10 مدل صندلی کودک جدید | پرفروش‌ترین صندلی کودک

صندلی کودک جدید

10 مدل صندلی کودک جدید | پرفروش‌ترین صندلی کودک

بیشتر صندلی‌های کودک، برای کودکان 3 تا 6 ساله طراحی شده‌اند به همین دلیل هنگام انتخاب مبلمان مناسب برای کودکان، بعضی از نکات را باید رعایت کنید. در این مقاله، در مورد این نکات مهم و ویژگی‌های این صندلی و همچنین انواع مختلف مدل صندلی کودک جدید صحبت خواهیم کرد که باید قبل از خرید […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/08/08
دسته بندی‌: عمومی ، مقالات جدید
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

بیشتر صندلی‌های کودک، برای کودکان 3 تا 6 ساله طراحی شده‌اند به همین دلیل هنگام انتخاب مبلمان مناسب برای کودکان، بعضی از نکات را باید رعایت کنید. در این مقاله، در مورد این نکات مهم و ویژگی‌های این صندلی و همچنین انواع مختلف مدل صندلی کودک جدید صحبت خواهیم کرد که باید قبل از خرید مبلمان کودک خود در نظر بگیرید.

بهترین صندلی کودک دارای چه ویژگی‌هایی است؟

ایمنی:

بهترین صندلی کودک جدید، صندلی است که ایمنی داشته باشد. مثلاً کاربرد صندلی خودرو کودک امنیت آن است و باید کمربند داشته باشد. بقیه صندلی‌ها مثل میز و صندلی کودک پرتابل و میز و صندلی‌های مخصوص کودک نیز باید ایمنی مخصوص خود را فراهم کنند.

ساخت و ساز:

صندلی باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن کودک را تحمل کند. صندلی و تکیه گاه را فشار دهید تا ببینید که آیا این صندلی افتادگی، تغییر شکل یا حالت در آن اتفاق می‌افتد. محكمي اين صمدلي ها بادي به اندازه ميز و صندلي تالار باشد.

ثبات:

به دنبال پایه های باشید که بیشتر از سایر قسمت‌های صندلی به سمت بیرون باز می‌شوند مساحت فضای کف بین چهار پایه باید بیشتر از مساحت صندلی باشد. پایه های کاملاً عمودی زیاد پایدار نیستند. همچنین پایه‌های صندلی نباید به صورتی باشد که راحت سر بخورد.  میز و صندلی کودک پرتابل یکی از بهترین صندلی ها برای این ویژگی است.

قطعات متحرک:

قطعات صندلی نباید بتوانند انگشت، انگشت پا، اندام یا سر کودک (یا انگشتان بزرگسالی را که صندلی را تا می‌کند یا تنظیم می‌کند) نیشگون بگیرد، له کند یا به دام بیاندازد. همچنین وجود لبه‌ها و نقاط تیز در لبه‌های صندلی و سینی و قطعاتی که به راحتی جدا می‌شوند (از جمله برچسب‌ها) که می‌توانند خطر خفگی داشته باشند را بررسی کنید.

قابلیت تنظیم:

اگر قصد دارید چند سال از صندلی استفاده کنید، باید قابلیت تنظیم را بررسی کنید زیرا کودک مدام در حال رشد است. و اين باعث مي شود دائم در حال خريد صندلي كودك باشيد و از نظر مالي صرفه اقتصادي ندارد.

تنظیم ارتفاع:

این ویژگی باید برای شما آسان باشد، اما نه فرزندتان تا به راحتی نتوانند به آن دست بزنند. مکانیسم باید دور از دسترس کودک باشد که برای استفاده از آن نیاز به قدرت یا مهارت است.

تاشو:

این ویژگی نیز برای انبار کردن مفید است. صندلی باید به راحتی باز و بسته شود و ترجیحاً در حالت تا شده خود قفل شود. اگر منزل شما كوچك باشد باز بودن دائم صندلي دسته ژا گير است زيرا كودك دائم از صندلي استفاده نمي كند.

سبک وزن:

اگر قرار است مرتباً صندلی را بیرون بیاورید و دوباره آن را در جای خود قرار دهید، مطمئن شوید که خیلی سنگین نباشد. ممكن است در حين جابه جايي آسيب زيادي به بدن شما وارد شود.

تکیه گاه پا یا ساق پا:

این ویژگی برای حمایت از پاها یا ساق پاهای کودک مهم است. زیرپایی‌های قابل تنظیم با رشد کودک کاربردی‌تر هستند. اما بيشتر صندلي هاي كودك اين قابليت را ندارند زمان خريد به اين نكته توج كنيد. در غير اين صورت داشتن جايگاه ژا به نوبه خود مي تواند كافي باشد.

انواع صندلی کودک

مبل کودک

مبل کودکانه یک مکمل عالی برای اتاق بازی، اتاق خواب، اتاق نشیمن، مراقبت روزانه، خوابیدن، تعطیلات یا زمان چرت زدن آن‌ها خواهد بود. این صندلی فوق العاده‌ای می‌تواند فشار گردن و کشش عضلات شانه را کاهش دهد و در اندازه‌ای ایده‌آل برای کودک نوپا در حال رشد شما تهیه شده است. این مبل فضایی برای قرار دادن وسایل بازی در زیر خود دارند و تمیز کردن آن راحت است. طراحی سبک و جمع و جور جابجایی آن را آسان می‌کند.

صندلی کودک جدید-میز و صندلی کودک

میز و صندلی کودک جدید

این ست میز و صندلی چوبی با اندازه ای عالی برای پاسخگویی به نیازهای کودک در حال رشد است. از این مجموعه می‌توان برای مطالعه، انجام فعالیت‌های هنری و کار دستی و یا میز بازی رومیزی استفاده کرد. همچنین یک راه حل عالی برای آموزش خانگی برای دانش آموزان جوانی است که مدرسه آنلاین را از خانه انجام می‌دهند. ارتفاع این مبلمان برای کودکان نوپا و سنین پیش دبستانی مناسب است.

میز و صندلی کودک-میزو صندلی کودک پرتابل

میز و صندلی کودک پرتابل

صندلی‌های بلند سنتی که عمدتاً برای مصارف خانگی طراحی شده‌اند. برخی از این صندلی‌های پایه بلند که مخصوص غذا خوردن بچه‌ها هستند ظاهری شیک دارد. آن‌ها روکش پارچه‌ای دارند و قابلیت تنظیم بیشتری دارند. مدل‌های ارزان‌تر این صندلی می‌توانند به اندازه صندلی‌ها مجلل‌تر بادوام باشند. بايد در خريد صندلي غذا خوري كودك توجه لازم را داشته باشيد.

میزو صندلی کودک پرتابل-کاربرد صندلی خودرو

صندلی خودرو کودک

در مورد خرید صندلی خودرو باید بدانید که همانطور که کودکان رشد می‌کنند، نحوه نشستن آن‌ها در ماشین شما تغییر می‌کند. اطمینان حاصل کنید که از صندلی ماشینی استفاده می‌کنید که با اندازه و سن فعلی کودک شما مناسب باشد. همه صندلی‌های ماشین در همه وسایل نقلیه جا نمی‌شوند. مطمئن شوید که صندلی ماشین برای وسیله نقلیه شما مناسب است. صندلی ماشینی را که قصد خرید آن را دارید تست کنید تا مطمئن شوید که به خوبی در خودروی شما جا می‌شود. صندلی ماشینی بخرید که هر بار به درستی نصب و استفاده شود. قبل از خرید نیز کاربرد صندلی خودرو را چک کنید.

 

عوامل تاثیرگذار در خرید صندلی کودک

مواد

داشتن مواد مناسب برای مبلمان کودک بسیار مهم است زیرا به طور قابل توجهی بر سلامت، راحتی و ایمنی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. هر ماده‌ای که لغزنده، شکننده، شکستنی یا بالقوه خطرناک است نباید جایی در مبلمان کودک شما داشته باشد. فلز برای کودکان بسیار سخت و تسلیم ناپذیر است و شما باید فقط از مواد پلاستیکی محکم، صاف یا چوب صیقلی برای مبلمان کودک استفاده کنید. چوب بهترین متریالی است که باید برای مبلمان کودک در نظر بگیرید آنها به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارند، به راحتی تمیز می‌شوند

ست میز و صندلی پلاستیکی کودک نیز خوب است، زیرا در رنگ‌های شاداب مناسب برای کودکان و سبک وزن، تمیز کردن آسان، مونتاژ آسان و مقرون به صرفه‌تر هستند. با این حال، مبلمان پلاستیکی سبک وزن به راحتی جابجا شده و فشار داده می‌شود و از این رو باعث سر خوردن کودکان می‌شود. آن‌ها همچنین برای قرار دادن غذا یا نوشیدنی داغ روی آنها ایده آل نیستند زیرا در برابر حرارت مقاوم نیستند.

کاربردی بودن

طراحی ست میز و صندلی کودک جدید شما باید متناسب با اعمال و فعالیت‌های آن‌ها از نظر بازی، یادگیری، زندگی و غیره باشد. بازی تخیلی بخش مهمی از رشد کودک است زیرا به آنها در درک واقعیت کمک می‌کند. بنابراین مبلمان کودک باید خلاقانه طراحی شود تا تخیل آنها را درگیر کرده و به چالش بکشد.

مبلمان کودک باید چند منظوره باشد تا برای زندگی عادی، یادگیری و بازی مبلمان جداگانه نخرید. نباید طوری طراحی شود که برای سن و زمان محدودی دوام بیاورد، بلکه در سایر مراحل رشد مانند نوجوانی و اوایل بزرگسالی نیز مفید باشد. به همین دلیل است که مبلمان با تنظیمات ارتفاع متفاوت می‌توانند سال‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

سلامت و امنیت

برای اطمینان از سلامت کودکان خود، مبلمانی که خریداری می‌کنید باید از مواد غیر سمی و سازگار با محیط زیست ساخته شده باشد. کودکان بین 3 تا 6 سال نه تنها اسباب بازی‌های خود، بلکه نرده‌های تخت، صندلی و میز را نیز زیاد می‌جوند. در این مورد، باید اطمینان حاصل کنید که مواد استفاده شده حاوی مواد سمی مانند سرب که می‌تواند بر سلامت کودکان شما تأثیر بگذارد، نباشد. مبلمان باید از نظر اشتعال پذیری، گوشه‌ها یا لبه‌ها، رنگ و استحکام مطابق با استانداردهای ایمنی فعلی باشد.

طرح

طراحی ست میز و صندلی کودک جدید شما بسیار مهم است. باید جمع و جور، محکم و کاملاً اندازه باشد تا اطمینان حاصل شود که دوام طولانی دارد و وزن کودکان شما را نگه می‌دارد و تا حد امکان فضای کمتری را مصرف می‌کند. طرح‌هایی وجود دارد که سطل‌های ذخیره‌سازی زیر میز دارند که می‌توانید اسباب‌بازی‌ها، وسایل هنری و کاردستی کودکانتان را برای دسترسی آسان در آن قرار دهید.

 

وقتی صحبت از مبلمان کودک می‌شود، همه چیز از جمله جنس، طرح، رنگ و اندازه باید با توجه به نیازهای آن‌ها طراحی شود. درست همان طور که شما باید یک مکان راحت با مبلمان خانه خود ایجاد کنید، فرزندان شما نیز برای هر مرحله از کودکی خود به مبلمان چشمگیر و با کیفیت نیاز دارند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که میز و صندلی مناسب برای کودکان خود خریداری می‌کنید.

ارسال پیام