دکوراسیون ویلا مدرن | 20 ایده بی‌نظیر

دکوراسیون ویلا مدرن، طراحی داخلی ویلا لوکس، دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن

دکوراسیون ویلا مدرن | 20 ایده بی‌نظیر

ویلا یکی از فضاهایی است که برای تفریح و استراحت مورد علاقه بسیاری از اشخاص است. امروزه با رونق استفاده از این فضاها به دکوراسیون ویلا مدرن توجه زیادی نیز می‌شود. برای فردی که تخصصی در زمینه طراحی داخلی ندارد، شاید نحوه چیدمان ویلا به سبک مدرن او را با چالش رو‌به‌رو کند. از این […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/01/09
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

ویلا یکی از فضاهایی است که برای تفریح و استراحت مورد علاقه بسیاری از اشخاص است. امروزه با رونق استفاده از این فضاها به دکوراسیون ویلا مدرن توجه زیادی نیز می‌شود. برای فردی که تخصصی در زمینه طراحی داخلی ندارد، شاید نحوه چیدمان ویلا به سبک مدرن او را با چالش رو‌به‌رو کند. از این رو در این مطلب با 20 ایده بی‌نظیر در زمینه دکوراسیون ویلاهای مدرن آشنا می‌شویم. این ایده‌ها و نکات، اطلاعات مفیدی درباره ویلا داده و پیاده کردن آن‌ها برای تکمیل دکوراسیون این فضا بسیار موثر هستند.

1- استفاده از رنگ‌های خنثی در دکوراسیون ویلا مدرن

معماری مدرن به استفاده از رنگ‌های گرم معروف است. این رنگ‌ها سبکی بسیار جذاب و تا حدودی سنتی ایجاد می‌کنند و از آن جایی که بسیاری از ویلاها کلاسیک هستند، این رنگ‌ها زیبا به نظر می‌رسند. از رنگ‌های گرم گرفته تا استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ و چوب، بهترین راه برای زیباتر کردن ویلا و ایجاد فضایی است که هر روز مشتاق گذراندن وقت در آن هستید.

استفاده از یک پالت رنگ خنثی همچنین آزادی بیشتری را در مورد دکوراسیون ویلا به شما می‌دهد. ویلاهای مدرن نقاشی‌های ظریفی با قاب‌های قدیمی روی دیوارها دارند، بنابراین شما حتماً به یک رنگ پایه ساده‌تر نیاز دارید. برخی افراد یک ویلای شلوغ و پر را دوست دارند اما رنگ زیاد در دکوراسیون می‌تواند باعث ایجاد فضایی شود که احساس گرفتگی ایجاد می‌کند. مهم‌تر از همه، رنگ‌های خنثی مانند بژ، عاج و مایل به قرمز هرگز از مد نمی‌افتند و درخشش بیشتری دارند.

دکوراسیون ویلا مدرن، طراحی داخلی ویلا لوکس، دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن

2- از هنر دیواری آنتیک استفاده کنید

برای داشتن دکوراسیون ویلا مدرن، داشتن نقاشی، آثار هنری، صنایع دستی و وسایل عتیقه ضروری است. پر کردن دیوارهای خود با نقاشی‌ها و آثار هنری عتیقه به خلاق بودن کمک می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد. آثار هنری عتیقه زمانی بهتر به نظر می‌رسند که از با یک دیگر همخوانی نداشته باشند، بنابراین به جای تمرکز بر روی هماهنگی و یک نواخت بودن، با خیال راحت قطعاتی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید.

3- داشتن میز ناهار خوری مدرن و مناسب

از آن جایی که غذا خوردن یکی از مشخصه‌های فرهنگ مدرن است، محل غذا خوردن باید فضایی خاص در ویلای شما باشد. در حالی که آشپزخانه ویلا جذابیت و اهمیت خاص خود را دارد، میز ناهارخوری جایی است که خانواده و دوستان دور هم جمع می‌شوند و به همین دلیل شایسته توجه بیش از پیش به آن است. نورپردازی، یکی از اجزای ضروری هنگام چیدن دکوراسیون اتاق غذاخوری شما است. اگر یک میز ناهار خوری روستیک با رنگ‌های گرم و تیره دارید، فضا را با آویز یا لوستری که بالای میز آویزان است گرم کنید. شمع‌ها همچنین در ایجاد روحیه و فضایی برای جمع شدن همه افراد بسیار مناسب است.

دکوراسیون ویلا مدرن، طراحی داخلی ویلا لوکس، دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن

4- استفاده از مبلمان چوبی

مبلمان چوبی به یک فضا احساس دنج و جذابی می‌دهد. اگر می‌خواهید سبک مدرن ایجاد کنید علاوه بر مبلمان چوبی، آشپزخانه ویلای باید دکور یا کابینت‌های چوبی داشته باشد. چوب گرمایی را تداعی می‌کند که مواد مدرن‌تر مانند اکریلیک یا پلاستیک به طور طبیعی فاقد آن هستند. هنگام هماهنگ کردن مواد دیگر با چوب، به سراغ گزینه‌هایی مانند سنگ یا سرامیک بروید تا ترکیبی زیبا ایجاد کنید.

5- استفاده از اکسسوری‌های لوکس

می‌توانید در کنار مبلمان و میز و صندلی سبک روستیک و چوبی از اقلام تزئینی گران‌بها و زیبا استفاده کنید. برای مثال قرار دادن آینه با قاب‌های طلایی و مدرن فضا را جذاب و لوکس جلوه می‌دهد. همچنین می‌توانید از گلدان‌های زینتی نیز بر روی میزهای خود استفاده کنید.

دکوراسیون ویلا مدرن، طراحی داخلی ویلا لوکس، دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن

6- از لوسترهای مدرن یا سنتی استفاده کنید

استفاده از لوستری بزرگ که درخشش و میزان نور در فضا را چند برابر می‌کند و بهتر از سایر منابع نور کارایی دارد. قبل از انتخاب لوستر برای ویلای خود، لازم است ابعاد اتاق انتخابی را به دست آورید. همه چیز از عرض گرفته تا ارتفاع اتاق هنگام خرید لوستر مهم است زیرا نباید لوستری که می‌خرید برای فضای شما بزرگ یا کوچک باشد تا از نوردهی کافی و مناسبی برخوردار شوید. برای طول زنجیره لوستر نیز به ارتفاع سقف نگاه کنید هر چه ارتفاع بیشتر باشد می‌توانید طول زنجیر را بیشتر کنید.

7- استفاده نکردن از پرده‌های زیاد

پنجره‌ها نقش بزرگی در معماری مدرن ویلاها دارند. برخی از افراد برای خواب یا حفظ حریم خصوصی، ترجیح می‌دهند پنجره پرده داشته باشد اما خالی گذاشتن پنجره‌ها ظاهر طبیعی و مینیمالیستی را ایجاد می‌کند که ویلاهای مدرن به آن معروف هستند. اجازه دادن به نور طبیعی برای جریان یافتن به فضا بسیار آرام بخش است و راهی آسان برای افزودن آرامش به ویلا است. اگر می‌خواهید حتماً از پرده استفاده کنید به سراغ پرده کرکره بروید. کرکره‌ها علاوه بر کاربردی بودن، جذابیت عجیبی نیز دارند که بیشتر یادآور دکوراسیون ویلا مدرن هستند.

8- استفاده بیشتر از شیشه

دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن معمولاً کابینت‌ها و کمدهایی با درهای شفاف دارند تا ظروف، ملحفه‌ها و وسایل مختلف به نمایش گذاشته شوند و به وضوح دیده شوند. اگرچه ممکن است احساس کنید که باید این موارد بی‌نظمی ایجاد می‌شود اما این جزئیات می‌توانند احساس راحتی و آرامش بیشتری در ویلا ایجاد کنند. حتی برای چیدن خوراکی‌ها در آشپزخانه نیز می‌توانید از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید.

9- ایجاد فضای باز دلپذیر

برای این کار باید حتماً از مبلمان فضای باز استفاده کنید. برای مثال مبلمان حصیری و پلاستیکی یکی از انواع مبلمان فضای بازی هستند که در برابر شرایط بد آب و هوایی مقاوم هستند و به راحتی نیز تمیز می‌شوند. همچنین می‌توانید فضایی مانند گلخانه یا پاسیو داشته باشید که در آن مبلمان خود را بچینید و از گزند آفتاب یا باران دور باشید. این فضا را می‌توانید با انواع گل‌ها و گیاهان تزئین کنید.

10- ورودی مجلل

اولین مکانی که هنگام بازدید از هر ویلایی می‌بینید ورودی آن است که اولین تصور را در مورد ویلا ایجاد می‌کند و منعکس کننده سلیقه و شخصیت صاحب ویلا است. ورودی مجلل تزیین شده حس خوشامدگویی به بازدیدکنندگان می‌دهد و هر بار که به ویلا باز می‌گردید روحیه شما را بالا می‌برد. راه‌های زیادی برای تزئین ورودی ویلا وجود دارد و انتخاب دکوراسیون بسته به سبک ویلا متفاوت است. برای مثال براکت‌های تزئینی، قالب‌ها، ستون‌ها و تزئینات به ویلای سبک کلاسیک مناسب هستند.

11-  استفاده از عناصر سبز و طبیعی

گلدان‌های گل با گیاهان و نخل‌ها به فضای باز سرزندگی می‌بخشند که باید با سبک معماری ویلا شما مطابقت داشته باشد. رنگ گل‌ها را برای ایجاد کنتراست هماهنگ با دیوارهای ویلا و درب ورودی انتخاب کنید.

12- در نظر گرفتن فضایی برای شومینه

ویلاها معمولاً در مناطق خارج شهر قرار دارند به همین فضا به نسبت داخل شهر و دلیل وسعت فضا سرد است. وجود شومینه‌ای که با گاز یا چوب روشن می‌شود یک پیشنهاد دلپذیر است که هم فضای داخلی را زیباتر می‌کند و هم به انرژی مورد نیاز را تأمین می‌سازد.

13- قرار دادن وسایل ورزشی و تفریحی

در نظر گرفتن فضایی برای ورزش کردن و قرار دادن وسایل تفریحی، مثل استخر، از جمله نیازهای هر ویلا است. می‌توانید در کنار چنین فضاهایی از مبلمان و صندلی‌های تختخواب شو استفاده کنید.

14- بازگشت پانل‌های حرارتی خورشیدی در طراحی ویلا

پانل‌های خورشیدی PV (فتوولتائیک) اخیراً به خوبی مورد توجه قرار گرفته‌اند. این فناوری تولید برق تجدیدپذیر کمک بسیاری به محیط زیست می‌کند و می‌تواند انرژی زیادی که در یک ویلا با مساحت زیاد استفاده می‌شود را به خوبی تامین کند.

دکوراسیون ویلا مدرن، طراحی داخلی ویلا لوکس، دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن

15- قرار دادن آبنما

بهتر است در فضای باز ویلا از تمام عناصر طبیعی استفاده کنید تا بیشتر بتوانید حس قرار گرفتن در طبیعت را لمس کنید. وجود آبنماهای مدرن در حیاط ویلا یکی دیگر از مواردی است که وجود آن ضروری است.

16- استفاده از تکنولوژی‌های دوست دار محیط زیست

اگر به فکر ساخت ویلایی مدرن هستید می‌توانید از راه طراحی ویلای سازگار با محیط زیست کمک بگیرید. یکی از این راه‌ها استفاده از وسایل و مواد دست دوم ولی نو قابل استفاده برای آشپزخانه است. همچنین بهتر است در طراحی داخلی آشپزخانه سعی شود از وسایلی استفاده کرد که مصرف آب را کاهش می‌دهند یا از تکنولوژی‌های مربوط به محیط زیست بهره گرفت.

17-  برنامه ریزی برای نورپردازی مدرن

علاوه بر این که در طراحی ویلا باید استفاده حداکثری از نور طبیعی مد نظر باشد اما دستیابی به نور مصنوعی متعادل هم بسیار مهم است. توجه به روشنایی ویلا شما باید از قبل برنامه ریزی شود.

18- استفاده از حمام شیشه‌ای در اتاق‌ها

معمولاً ویلاها فضاهای بزرگ با چند اتاق بزرگ هستند. بهتر است در هر اتاق سرویس بهداشتی و حمام قرار دهید. قرار دادن حمام شیشه‌ای در اتاق، به ایجاد فضای مدرن کمک می‌کند.

19- مدرن کردن آشپزخانه

در دکوراسیون ویلا مدرن از اپن زیاد استفاده نمی‌شود و در عوض میز جزیره یا میز ناهار خوری مدرن به جای اپن قرار می‌گیرد و فضا را بسیار بازتر و با روحیه‌تر جلوه می‌دهد.

20- داشتن تم مجزا در هر قسمت

در طراحی داخلی ویلا لوکس، هر اتاق و هر بخش از تم رنگی و دکوراسیون مربوط به خودش را داشته دارد. این کار فضا را از یک نواختی خارج کرده و چشم‌انداز جذاب‌تری ایجاد می‌کند.

طراحی دکوراسیون ویلا مدرن یکی از زمینه‌های جذاب و پر چالش است که صاحبان ویلا و خانواده‌ها ممکن است با آن مواجه شوند. کسب اطلاعات در این زمینه و گرفتن راهنمایی از متخصص‌ها یکی از راه‌های طراحی دکوراسیون داخلی است. علاوه بر این، شما می‌توانید بر اساس سلیقه و با ایده گرفتن از برخی نکات و اطلاعات مفید درباره طراحی دکوراسیون داخلی، فضای خود را به بهترین شکل ممکن با مبلمان و وسایل زیبا بچنید.

ارسال پیام