راهنمای خرید صندلی سینمایی

قیمت صندلی سینمایی-خرید صندلی آمفی تئاتر -

راهنمای خرید صندلی سینمایی

صندلی‌‌های سینمایی محصولاتی خاص و منحصر به فرد هستند که استفاده خاص و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. خرید صندلی سینمایی برای راه‌اندازی سالن‌های آمفی‌تئاتر، سینماهای کوچک و شخصی و سالن‌های تئاتر ضروری است. صندلی‌های سینمایی باید تا جای ممکن راحت باشند تا افراد بتوانند مدتی طولانی بدون حرکت روی آن‌ها بنشینند و خسته نشوند. […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1402/02/04
دسته بندی‌: مقالات جدید ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

صندلی‌‌های سینمایی محصولاتی خاص و منحصر به فرد هستند که استفاده خاص و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. خرید صندلی سینمایی برای راه‌اندازی سالن‌های آمفی‌تئاتر، سینماهای کوچک و شخصی و سالن‌های تئاتر ضروری است. صندلی‌های سینمایی باید تا جای ممکن راحت باشند تا افراد بتوانند مدتی طولانی بدون حرکت روی آن‌ها بنشینند و خسته نشوند. در عین حال این صندلی‌ها باید مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی داشته باشند. در ادامه مطلب راجع به نکاتی برای خرید این محصول و قیمت صندلی سینمایی صحبت می‌کنیم و چند مدل محبوب را بررسی می‌کنیم.

نکات مهم در خرید صندلی سینمایی

مهمترین مسئله در انتخاب و خرید صندلی آمفی‌تئاتر مسئله راحتی و آرامش کسانی است که قرار است از صندلی استفاده کنند. صندلی‌های سینمایی مانند میز و صندلی رستوران و میز و صندلی تالاری تاثیری مستقیم روی تجربه مشتری از حضور در مکانی خاص دارند. پس راحتی مصرف‌کننده در این محصولات حرف اول را می‌زند زیرا فرد باید زمانی طولانی را روی صندلی آمفی ‌تئاتر صرف کند. علاوه بر این صندلی سینمایی محصولی گران‌قیمت به حساب می‌آید پس بهتر است قبل از اقدام به خرید صندلی سینمایی تمام جوانب را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. مانند زمان خرید صندلی اداری باید قبل از خرید صندلی سینمایی هم نکاتی را در نظر داشته باشید. در این قسمت نکات مهمی که باید در هنگام خرید و عوامل موثر در قیمت صندلی سینمایی در نظر داشته باشید را مرور می‌بینیم.

  • با اندازه‌گیری دقیق شروع کنید. فضایی که در اختیار دارید را به دقت اندازه‌گیری کنید و شیوه چینش صندلی‌ها را مشخص کنید. با این کار مسائل دیگری مانند ابعاد و مدل مناسب صندلی‌ها مشخص می‌شود.
  • بودجه را مشخص کنید. وقتی بدانید تا چه اندازه می‌توانید هزینه کنید انتخاب‌ها محدود می‌شوند و می‌توانید از میان گزینه‌های ممکن بهترین گزینه را انتخاب کنید.
  • ابعاد صندلی را مشخص کنید. صندلی‌ها استفاده و ابعاد متفاوتی دارند اما به طور استاندارد عرض صندلی سینمایی باید بین 18 تا 24 سانتی‌متر باشد. اکثر محصولات بازار عرضی بین 20، 21 یا 22 سانتی‌متر دارند. راحتی شخص روی صندلی متاثر از عرض مفید صندلی و دسته‌های صندلی است. درنتیجه صندلی‌هایی با عرض کمتر راحتی مصرف‌کننده را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند و مناسب نیستند.
  • متریال استفاده شده در ساخت صندلی را بررسی کنید. کیفیت در صندلی‌های سینمایی بسیار مهم است. این صندلی‌ها باید برای طولانی مدت استفاده شوند پس باید از موادی بسیار با کیفیت ساخته شوند. بهتر است کفی و پشتی صندلی سینمایی از فوم سرد تزریقی با دانسیته بالا ساخته شده باشند و با پارچه‌های با کیفیت پوشانده شده باشند. فوم گرم انعطاف‌پذیری کمتری دارد و بعد از مدتی استفاده حالت ارتجاعی‌اش را از دست می‌دهد.
  • نمای پشتی صندلی را بررسی کنید. نمای کف و پشت صندلی سینمایی تاثیر زیادی روی چیدمان کلی و لحن سالن سینما یا سان همایش دارد. نمای کف و پشت صندلی‌های سینمایی اغلب از جنس ام‌دی‌اف، جوب و ABS هستند. مواد ABS جز مشتقات پلاستیک فشرده است که بسیار مقاوم است. این پشتی‌ها از قطر 2 تا 4 میلی‌متری تولید می‌شوند و در صورتی که از مواد مرغوب ساخته شده باشند نسبت به ضربه کاملاً مقاومند.
  • جنس دسته‌های صندلی را چک کنید. دسته‌های صندلی سینمایی از چوب یا انتگرا که یکی از مشتقات پلاستیک است ساخته می‌شوند. دسته‌های چوبی از چوب راش ساخته می‌شوند. انتگرا نرم در ساخت دسته‌های غیرچوبی به کار می‌رود که پلاستیکی ضدخش و پارگی است. دسته‌های انتگرایی جای لیوان و پاپ‌کورن هم دارند.
  • به ارتفاع صندلی توجه کنید. پشتی صندلی باید ارتفاع استاندارد داشته باشد تا جلوی دید ردیف‌های عقبی گرفته نشود و در عین حال شخصی که روی صندلی نشسته احساس راحتی کند. زاویه دید افراد در سالن حدود 112 سانتی‌گراد و در ردیف آخر 80 درجه سانتی‌گراد است. در نتیجه کل سالن باید زاویه دید حدود 94 سانتی‌متر داشته باشند و این زاویه باید در هنگام انتخاب ارتفاع صندلی و نوع چینش آن‌ها در نظر گفته شود.
  • چینش صندلی‌ها در سالن را مشخص کنید. سطح سالن صاف، شیب‌دار و پلکانی هر کدام نیازمند نوعی خاص از صندلی سینمایی هستند. قبل از خرید صندلی سینمایی نوع سالن و نوع صندلی مناسب و چینش صندلی‌ها را مشخص کنید.
  • امکاناتی با توجه به استفاده مد نظر از صندلی‌ها فراهم کنید. مشخص کنید صندلی سینمایی را برای سالن همایش می‌خواهید،‌ سالن تئاتر یا سینمای خصوصی. بر این اساس می‌توانید نوع صندلی و امکانات آن را انتخاب کنید. برای مثال می‌توانید از صندلی‌هایی با امکانات بیشتر برای سینماهای خصوصی استفاده کنید که قرار است در آن‌ها فیلم‌هایی طولانی به نمایش گذاشته شود. در این صورت می‌توانید صندلی‌هایی با زیرپایی و جای سر تهیه کنید تا بیننده در زمان طولانی احساس خستگی نکند و بتواند راحت‌تر لم بدهد. سالن‌های همایش مکان‌هایی رسمی هستند و درنتیجه صندلی‌ها باید رسمی‌تر و ساده‌تر باشد.

قیمت صندلی سینمایی

عوامل موثر بر قیمت صندلی سینمایی

صندلی سینمایی محصولی گران‌قیمت به حساب می‌آید. طراحی خاص، استفاده خاص و میزان زیاد متریال مورد نیاز برای تولید این محصول باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شود. در ادامه عوامل موثر بر قیمت صندلی سینمایی را مشاهده می‌کنیم. در زمان انتخاب صندلی های مانند خرید صندلی آمفی تئاتر باید دقت لازم را به ار ببرید تا بتوانید با قیمت بسیار مناسب بهترین خرید را داشته باشید.

کیفیت متریال مورد استفاده

مانند هر محصول دیگری کیفیت مواد به کار رفته در ساختار صندلی سینمایی بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. هرچه جنس پلاستیک یا چوب به کار رفته در صندلی بهتر باشد کیفیت، ماندگاری و درنتیجه هزینه خرید صندلی هم بالاتر می‌رود. البته که صرف گران بودن محصول به معنی کیفیت آن نیست اما متریال بهتر هزینه بیشتری دارند و درنتیجه گاهی قیمت پایین محصول به دلیل کیفیت پایین متریال استفاده شده در ساخت آن است. خرید صندلی سینمای در مقابل خرید صندلی آمفی تئاتر کار بسیار پیچیده ای است. زیرا از صندلی سینمایی نسبت به صندلی آمفی تاتئر استفاده بیشتری می شود.

خرید صندلی سینمایی-قیمت صندلی سینمایی

 ابعاد صندلی

صندلی‌های بزرگتر متریال بیشتری برای تولید نیاز دارند و درنتیجه قیمت بالاتری هم خواهند داشت. صندلی‌هایی که پشتی‌های بلند، زیرپایی و دسته‌های بزرگ و پوشانده شده با فوم دارند بیشترین قیمت را در میان محصولات مشابه در بازار دارند. صندلی‌های سینمایی بزرگ و تک‌نفره از صندلی‌هایی که به هم چسبیده هستند گران‌تر هستند.

کیفیت ساخت

اگر ساخت صندلی سینمایی در کارگاه‌های تخصصی انجام شده باشد طبیعتاً هزینه تولید آن بالا رفته و قیمت آن هم گران‌تر می‌شود. کیفیت اتصالات، تزئینات، ساختار کلی صندلی و مسائلی از این دست روی قیمت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد.

کیفیت طراحی

هرچه طراحی محصول جدیدتر، خاص‌تر و پیچیده‌تر باشد پروسه تولید هم طولانی‌تر می‌شود و هزینه بالاتر می‌رود. صندلی‌های ساده قیمتی پایین‌تر از صندلی‌هایی دارند که طبق اصول ارگونومیک طراحی و ساخته شده‌اند یا جزئیات بیشتری دارند. هرچه طراحی‌ها خاص‌تر و به روزتر باشند قیمت صندلی‌ هم بالاتر می‌رود.

برند تولید کننده

محصولاتی که به دست برندهای مطرح تولید می‌شوند اغلب از مواد درجه یک تهیه شده‌اند،‌ در کارگاه‌های تخصصی ساخته‌ شده‌اند و طراحی خاص و منحصر به  فرد دارند. محصولات تولیدی این برندها قیمت بالایی دارند اما کیفیت و خدمات پس از فروش قابل قبولی هم ارائه می‌کنند.

خدمات پس از فروش

خدماتی مانند گارانتی، تعمیر رایگان، امکان تعویض محصولات و غیره باعث می‌شوند هزینه خرید صندلی سینمایی بالاتر رود. با این حال استفاده از خدمات پس از فروش منطقی است چراکه صندلی سینمایی محصولی گران‌قیمت است و با داشتن ضمانت می‌توانید از ضرر و خسارت جلوگیری کنید و هزینه‌های آینده را کاهش دهید.

خرید صندلی آمفی تئاتر

بهترین مدل‌های صندلی سینمایی

صندلی سینمایی در شکل،‌ اندازه، طراحی و با قیمت متنوعی در بازار عرضه می‌شود. تنوع بالای این محصول باعث می‌شود بتوانید با توجه به بودجه و نیاز خودتان دست به انتخاب بزنید. در ادامه چند مدل محبوب این محصول را مشاهده می‌کنید.

مبل سینمایی اروند مدل 1420

این محصول سه سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارد. طول این مبل 92 سانتی‌متر، عرض آن 88 سانتی‌متر، ارتفاع 105 سانتی‌متر و طول نشیمن آن 60 سانتی‌متر است. جنس روکش این صندلی از دو جنس چرم یا پارچه تهیه می‌شود. دسته‌های مبل، کفی و پشتی آن هم چوبی هستند. مبل سینمایی اروند طراحی ارگونومیک و در قیمت نشیمن فوم سرد تزریقی دارد و به همین دلیل راحتی بسیار زیادی را به مصرف کننده هدیه می‌دهد. نمای پشتی مبل اروند از ABS ساخته شده که ضد خش و مقاوم است.

صندلی آمفی‌ تئاتر اروند مدل 1720

این صندلی سه سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارد. طول صندلی 60 سانتی‌متر، عمق آن 46، عرض 63 و ارتفاعش 93 سانتی‌متر است. طول نشیمن صندلی 52 سانتی‌متر، ارتفاع تا نشیمن 42 و ارتفاع از زمین تا دسته 66 سانتی‌متر است. روکش این صندلی از پارچه یا چرم ساخته می‌شود و کفی و پشتی صندلی از چوب راش تهیه شده است. پایه‌های این صندلی ثابت هستند و دسته‌های مستقل دارد.

صندلی آمفی تئاتر اروند مدل 2910

این صندلی تولید برند اروند هم مانند مدل‌های قبل 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارد. روکش پارچه‌ای یا چرمی دسته‌ها، نشیمن و پشتی این صندلی را پوشانده‌اند. جنس پشتی صندلی و رویه دستی از چوب طبیعی لمینه شده است. قسمت کف این صندلی تاشو است. این صندلی فوم تزریقی در قسمت نشیمن و کف دارد و به همین دلیل مقاومت بالایی دارد و در صورت استفاده طولانی حالت ارتجاعی‌اش را از دست نمی‌دهد. این صندلی در دو مدل دسته‌دار و بدون صندلی تولید و عرضه می‌شود.

صندلی آمفی تئاتر پاپکورنی AMT1007

این صندلی کفی تاشو اتوماتیک دارد، فوم سرد تزریقی با دانسیته بالا در قسمت نشیمن دارد و نامی کفی و پشتی‌اش از جنس ABS طرحدارد وکیوم تهیه شده است. پایه‌های این صندلی با رنگ پودری الکترواستاتیک کوره‌ای پوشانده‌ شده است و تمام قطعات با جوش CO2 به هم جوش خورده‌اند. این صندلی‌هم 5 سال ضمانت تعویض دارد.

قیمت صندلی سینمایی

جمع‌بندی

صندلی سینمایی محصولی است که در سالن‌های سینما، تئاتر و همایش کاربرد دارد. این روزها سالن‌های خصوصی و کوچک سینمایی زیادی در شهرها تاسیس می‌شوند که نیاز به صندلی‌های خاص و کاربردی دارند. صندلی سینمایی محصولی است که باید تضمین کننده راحتی مصرف‌کننده باشد و کیفیت بالایی داشته باشد. در این مطلب راجع به نکاتی برای خرید این محصول و قیمت آن صحبت کردیم و چند مدل محبوب آن را معرفی کردیم.

ارسال پیام