مبلمان فلزی

مبلمان فلزی - میز و صندلی فلزی

مبلمان فلزی

میز و صندلی فلزی ، اهمیت و مزایا: چوب را می توان شاید قدیمی ترین متریال جهت ساخت و تولید انواع صندلی، میز و بطور کل مبلمان دانست، به طوری که آن را نشان زیبایی، سلیقه و حتی طبقه اجتماعی در نظر می گرفتند. اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاههای جدید مدتهاست که مبلمان […]

نویسنده: manager
تاریخ: 1400/03/11
دسته بندی‌: آموزشی ، عمومی
میز و صندلی فلزی ، اهمیت و مزایا: چوب را می توان شاید قدیمی ترین متریال جهت ساخت و تولید انواع صندلی، میز و بطور کل مبلمان دانست، به طوری که آن را نشان زیبایی، سلیقه و حتی طبقه اجتماعی در نظر می گرفتند. اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاههای جدید مدتهاست که مبلمان فلزی به یکی از انتخابهای پرطرفدار شیک پسندان در این عرصه بدل گردیده است.
در این بین از پلاستیک فقط تولیدات صرفا کاربردی استفاده میشود. اوایل قرن بیستم را می توان آغاز مسیر استفاده از فلز در طراحی های خلاقانه مبلمان به توسط طراحان اروپایی قلمداد کرد بطوریکه برخی میز و صندلی های معروف که حتی امروزه نیز سهم بازار خوبی دارند در آن زمان طراحی و ساخته شدند. از این طرح های ماندگار می توان به میز و صندلی های  مارسل بروئر اشاره کرد که با ظاهر ساده و وزن سبک خود، بسیار کاربردی و دوست داشتنی می باشند. به واسطه خلاقیت طراحان و تولید آلیاژهای جدید با قابلیت های متنوع و ساخت انواع دستگاههای شکل دهی به فلزات، این صنعت رو به رشد بوده و خواست عمومی به این دسته از مبلمان، روز به روز افزایش می یابد. در این بین، شرکت مبلمان پاندا همگام با این صنعت و با توجه به ویژگیهای خاص و ممتاز این نوع مبلمان، اقدام به تولید و طراحی نمونه های متعدی از میز و صندلی های فلزی خلاقانه نموده است. صندلی VIP پاندا مدل   PND-102 یکی از این صندلی های فلزی می باشد که دو ویژگی استحکام و در عین حال سبک بودن باعث گردیده تا این صندلی به یکی از انتخاب های اول اکثر هتلداران و صاحبان رستوران ها و تالار داران تبدیل گردد.
در اینجا به بعضی از انواع متریال بکار رفته در مبلمان ( و میز و صندلی ) فلزی و مزایای آنها اشاره می گردد.

چدن (cast iron) 

  • نوع کاربرد: مبلمان فضای باز مانند پایه های میز و نیمکت های پارکی و خیابانی.
  • ویژگی خاص: استحکام بالا و و سنگینی
  • ایراد قابل توجه: از آنجا که چدن فرم تقریبا خالصی از آهن است که در مجاورت رطوبت و اکسیژن اکسید می شود قابل زنگ زدن می باشد.

فولاد ضد زنگ (stainless steel)

  • نوع کاربرد: مبلمان فلزی مدرن داخلی
  • ویژگی خاص: از جایی که دارای استقامت کششی بالایی می باشد می توان از آن در ساخت لوله های توخالی استفاده نمود.

آلومینیوم (aluminum)

  • نوع کاربرد: عمدتا در مبلمان فضاهای بیرونی مثل استخرها و باشگاههای ورزشی استفاده می گردد.
  • ویژگی خاص: در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم است.
علاوه بر مزایای گفته شده در بالا که بیشتر بر استحکام و دوام متریال فلز اشاره دارد، مبلمان فلزی به واسطه ظاهر بسیار مدرن و متفاوتی که به فضا می دهد دارای جذابیت و مقبولیت زیادی نیز می باشد. مبلمان فلزی - میز و صندلی فلزی لازم به ذکر است تست جوش صندلی های فلزی تولیدی شرکت مبلمان پاندا از طریق شرکت پارس سامان توس انجام گردیده است که بخشی از گزارشات عینی حاصل شده را میتوانید در زیر مشاهده نمایید: