دکوراسیون رستوران مدرن | ایده‌ها و پیشنهادات

دکوراسیون رستوران مدرن، دکوراسیون رستوران شیک، دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

دکوراسیون رستوران مدرن | ایده‌ها و پیشنهادات

انتخاب ایده‌های خلاقانه و مدرن برای طراحی داخلی دکوراسیون رستوران می‌تواند بسیار دشوار باشد و با وجود ایده‌های دکوراسیون رستوران مدرن بسیار، باز هم این که بدانید از کجا باید شروع کنید کمی است است. برای افتتاح رستوران خود، تصمیمات زیادی باید بگیرید از انتخاب میز و صندلی رستوران خود تا انتخاب بهترین دستمال سفره، […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/02/08
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

انتخاب ایده‌های خلاقانه و مدرن برای طراحی داخلی دکوراسیون رستوران می‌تواند بسیار دشوار باشد و با وجود ایده‌های دکوراسیون رستوران مدرن بسیار، باز هم این که بدانید از کجا باید شروع کنید کمی است است. برای افتتاح رستوران خود، تصمیمات زیادی باید بگیرید از انتخاب میز و صندلی رستوران خود تا انتخاب بهترین دستمال سفره، همه مواردی هستند که باید با یکدیگر هماهنگ شوند تا دکوراسیون رستوران شیکی داشته باشید. برای کمک به محدود کردن گزینه‌های خود، ما فهرستی از ۱1 ایده طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی را همراه با نکاتی از گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه ایده‌هایی برای مکان و مشتریان هدف شما مناسب است.

از تایپوگرافی استفاده کنید

تایپوگرافی یا نویسه‌نگاری هنر و فن حروف‌نگاری برای نمایش زبان است. این هنر به نوعی هنر چیدمان حروف برای بیان زبان تصویری است. هنگامی که این هنر به درستی انجام شود، ترکیب تایپوگرافی در دکوراسیون شما اغلب موفقیت‌آمیز خواهد بود. می‌توانید از اشکال و انواع تایپوگرافی برای اضافه کردن جزئیات به دکوراسیون خود استفاده کنید. تابلوهای نئونی قدیمی در حال حاضر محبوبیت چشمگیری دارند. سعی کنید یکی از آن‌ها را با نقل قول یا عبارتی تهیه کنید که حال و هوای رستوران شما را منعکس کند.

از هنرمندان محلی حمایت کنید

اگر فضای دیوار باز و بزرگی دارید که می‌خواهید با بودجه کمی آن را تزئین کنید می‌توانید به استعدادهای محلی مراجعه کنید. با ایجاد دیواری به سبک گالری با حضور هنرمندان جدید یا گروهی از هنرمندان، به صورت ماهانه یا فصلی، مجموعه‌ای چرخشی از قاب‌ها و دکوراسیون‌های منحصربه‌فرد به دست می‌آورید. علاوه بر این هنرمندان محلی هم آثارشان دیده می‌شوند و احتمالاً به فروش می‌رسند.

دکوراسیون رستوران مدرن، دکوراسیون رستوران شیک، دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

از نقاشی‌های دیواری استفاده کنید

به غیر از در نظر گرفتن دیواری برای نمایش آثار هنری، یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای نمایش استعدادهای محلی، استخدام یک هنرمند برای ایجاد یک نقاشی دیواری به سبک گرافیتی است. ایجاد یک پس‌زمینه مناسب برای اینستاگرام، مهمانان را تشویق می‌کند تا عکس‌ها و سلفی‌های خود را در رستوران شما بگیرند و شما تبلیغات بیشتری در قالب محتوای تولید شده توسط کاربر خواهید داشت. اگر جایی برای دیوار نگاری در رستوران وجود ندارد به جای آن یک نقاشی دیواری در نمای بیرونی ساختمان خود قرار دهید.

عناصر سبز را به فضا اضافه کنید

با گنجاندن گیاهانی که با اقلیم شما سازگار هستند در دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی، می‌توانید به فضای خود عناصر سبز فراوان اضافه کنید. گیاهان نه تنها زیبا و آرامش بخش هستند، بلکه بسیاری از آن‌ها به تصفیه هوا کمک می‌کنند. آن‌ها طراوت و تازگی را به فضای شما القا می‌کنند در نتیجه مهمان شما از بودن در آن فضا لذت می‌برند.

آشپزخانه را نمایش دهید

سعی کنید بخشی از آشپزخانه را به دکور تبدیل کنید، به خصوص اگر یک نقطه کانونی منحصر به فرد مانند اجاق برای پخت پیتزا دارید. اگر امکان نمایش آشپزخانه وجود ندارد یک فضای منحصر به فرد دیگری را در نظر بگیرید تا مهمانان نگاهی اجمالی به پشت صحنه کار شما داشته باشند. دعوت از مردم برای نزدیک شدن به محل کار شما، علاقه آن‌ها را برمی‌انگیزد و باعث می‌شود که بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند. آن‌ها هر چه بیشتر به شما اعتماد کنند، بیشتر تمایل دارند که از غذاهای شما استفاده کنند.

دکوراسیون رستوران مدرن، دکوراسیون رستوران شیک، دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

میزبان را پنهان نکنید

اغلب می‌بینیم که غرفه میزبان یا مدیریت و پذیرش در محلی برپا شده است که نمی‌توانند مهمانان را ببینند یا در هنگام ورود مهمانان نمی‌توانند آن‌ها را ببینند. سلام و احوالپرسی گرم اولین برداشت هر مهمان در بدو ورود به یک رستوران است. این موضوع هرگز نباید نادیده گرفته شود یا بی‌اهمیت تلقی شود.

از سبک مینیمالیسم مدرن استفاده کنید

اگر به دنبال حال و هوای ساده و زیبا هستید، به سراغ سبک مینیمالیسم مدرن بروید. برای ایجاد این سبک به استفاده از مواد طبیعی و یک طرح رنگی ساده فکر کنید. البته به یاد داشته باشید که طراحی دکوراسیون رستوران مدرن بر اساس این سبک شاید کمی دشوارتر باشد زیرا هر یک از جزئیات کوچک اهمیت دارد و مورد توجه قرار می‌گیرد.

سبک کلاسیک را به فضا اضافه کنید

اگر داخل منوی خود غذاهای سنتی را سرو می‌کنید می‌توانید در دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی از سبک کلاسیک استفاده کنید. این سبک بیشتر در رستوران‌های کوچک، غذاخوری‌ها و پیتزافروشی‌ها استفاده می‌شود. ویژگی این سبک این است که حس نوستالژی را به رستوران شما القا می‌کند اما در عین حال می‌توان تغییری مدرن در آن به وجود آورد.

دکوراسیون رستوران مدرن، دکوراسیون رستوران شیک، دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

طراحی جمع محور داشته باشید

غذا و رستوران‌ها می‌توانند افراد را گرد هم بیاورد. برای ایجاد یک تجربه جامعه محور در رستوران خود، سعی کنید میزهای مشترک بیشتری اضافه کنید و در فضای رستوران خود از تلویزیون استفاده نکنید. همچنین می‌توانید بازی‌های رومیزی را به مهمانان ارائه دهید تا در حین انتظار بازی کنند.

از وسایل و موادی استفاده کنید که کمتر صدا را منعکس می‌کنند

وجود کاشی بر کف رستوران و استفاده از میز و صندلی چوبی با هم عالی به نظر می‌رسند اما اغلب امواج صوتی زیادی تولید می‌کنند. برای جلوگیری از این کار به سراغ صندلی‌های روکش‌دار، چهارپایه‌های بلند یا صندلی‌های مخصوص غذاخوری بروید. استفاده از مبلمان و میز و صندلی مخصوص رستوران از چنین مشکلاتی به خوبی جلوگیری می‌کند و علاوه بر این بسیار مناسب دکوراسیون رستوران شیک است.

دکوراسیون رستوران مدرن، دکوراسیون رستوران شیک، دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

به نورپردازی توجه کنید

مورد آخری که درباره دکوراسیون رستوران مدرن اهمیت ویژه دارد، نورپردازی است. نور خوب از اهمیت زیادی برخوردار است و محیطی خاص را برای مهمانان شما ایجاد می‌کند. وقت بگذارید و به این فکر کنید که چه نوع محیطی را دوست دارید ایجاد کنید و می‌خواهید مهمانان در رستوران شما چه احساسی داشته باشند. به غیر از این موارد دیگری که باید در هنگام انتخاب نور مورد توجه قرار دهید عبارتند از بهره‌وری انرژی، ایمنی کارکنان و این که مشتریان بتوانند عکس خوبی از بشقاب خود بگیرند و آن‌ها را به اشتراک بگذارند تا افراد بیشتری جذب رستوران شما شوند.

 

طراحی و راه اندازی رستوران کار بزرگی است. برای انجام این منظور باید موارد زیادی را بررسی کنید و به هر یک توجه ویژه داشته باشید. انتخاب اولویت‌ها در هنگام شروع طراحی دکوراسیون رستوران مدرن شاید کمی دشوار به نظر برسد و شما را سردرگم کند. با استفاده از بررسی تعدادی ایده و پیشنهاد که افراد متخصص و با تجربه آن‌ها را گردآورده‌اند می‌توانید برنامه کلی برای دکوراسیون رستوران شیک خود را طراحی کنید و از این نظرات ایده‌های خوبی بگیرید.

ارسال پیام