کاور صندلی ناهارخوری و میز | قبل از خرید این مطلب را بخوانید!

کاور میز ناهارخوری، کاور صندلی ناهارخوری، کاور میز، کاور صندلی، کاور صندلی تالاری

کاور صندلی ناهارخوری و میز | قبل از خرید این مطلب را بخوانید!

انتخاب کاور صندلی ناهارخوری و میز کار ساده ای است در صورت در نظر گرفتن نکات و مواردی که در این محتوا برای شما بررسی می کنیم. فراهم کردن میز و صندلی مناسب یکی از ضروری‌ترین بخش‌های میزبانی یک رویداد است و تزئین صندلی به همان اندازه مهم است. اگر به دنبال اضافه کردن رنگ […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1400/12/15
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

انتخاب کاور صندلی ناهارخوری و میز کار ساده ای است در صورت در نظر گرفتن نکات و مواردی که در این محتوا برای شما بررسی می کنیم. فراهم کردن میز و صندلی مناسب یکی از ضروری‌ترین بخش‌های میزبانی یک رویداد است و تزئین صندلی به همان اندازه مهم است. اگر به دنبال اضافه کردن رنگ یا بافتی جدید به دکوراسیون خود یا به دنبال پنهان کردن کامل صندلی‌های نامناسب هستید، کاور صندلی و میزگزینه‌ای عالی و اقتصادی است.

کاور صندلی و میز در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارد تا با سبک‌ها، اندازه‌ها، رنگ‌ها و تم‌های مختلف میز و صندلی مطابقت داشته باشد. با گزینه‌های بسیار زیادی که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، پیدا کردن کاور صندلی و میزمناسب ممکن است کمی سخت به نظر برسد، به خصوص اگر مطمئن نباشید که چه کاور صندلی و میزمتناسب با مبلمان شما است.

چرا باید از کاور صندلی ناهارخوری استفاده کنیم.

کاور میز ناهارخوری یا کاور صندلی ناهارخوری، روکش‌های پارچه‌ای هستند که روی صندلی‌ها را می‌پوشانند تا پارگی و لکه صندلی و میز را مخفی کنند. این کاورها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به صورت کامل از پایه تا تکیه‌گاه صندلی و همچنین همه قسمت‌های میز را می‌پوشانند به صورتی که اغلب با وجود کاور، اجزای میز یا صندلی قابل دیدن نیست. یکی دیگر از جنبه‌های مهم استفاده از کاور صندلی و میز، ایجاد هماهنگی با دکوراسیون کل فضا است. با استفاده از کاور، همه صندلی‌ها با یک شکل و رنگ و طرح هستند و با رنگ و تم کل فضا نیز مطابقت دارند.

کاور میز ناهارخوری، کاور صندلی ناهارخوری، کاور میز، کاور صندلی، کاور صندلی تالاری

3 مزیت استفاده از کاور میز و صندلی

استفاده از کاورهای مناسب میز و صندلی مزایای زیادی دارد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- نصب آسان

روکش‌های صندلی، صرف نظر از جنس، به راحتی نصب می‌شوند و در پایان روز می‌توان آن‌ها را جمع کرد و شست. روکش صندلی‌های پلی استر و ساتن برای صندلی‌های تاشو یا صندلی‌های بنکوئیت را می‌توان به راحتی و بدون دردسر جدا کرد. نصب اسپندکس نسبت به پلی استر یا ساتن به زمان بیشتری نیاز دارد اما اسپندکس نیاز به اتو کردن ندارد که این امر زمان آماده سازیشان را کاهش دهد. شستشوی کاور صندلی و میزآسان است. بیشتر آن‌ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و می‌توان بارها از آن‌ها استفاده کرد.

2- یک دست شدن فضا

بخشی از ایجاد یک تم طراحی برای عروسی، داشتن یک رنگ پایه است که می‌توان رنگ‌های بیشتری مطابق با آن انتخاب کرد تا کل طراحی را تکمیل کند. به همین دلیل است که بیشتر کاور‌های صندلی به رنگ سفید، مشکی یا عاج (رنگ‌های اصلی) ارائه می‌شوند. از طرفی بیشتر صندلی‌ها بسیار ساده و خسته کننده هستند. استفاده از کاور صندلی و میز به فضا تنوع داده و دکوراسیون را تغییر می‌دهد. کاور صندلی و میزاین زمینه را فراهم می‌کنند که رنگ‌های مورد نظر خود را با پارچه‌های آن‌ها مطابقت دهید و تم فضا را رعایت کنید.

3- پنهان شدن عیب صندلی و میز

کاور صندلی ناهارخوری و رو میزی ساییدگی و پارگی روی صندلی را می‌پوشانند. از طرفی صندلی‌های تاشو اجاره‌ای یا صندلی‌های بنکوئیت ساده می‌توانند برای جشن و مهمانی بی کیفیت و ارزان به نظر برسند. اضافه کردن روکش صندلی، ظاهر را زیباتر می‌کند و عیوب صندلی‌های اجاره‌ای معمولی را پنهان می‌کند.

کاور میز ناهارخوری، کاور صندلی ناهارخوری، کاور میز، کاور صندلی، کاور صندلی تالاری

راهنمای خرید کاور صندلی ناهارخوری و رومیزی

استفاده از روکش صندلی یک راه مقرون به صرفه برای ارتقاء کیفیت مراسم‌ها است. با این حال، خرید روکش‌های نادرست می‌تواند باعث هدر رفتن بودجه ‌شود. برای این که چنین ضرری به شما نرسد باید نکاتی را هنگام انتخاب و خرید کاور صندلی و میز در نظر بگیرید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

انتخاب مدل میز و صندلی

قبل از خرید کاور، باید بدانید که چه مدل صندلی دارید. اگر در مورد نوع صندلی که محل برگزاری شما ارائه می‌کند مطمئن نیستید، می‌توانید از مدیر سالن یا هماهنگ کننده رویداد بپرسید. ما در ادامه به معرفی سه سبک صندلی محبوب برای استفاده در مراسم‌ها خواهیم پرداخت:

میز و صندلی بنکوئیت (Banquet): صندلی‌های بنکوئیت یکی از محبوب‌ترین انواع صندلی در صنعت برنامه ریزی رویداد هستند. آن‌ها را می‌توان در هتل‌ها، رستوران‌ها و سالن‌های مراسم پیدا کرد. آن‌ها با تکیه‌گاه‌های گرد، تاج‌دار و مربعی در بازار موجود هستند اما از صندلی‌های بنکوئیت با تکیه‌گاه‌های گرد بیشتر استفاده می‌شود. کاور میز ناهارخوری بنکوئیت در طرح ها و رنگ های مختلف برای هر نوع دکوراسیون داخلی مناسب است.

صندلی شیباری (chiavari): صندلی‌های شیباری که با نام صندلی‌های چیواری نیز شناخته می‌شوند. این سبک صندلی بسیار محبوب و شیک است و در بسیاری از فضاها دیده می‌شود. این صندلی‌ها در نوع خود زیبا هستند و نیازی به پوشاندن ندارند. با این حال، هنگامی که این صندلی‌ها با روکش یا کاور مناسب صندلی پوشانده می‌شوند، به صندلی‌هایی تبدیل می‌شوند که برای پذیرایی عروسی مناسب و بهینه هستند.

صندلی‌های تاشو: صندلی‌های تاشو سبک نشستن غیررسمی‌تری را نسبت به صندلی‌های بنکوئیت و چیواری ارائه می‌دهند. ویژگی تاشو بودن صندلی‌ها، جابه‌جایی و حمل و نقل آن‌ها را آسان می‌کند و اغلب این صندلی‌ها اقتصادی‌تر هستند. به خصوص اگر رویداد شما در محیطی باز برگزار می‌شود، با کاور مناسب می‌توانید ظاهر صندلی‌های تاشو را ظریف‌تر و زیباتر کنید.

کاور میز ناهارخوری، کاور صندلی ناهارخوری، کاور میز، کاور صندلی، کاور صندلی تالاری

اندازه گیری کاور صندلی

بسیاری از انواع کاور صندلی ناهارخوری می‌توانند در نگاه اول یکسان به نظر برسند، با این حال جزئیاتی وجود دارد که می‌تواند بر نحوه قرار گرفتن روکش تأثیر بگذارد. اگرچه روکش‌های صندلی ممکن است شبیه به هم به نظر برسند اما برای هر نوع صندلی مناسب نیستند. قبل از ثبت سفارش، پیشنهاد می‌کنیم ارتفاع صندلی، ارتفاع و عرض پشتی صندلی و عرض و طول صندلی را اندازه گیری کنید. با اندازه گیری صندلی خود به راحتی می‌توانید از خرید روکش صندلی اشتباه خودداری کنید. به طور طبیعی، کاوری که خیلی کوچک است نمی‌تواند صندلی را به صورت مناسب بپوشاند و از طرفی یک کاور بزرگ، زود کثیف می‌شود و ظاهر نامناسبی رو صندلی دارد. ما توصیه می‌کنیم کاوری مناسبی را انتخاب کنید که بین 5 تا 10 سانتی‌متر بزرگ‌تر از ابعاد صندلی باشد.

انتخاب پارچه کاور میز و صندلی

یکی دیگر از مواردی که زمان انتخاب و خرید کاور میز ناهارخوری یا کاور صندلی ناهارخوری باید در نظر داشته باشید، انتخاب نوع و جنس پارچه است. هنگامی که اندازه صندلی را تأیید کردید، می‌توانید به مرحله بعدی یعنی انتخاب جنس کاور‌ها بروید. جنس‌های مختلفی در بازار وجود دارد، از روکش‌های پلی استر و اسپندکس گرفته تا کتانی‌های خاص مانند پولک، مخمل. علاوه بر این، روکش‌های صندلی کتانی ویژه در رنگ‌های ساتن، مخمل، تافته و ساتن لامور موجود است.

انتخاب رنگ برای کاور میز و صندلی

برای انتخاب رنگ مناسب برای روکش صندلی باید بدانید که تم و طرح رنگ جشن یا رویداد شما به دکوراسیون صندلی شما وابسته است. همچنین فضای محل برگزاری و نوع آن در انتخاب رنگ پارچه روکش تأثیر دارد. طیف رنگی انتخابی باید به گونه‌ای باشد که بتوان آن را با تم اصلی مراسم یا هر رنگ برجسته یا رنگ پایه‌ای مطابقت داد. به عنوان مثال، عروس و دامادها ممکن است هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ کاور صندلی، لباس خود را در نظر بگیرند. از این گذشته، صندلی‌ها نقش اساسی در ارائه ظرافت و جذابیت دارند، به خصوص زمانی که به خوبی با دکوراسیون مراسم هماهنگ باشند.

کاور میز ناهارخوری، کاور صندلی ناهارخوری، کاور میز، کاور صندلی، کاور صندلی تالاری

در نظر گرفتن موضوع رویداد

یکی دیگر از عناصر اصلی که هنگام انتخاب روکش صندلی باید به آن فکر کنید، موضوع جشن است. روکش‌های صندلی می‌توانند تم یک مهمانی را برجسته کرده و هماهنگی ایجاد کنند اما بسیاری از مردم اهمیت آن را دست کم می‌گیرند. اگر روکش‌های صندلی خیلی شیک باشند یا به اندازه کافی چشم‌نواز نباشند، می‌توانند با تزئینات مراسم یا عروسی تضاد داشته باشند و کل محیط تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین، هنگام انتخاب کاور میز و صندلی، تصویر کلی مراسم را نادیده نگیرید.

صندلی‌های فضای باز

کاورهای مبلمان در فضای باز به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که پارچه تا روی زمین را نمیپوشاند. کوتاه‌تر بودن کاورهای فضای باز باعث می‌شود که هوا بتواند به درستی در زیر پوشش گردش کند تا از ایجاد قارچ یا زنگ زدگی صندلی‌ها جلوگیری شود. همچنین این کار، کاور را سالم نگه می‌دارد و از کثیفی آن در زمان مراسم جلوگیری می‌کند.

کاور میز ناهارخوری را چطور انتخاب کنیم؟

از لحظه ای که مهمان می نشیند، میزها را ارزیابی می کند. در واقع، مطالعات نشان می دهد که 77 درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده هنگام بازدید از یک رستوران متوجه نحوه چیدمان میز می شوند. به همین دلیل روکش‌های میز نقش مهمی دارند در نشان دادن چهره مراسم دارند. در انتخاب روکش میز رویدادها و رستوران‌ها باید به دو نکته توجه کنید:

کاور میز ناهارخوری، کاور صندلی ناهارخوری، کاور میز، کاور صندلی، کاور صندلی تالاری

رنگ و طرح

رنگ یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب رومیزی است زیرا مستقیماً با موضوع رستوران یا رویداد ارتباط دارد. پارچه‌های روشن برای تم غیر رسمی تر مناسب هستند و بهتر است برای ایجاد محیط رسمی تر به سراغ رنگ های ساده و خنثی بروید. رنگ‌ها مهم هستند زیرا به مشتری کمک می‌کنند تا به مهمان‌ها بگویید که چه نوع تجربه‌ای را می‌تواند از رویداد و فضای شما انتظار داشته باشد.

جنس

مهم است که پارچه‌هایی را انتخاب کنید که با موضوع رویداد شما مطابقت داشته باشند و در عین حال باید طول عمر و نگهداری آن‌ها را نیز در نظر داشته باشید. جنس‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام ظاهر و حس متفاوتی ایجاد می‌کنند.

اگر به دنبال پارچه‌ای درجه یک هستید و می‌خواهید دوام داشته باشند. روی آن جنس‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که با چند بار شست‌وشو و استفاده مداوم، دوام داشته باشند. پارچه‌ای را انتخاب کنید که از مواد با کیفیت بالا ساخته شده باشند تا به راحتی ساییده و پاره نشوند.

کاورهای صندلی و میز یکی از ارکان اساسی مبلمان در هر رویداد و مراسمی هستند و استفاده از آن‌ها مزایای بسیاری دارد. الگوها، پارچه‌ها، سبک‌ها و رنگ‌ها بسیار متنوعی از کاورهای میز و صندلی نیز در بازار وجود دارد. این تنوع می‌تواند باعث سردرگمی در هنگام خرید شود. مطالعه راهنمای خرید کاور صندلی ناهارخوری و کاور میز ناهارخوری کمک می‌کند تا با ابعاد این موضوع آشنا شوید و در آخر به راحتی کاور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ارسال پیام