هدف گذاری جهت صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنعت مبلمان طی ٥ سال آینده

هدف گذاری جهت صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنعت مبلمان طی ٥ سال آینده

هدف گذاری جهت صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنعت مبلمان طی ٥ سال آینده

علیرضا عباسی رئیس اتحادیه مبل سازان تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با شرایط فعلی تولید کشور و اصناف اظهار داشت: هدف این است که در ۵ سال آینده صادرات در صنعت مبلمان را از ۲۰ میلیون دلار به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم. وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات و مسائلی که در فرایند تولید موجود است، ظرفیت فعلی تولید واحدهای صنفی 50 درصد بوده که در راستای این هدفگذاری می بایست سعی بر این باشد تا برنامه های تولیدی صادرات محور را ارتقا دهند.

وی با اعلام اینکه مشکل عمده، قیمت بالای تمام شده کالا است که موجب فروش کالا با قیمت های گران می شود، گفت: در راستای افزایش صادرات، می بایست محصولی که در داخل تولید می شود ارزان تر از کالایی باشد که وارد کشور می شود که در حال حاضر این گونه نبوده و دلیل آن را می توان حضور نداشتن اصناف در حوزه قانون گذاری دانست.

وی با اشاره به اینکه نیاز اصناف در حال حاضر تغییر در قانون نظام صنفی و مالیات ها می باشد، خاطر نشان کرد: اصناف موافق مالیات هستند اما عدالت مالیاتی نیز مسئله ایست که می بایست بیشر به آن پرداخته شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر سهم صنعت مبلمان در اشتغال کشور حدود ٨ درصد است که با این وجود از کمترین حمایت برخوردار بوده و موجب شده واحدهای تولیدی با کمترین ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس اتحادیه مبل سازان تهران در پایان با مقایسه حجم صادرات فعلی 20 میلیون دلاری ایران به نسبت میزان بالای صادرات ترکیه با 700 میلیون دلار اعلام کرد که با برنامه ریزی انجام شده قصد داریم تا طی 5 سال آینده صادرات این صنعت را به 500 میلیون دلار افزایش دهیم.

مجله خبری شرکت مبلمان پاندا