آیا تا به حال نام این رنگ ها رو شنیده اید؟! (قسمت اول)

آیا تا به حال نام این رنگ ها رو شنیده اید؟! (قسمت اول)

 آیا تا به حال نام این رنگ ها رو شنیده اید؟!

با توجه به تنوع در سلیقه ها و همچنین به بازار امدن سخت افزارها و نرم افزارهای جدید در عرصه رنگ، ایجاد و تولید رنگهای جدیدی که تابحال حتی نام آنها را نیز نشنیده ایم دور از دسترس نمی باشد.

 به موازات این موضوع، در عرصه دکوراسیون و معماری، رنگ هایی وجود دارند که بروزترین افراد نیز ممکن است از وجود آن ها بی اطلاع باشند. رنگ هایی که با یک واژه خاص نمی توان آن ها را تعریف کرد و حتما باید تعریفی کامل از چگونگی ساخت و همچنین رنگهای تشکیل دهنده آنها داشته باشیم.

 

بیزانتیم (Byzantium) 

بیزانتیوم گونه ای رنگ میان ارغوانی و سرخابی می باشد که برخی اوقات با بنفش اشتباه گرفته می شود. اما بهتر است بدانید، رنگ سرخابی از مشتقات صورتی بوده، اما بیزانتیم بیشتر به سمت ارغوانی نزدیک می باشد. به معنای دیگر نوعی سرخابی است که رنگدانه بنفش هم در خود دارد.

کردوبایی (Cordovan) 

کردوبایی رنگ قرمز مایل به قهوه ای و از خانواده زرشکی به حساب می آید. نام این رنگ از شهر کردوبا در کشور اسپانیا گرفته شده است. این شهر در صنعت تولید چرم شهرت بالایی داشته و به همین دلیل، رنگ زرشکی چرم های آن ها کردوبایی نامیده می شود.

وِرمیلیون (Vermilion) 

وِرمیلیون نوعی قرمز روشن مایل به نارنجی است. مثال واضحی که از این رنگ می توانیم داشته باشیم همان رنگ قرمز گوجه ای است که قدیم تر ها در پیکان جوانان شاهد بودیم.

سی یِنا (Sienna) 

سی ینا نوعی رنگ حنایی می باشد، نوعی قهوه ای مایل به قرمز یا به نوعی می توان گفت رنگ آجری تیره که رنگ قرمز غالبی در خود دارد. این رنگ نیز نام خود را از شهر سی ینا در ایتالیا گرفته است. خاک قرمز رنگ موجود در این شهر، حاوی مقدار زیادی آهن و منگنز بوده و به این دلیل به قرمز تمایل دارد.

 

 شرکت مبلمان پاندا با در نظر گرفتن عمده سلایق مشتریان و به موازات همکاری با کارخانه های مطرح تولیدکننده متریال رویه صندلی همچون پارچه و چرم، می کوشد تا نیاز مشتریان را در این زمینه تامین نماید.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

شما میتوانید جهت افزایش اطلاعات خود، مقالات زیر را نیز مطالعه نمایید:

ویژگیهای یک صندلی خوب 

ابعاد استاندارد میز و صندلی ناهار خوری

چیدمان فضای داخلی رستوران

مبلمان فلزی

تولید کالای سفارشی و خاص

آیا تا به حال نام این رنگ ها رو شنیده اید؟! (قسمت اول)

تست جوش در ساخت صندلی، چیست؟

چگونه کیفیت صندلی های مختلف را تشخیص دهیم؟

یک صندلی استاندارد شامل چه ویژگی هایی است؟