آشنایی با بهترین مدل مبل کلاسیک

آشنایی با بهترین مدل مبل کلاسیک

امروزه مبل‌ها بخش ثابتی از دکوراسیون داخلی مکان‌هایی مانند خانه و دفاتر کار هستند. مبل‌ها یکی از مهمترین آیتم‌های دکوراسیون داخلی منزل هستند. وجود مبلمانی که راحت و بادوام باشد باعث آرامش روحی و جسمی افراد ساکن در خانه می‌شود. باتوجه به تنوع بالای محصولاتی که در بازار عرضه می‌شوند و به فروش می‌رسند انتخاب‌های […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1402/03/09
دسته بندی‌: راهنمای خرید محصول ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

امروزه مبل‌ها بخش ثابتی از دکوراسیون داخلی مکان‌هایی مانند خانه و دفاتر کار هستند. مبل‌ها یکی از مهمترین آیتم‌های دکوراسیون داخلی منزل هستند. وجود مبلمانی که راحت و بادوام باشد باعث آرامش روحی و جسمی افراد ساکن در خانه می‌شود. باتوجه به تنوع بالای محصولاتی که در بازار عرضه می‌شوند و به فروش می‌رسند انتخاب‌های زیادی در دسترس همه ما است. همه می‌توانیم با توجه به سلیقه شخصی، نیاز و بودجه‌ای که در اختیار داریم یکی از سبک‌های مبلمان را انتخاب کنیم و چیدمان خانه را با آن تکمیل کنیم. در این مطلب راجع به مبل کلاسیک صحبت می‌کنیم و انواع مدل مبل کلاسیک را بررسی خواهیم کرد.

مبل کلاسیک چیست؟

وقتی بخواهیم راجع به اصالت و سنتی بودن یک محصول صحبت کنیم از صفت کلاسیک برای توصیفش استفاده می‌کنیم. انواع مدل مبل کلاسیک یادآور قدمت و اصالت هستند و در عین همراه بودن با فناوری روز دنیا با الهام از مدل‌های اصیل و سنتی مبلمان طراحی و ساخته شده‌اند. مبل کلاسیک یکی از بهترین گزینه‌ها برای تکمیل چیدمان‌های مجلل و ماکسیمال است.

مبل‌های کلاسیک با استفاده از چوب‌های اعلا مانند چوب گردو، پارچه‌های مجلل با طراحی‌های زیبا و ماکسیمال، منبت‌کاری و ظریف‌کاری‌های چوبی و در ابعاد بزرگ ساخته می‌شوند. زیبایی بصری محصولات با تاکید روی خطوط و فضاهای منحنی، جزئیات و ریزه‌کاری‌های پیچیده و استفاده از پارچه‌های مجلل عرضه می‌شود. انواع مدل مبل کلاسیک ظاهری اشرافی و مجلل دارند و مکمل چیدمان کلاسیک و مجلل هستند. مبل‌های کلاسیک به دلیل منبت‌کاری‌های خاص و پیچیده آثاری هنری به حساب می‌آیند که می‌توانند زینت‌بخش فضاهای خاص باشند.

معرفی انواع مدل مبل کلاسیک

طراحی مبل‌های کلاسیک همواره از اصول خاصی پیروی می‌کند. با این حال مبل‌های کلاسیک در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند و تنوع بالایی دارند. در ادامه این مطلب انواع مدل مبل کلاسیک را بررسی می‌کنیم و با ویژگی‌های خاص هرکدام آشنا می‌شویم.

مبل کلاسیک راحتی

مبل راحتی به مبلمانی گفته می‌شود که راحتی فیزیکی افراد هنگام نشستن روی آن‌ها مهمترین مسئله است. این مبل‌ها به شکلی طراحی و تولید می‌شوند که برای استراحت کردن و استفاده روزانه مفید باشند. مبل راحتی معمولاً ظاهری بسیار ساده‌تر از مبل‌های کلاسیک و سلطنتی دارد. با این حال طراحان و تولیدکنندگان با خلاقیت و ترکیب این دو مدل انواع مدل مبل کلاسیک راحتی را طراحی و تولید می‌کنند.

مبل کلاسیک راحتی نسبت به دیگر مدل‌های مبل کلاسیک ظاهری ساده‌تر دارد. تزئینات منبت‌کاری در این مدل ساده‌تر و ابعاد مبل‌ها کوچکتر هستند. ست مبلمان راحتی کلاسیک در تعداد هفت نفره و هشت نفره تولید می‌شود. مبل راحتی کلاسیک با استفاده از فوم سرد تزریقی یا اسفنج‌های باکیفیت تکمیل می‌شود تا راحتی مصرف‌کننده را تضمین کند. رنگ پارچه‌ها و بدنه مبل هم در مدل‌های راحتی برعکس مدل‌های دیگر بیشتر به سمت رنگ‌های خنثی و طیف سفید و کرم تمایل دارد. پس می‌توانید برای خرید مبل راحتی این مدل را در نظر بگیرید.

مبل کلاسیک ساده

مبلمان کلاسیک ساده برخلاف مدل‌های سلطنتی و استیل مملو از منبت‌کاری روی چوب نیستند. این مبل‌ها با  الهام از مبلمان مدرن و کلاسیک طراحی شده‌اند و به نوعی حاصل نوآوری در طراحی مبلمان کلاسیک هستند. مبل کلاسیک ساده محصولی است که در عین زیبایی خاص و مجلل بودن جزئیات زیادی ندارد. می‌توان گفت در طراحی این محصولات زیاده‌روی نشده و ظاهر خاص و کلاسیک مبل حفظ شده است. تاکید در این محصولات روی زیبایی و وقار در عین سادگی است.

منبت‌کاری و ظریف‌کاری‌های چوب در این مدل‌ کمتر از مدل‌های دیگر است و رنگ پارچه‌ها از بیشتر به طیف سفید، خاکستری و کرم گرایش دارد. مبلمان کلاسیک ساده گزینه‌ای عالی برای کسانی هستند که فضای وسیعی ندارند اما دوست دارند چیدمان کلاسیک را در آن فضا پیاده کنند.

مبل کلاسیک جدید

مبل‌های کلاسیک نسبت به مبل‌های استیل و سلطنتی ظاهری ظریف‌تر دارند، جزئیات و منبت‌کاری کمتری دارند و اندازه آن‌ها مناسب استفاده در فضاهای کوچکتر است. مبل‌های کلاسیک جدید به این اصول پایبند هستند و محصولاتی زیبا، باوقار و در عین حال ساده هستند. با این حال منحنی‌های این مبل‌ها، شکل تزئینات چوب در قسمت تاج و دسته و همینطور تعداد و ابعادشان آن‌ها را از مبل‌های راحتی متمایز می‌کند.

مبل‌های کلاسیک جدید تنوع بسیار بالایی دارند و می‌توانند همه افراد با انواع سلیقه‌ها را راضی کنند. برخی از مدل‌های این محصولات ساده‌تر و برخی مجلل‌تر هستند. انتخاب از میان این مدل‌ها به سلیقه شما و بودجه‌تان بستگی دارد. نکته مهم دیگر در هنگام خرید این مبل‌ها توجه به دیگر قسمت‌های چیدمان منزل است. رعایت هماهنگی بین مدل مبل کلاسیک و دیگر قسمت‌ها مانند پرده، دیوارپوش، کف‌پوش و لوسترها نکته‌ای است که باید در هنگام انتخاب مدل مبل کلاسیک به آن توجه کنید.

مبل‌های کلاسیک جدید تنها مخصوص فضاهای خانگی نیستند و می‌توان از آن‌ها در تالارها، رستوران‌ها و برخی دفاتر کاری هم استفاده کرد. بنابراین در هنگام خرید مبل رستوران می‌توانید آن‌ها را به عنوان یکی از گزینه‌ها در نظر بگیرید.

مبل کلاسیک ظریف

همانطور که اشاره کردیم مبل‌های کلاسیک ظاهری ظریف‌تر از مبلمان استیل و سلطنتی دارند. این ظرافت بر وقار و اصالت این محصولات تاکید می‌کند. مبلمان کلاسیک ظریف در عین اینکه ظاهری شیک و با وقار دارند در جزئیات زیاده‌روی نکرده‌اند. این مبل‌های منبت‌کاری‌های پیچیده، رنگ‌های خیره کننده و پارچه‌های مجلل ندارند. مبلمان کلاسیک ظریف مخصوص کسانی است که به دکوراسیون‌های مدرن علاقه دارند اما از محصولات کلاسیک هم لذت می‌برند. مبل کلاسیک ظریف توانسته زیبایی‌های دو مدل کلاسیک و مدرن را در کنار هم جمع کند.

مبل کلاسیک مدرن

مبل‌های مدرن ظاهری به شدت ساده و مینیمال دارند. شاید این موضع برای کسانی که به این چیدمان علاقه دارند نکته مثبتی به حساب بیاید اما گاهی باعث می‌شود دیگر افرادی که سلیقه‌ای متفاوت دارند نتوانند از محصولات با طراحی مدرن استفاده کنند. به همین دلیل طراحان مبلمان دست به خلاقیت و نوآوری زده‌اند و با شکستن عادت‌ها محصولاتی تولید کرده‌اند که نکات مثبت هر دو سبک را با هم دارند.

مبل کلاسیک مدرن محصولی است که در عین داشتن المان‌های کلاسیک مانند منحنی، تزئینات چوبی و پایه‌های بلند، از رنگ‌های خنثی بهره برده است و محصولی مجلل و خیره‌کننده نیست. طراحی مبل کلاسیک مدرن به صورتی بوده که بتواند زیبایی ظاهری را در کنار حداکثر راحتی برای مصرف‌کننده فراهم کند. مبلمان کلاسیک مدرن ابعادی کوچکتر از مبلمان سلطنتی دارند و می‌توانند به عنوان مبلمان راحتی در منازل استفاده شوند.

جمع‌بندی

محصولات کلاسیک محصولاتی بی‌زمان هستند و هرگز از مد نمی‌افتند یا از زیبایی آن‌ها کاسته نمی‌شود. تمرکز در طراحی و ساخت مبل کلاسک بر حفظ وقار و زیبایی و دوام بالای محصول است. با ورود مبلمان کلاسیک مدرن و ظریف به بازار اکنون همه می‌توانند از این مبل‌ها برای تکمیل چیدمان فضاهای داخلی استفاده کنند. در این مطلب راجع به انواع این محصول و خصوصیات هرکدام صحبت کردیم.

ارسال پیام