درباره صندلی شیواری بیشتر بدانیم

فروشگاه-اینترنتی-آلپر-صندلی-شیواری-شیباری

درباره صندلی شیواری بیشتر بدانیم

صندلی شیواری، از صندلی‌های ساده، زیبا و ظریفی است که کاربرد‌های زیادی دارد. ویژگی‌های خوب این صندلی باعث شده که در سراسر جهان طرفدار داشته باشد. این صندلی که اولین بار سال‌ها پیش در ایتالیا ساخته شده است، انواع متنوعی دارد. این صندلی را می‌توان در رویداد‌های مختلف استفاده کرد. با استفاده از روش‌های نگهداری […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1400/02/24
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

صندلی شیواری، از صندلی‌های ساده، زیبا و ظریفی است که کاربرد‌های زیادی دارد. ویژگی‌های خوب این صندلی باعث شده که در سراسر جهان طرفدار داشته باشد. این صندلی که اولین بار سال‌ها پیش در ایتالیا ساخته شده است، انواع متنوعی دارد. این صندلی را می‌توان در رویداد‌های مختلف استفاده کرد. با استفاده از روش‌های نگهداری مناسب می‌توان از این صندلی سال‌ها استفاده کرد.

صندلی شیواری چیست؟

صندلی شیواری یا شیباری (chiavari chair) سبکی از صندلی است که در Chiavari ایتالیا ایجاد شده است. هر یک از برندهای صندلی شیواری به طور متفاوتی تولید می‌شوند. از نام‌های متعارف دیگر این صندلی در ایران می‌توان به شیواری، شیواری، چیواری اشاره کرد. سطح کیفی و ارزش یک صندلی شیواری تا حد زیادی به مواد اولیه مورد استفاده، سطح کیفی مرکز تولید، کنترل‌های کیفیت و دیدگاه شرکتی که از آن خرید می‌کنید و همچنین خدمات پس از فروش بستگی دارد.
به طور معمول مکزیک و آمریکای لاتین از نام «صندلی تیفانی» استفاده می‌کنند. در ایالات متحده آمریکا، Chiavari و Chivari به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. املای صحیح «Chiavari» است که به نام شهر Chiavari، ایتالیا، جایی که اولین بار این صندلی تولید و ظاهر شد، نام‌گذاری شده است.

تاریخچه صندلی شیواری

صندلی شیواری یا شیباری در سال 1807 توسط یک کابینت ساز اهل شیواری در ساحل شمال غربی ایتالیا به نام جوزپه گائتانو دسکالزی ساخته شد. به دعوت رئیس انجمن اقتصادی شیواری، مارکی استفانو ریوارولا، دسکالزی چند صندلی را به سبک امپراتوری فرانسه بازسازی کرد و عناصر تزئینی ساده‌ای به آن اضافه کرد و عناصر ساختاری آن را به یک سبک تبدیل کرد.
ساخت این صندلی موفقیت آمیز بود و به زودی کارخانه‌های بسیاری در شیواری و شهرهای اطراف برای ساخت این صندلی محبوب افتتاح شد. هنگامی که گائتانو دسکالزی در سال 1855 درگذشت، حدود 600 کارگر در حال ساخت صندلی‌های شیواری بودند. این صندلی توسط چارلز آلبرت ساووی، ناپلئون سوم و مجسمه‌ساز آنتونیو کانوا ستایش شده است.

 

ویژگی‌های صندلی شیواری

محبوبیت صندلی شیواری را می‌توان به مزایای بسیاری که توسط طراحی فیزیکی و ویژگی‌های آن ارائه می‌شود نسبت داد. جدا از ظاهر پیچیده، این صندلی فوق‌العاده سبک وزن است و به راحتی می‌توان آن را روی هم قرار داد و کار افراد را برای جا به جایی، حمل و نقل و انبار کردن راحت می‌کند. این نوع صندلی ها همچنین پایه‌های نسبتاً باریکی دارند و معمولاً فقط یک منطقه 40 سانتی‌متر در 60 سانتی‌متر را اشغال می‌کنند و به شما امکان می‌دهند افراد بیشتری را در یک اتاق جا بدهید و صندلی‌های بیشتری را در انبار قرار دهید.
صندلی‌های شیواری نیز بسیار متنوع ساخته شده‌اند. آن‌ها را می‌توان در مجموعه‌ای از رنگ‌ها و مواد پیدا کرد تا با زیبایی‌شناسی یک محیط رسمی و همچنین یک محیط غیررسمی مطابقت داشته باشد. گستره وسیع گزینه‌ها، سهولت در جا به جایی و ویژگی‌های این صندلی، آن را به یک دارایی با ارزش برای سالن‌های پذیرایی، شرکت، مهمانی‌ها و حتی اتاق غذاخوری رستوران تبدیل کرده است.

جهت خرید صندلی شیواری کلیک کنید!

کاربرد صندلی شیواری

این صندلی‌ها به دلیل تطبیق پذیری، کاربردهای متعددی دارند و بسیاری از مراکز کنفرانس و همچنین سالن‌های ضیافت، آن‌ها را به راحتی برای برگزاری رویدادهای خاص خود در دسترس دارند. این صندلی‌ها این امکان را دارند که هر نوع مخاطبی را در هر نوع مراسمی در خود جای دهند. در مقایسه با دیگر انواع صندلی، مدل های شیواری از دسته صندلی های مقرون به صرفه به حساب آمده و برای هر نوع مناسبت یا مراسمی از جمله عروسی، رویدادهای شرکتی و گردهمایی‌های غیررسمی مناسب می باشد.

 

دکور صندلی شیواری

بخشی از جذابیت صندلی‌های شیواری این است که به راحتی می‌توان آن‌ها را برای موقعیت‌ها و تم‌های مختلف تزئین کرد. آن‌ها را می‌توان با کوسن‌ها و صندلی‌های رنگارنگ جفت کرد تا با طرح و رنگ هر مراسم یا مهمانی مطابقت داشته باشد. هماهنگ‌کنندگان رویداد همچنین می‌توانند توری‌ها، پاپیون‌ها یا روکش‌های صندلی را به دکور اضافه کنند. تطبیق پذیری صندلی‌های شیواری ، چه برهنه و چه تزئین شده، چیزی است که باعث می‌شود مشتریان و برنامه‌ریزان مهمانی بارها و بارها آن‌ها را انتخاب کنند.

 

انواع صندلی شیواری

وقتی صحبت از تجهیز یک سالن ضیافت به میان می‌آید، جنس و قیمت صندلی می‌تواند تأثیر زیادی بر کل رویداد بگذارد. از آنجا که صندلی‌های شیواری با متریال مختلفی ساخته می شود، این امر باعث ایجاد قیمت های متفاوتی گردیده است.

 

صندلی شیواری پلاستیکی

گفته می‌شود که صندلی‌های شیواری یا شیباری پلاستیکی برای افرادی که به دنبال گزینه‌ای برای نشیمنگاه محکم و انعطاف‌پذیر هستند، انتخابی عالی به حساب می آید. یکی از مزیت‌های مهم صندلی‌های شیواری پلاستیکی این است که در برابر خراش مقاوم هستند. یکی از مزایای مهم این صندلی، مقاومت بالای ان در برابر اشعه ماوراء بنفش است که آن را به گزینه‌ای عالی برای رویدادهای فضای باز تبدیل می‌کند. به غیر از این، حتی اگر در زیر باران رها شوند، نگران این صندلی‌ها نخواهید بود.
علاوه بر این، درست مانند صندلی‌های شیواری چوبی، این صندلی‌ها را نیز می‌توان در تعداد بالای 7 تا 9 صندلی روی هم چیدمان کرد که حمل و نقل و نگهداری را بسیار آسان می‌کند. در مورد نگهداری از این صندلی‌ها باید گفت که این صندلی‌ها بسیار بادوام بوده، نیازی به نگهداری خاصی برای این صندلی‌ها نیست و به سرعت و آسان تمیز می‌شوند.

صندلی شیواری چوبی

چوب صندلی‌های شیواری چوبی جلوه‌ای طبیعی و روستایی ایجاد می کنند. آن‌ها به طور کلی در رویدادها و موسسات با دکوراسیون سنتی‌تر یا قدیمی‌تر یافت می‌شوند. چوب ظاهر و احساس بسیار خوبی دارد که به خوبی با سبک ظریف این صندلی‌ها هماهنگی دارد. تعمیر و نگهداری صندلی‌های چوبی با استفاده مواد ارزان قیمت انجام می‌شود. صندلی‌های چوبی می‌توانند برای مدت نامحدودی یعنی بیش از 10 سال دوام بیاورند. صندلی‌های شیواری چوبی در مقایسه با سایرین ارزان‌تر هستند. صندلی‌های چوبی شیواری در رنگ‌های مختلف موجود هستند که به این معنی است که در یافتن صندلی مناسب برای محل برگزاری و تم رنگی رویداد با مشکلی مواجه نخواهید شد. یکی دیگر از مزایای صندلی‌های چوبی شیواری این است که می‌توان آن‌ها را در تعداد بالای 7 تا 9 صندلی روی هم چید و به این معنی است که حمل و نقل و نگهداری این صندلی‌ها اصلاً مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
این صندلی‌ها، از آن جایی که آنها از چوب ساخته شده‌اند، در طول سال‌ها به نگهداری مکرر نیاز دارند. اگر این نگهداری انجام نشود، جذابیت خود را از دست خواهند داد و ممکن است مانند زمان خریدشان نو به نظر نرسند.

 

صندلی شیواری/شیباری آلومینیومی

صندلی‌های شیواری آلومینیومی برای استفاده مکرر بادوام و در برابر خراش مقاوم هستند. صندلی‌های آلومینیومی در مقایسه با صندلی‌های پلاستیکی از نظر کیفیت به همان اندازه خوب هستند. پوشش پودری الکترواستاتیک به این صندلی‌ها اجازه می‌دهد تا در برابر خش مقاوم باشند. علاوه بر این، از آن جایی که پوشش پودری کاملاً سخت‌تر از رنگ مایع است، صندلی‌های آلومینیومی به احتمال زیاد در برابر سال‌ها استفاده تغییر شکل نمی‌دهند. آلومینیوم توانایی مقاومت در برابر زنگ زدگی را دارد.

 

تمیز کردن صندلی‌ها

هنگام تمیز کردن صندلی، از یک حوله مرطوب و آب گرم استفاده کنید تا مواد غذایی یا چربی را از قاب صندلی پاک کنید. در صورت نیاز می‌توان از مقدار کمی مایع ظرفشویی نیز استفاده کرد.
نیاز به روکش صندلی به نحوه استفاده از صندلی شیواری بستگی دارد. برای سالنی که صندلی‌ها در سالن باقی می‌مانند و روی هم قرار می‌گیرند، روکش صندلی ضروری نیست زیرا فرسودگی و پارگی ایجاد می‌شود. با این حال، ممکن است بخواهید چند روکش صندلی بخرید تا برای صندلی‌های خاصی که در محیط‌های گرد و غباری نگهداری می‌شوند یا به مراکز دیگر منتقل می‌شوند، در دسترس داشته باشید. شرکت‌های اجاره‌ای که دائماً صندلی‌های شیواری را به رویدادها حمل می‌کنند، هنگام اجرا از روکش‌های محافظ صندلی استفاده می‌کنند.
روکش، گرد و غبار صندلی را از صندلی دور می‌کند، بنابراین، نیازی به پاک کردن هر صندلی نخواهید داشت. روکش‌های صندلی از هر صندلی در هنگام روی هم قرار گرفتن محافظت می‌کند.

 

 

صندلی های شیواری/شیباری پاندا

شرکت مبلمان پاندا در کنار دیگر تولیدات خود، اقدام به تولید دو نوع صندلی شیواری فلزی و پلاستیکی نموده است. لازم به ذکر است که صندلی شیواری پلاستیکی که از جنس پلی پروپیلن می باشد در کنار قیمت مناسب و انعطاف بالا، دارای مقاومت بالایی در برابر شکنندگی، رطوبت و نور خورشید بوده و جهت استفاده در فضای باز بسیار مناسب می باشد. می توانید با کلیک بر روی لینک های زیر صندلی های شیواری پاندا را مشاهده نمایید.

 

 

 

 

صندلی-تالاری-شیواری-مبلمان-پاندا-PND-122p-2

 

 

صندلی-تالاری-شیواری-مبلمان-پاندا-PND-122p-1

ارسال پیام