راهنمای خرید مبل اداری در مشهد

مبل اداری در مشهد

راهنمای خرید مبل اداری در مشهد

مبل اداری از ملزومات دفترهای کاری است. هدف از قرار دادن مبل اداری در دفترهای کاری فراهم کردن جایی برای استراحت مراجعه کنندگان است. مبل اداری از جمله محصولاتی است که باید مقاومت و استحکام زیادی داشته باشد و در اثر استفاده زیاد شکلش را از دست ندهد. در ادامه این مطلب چند مدل از […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/05/19
دسته بندی‌: عمومی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

مبل اداری از ملزومات دفترهای کاری است. هدف از قرار دادن مبل اداری در دفترهای کاری فراهم کردن جایی برای استراحت مراجعه کنندگان است. مبل اداری از جمله محصولاتی است که باید مقاومت و استحکام زیادی داشته باشد و در اثر استفاده زیاد شکلش را از دست ندهد. در ادامه این مطلب چند مدل از این محصول را معرفی می‌کنیم و نکاتی در مورد خرید مبل اداری در مشهد را بررسی می‌کنیم.

بررسی 5 مدل مبل اداری

مبل‌ اداری در مشهد  به صورت مبل‌های تک‌نفره و ست‌های اداری موجود هستند. با توجه به بودجه، فضایی که در دسترس دارید و خدماتی که در دفتر کاری ارائه می‌دهید، می‌توانید مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید. در ادامه 5 مدل از محبوب‌ترین مدل‌های بازار را مرور می‌کنیم.

مبل اداری در مشهد

مبل اداری چرم

مبل‌های چرم ظاهری شیک، مجلل و رسمی به دفتر کاری می‌دهند. اگر قصد دارید چیدمان خاصی برای دفتر کارتان طراحی کنید و بودجه کافی در اختیار دارید می‌توانید سراغ خرید مبلمان اداری چرم بروید. توجه داشته باشید که چرم شدیدا در برابر خط و خش آسیب‌پذیر است و با اشیای تیز به راحتی بریده می‌شود. پس بهتر است از مبلمان اداری چرم در دفترهایی که مراجعه‌کنندگان زیادی دارند استفاده نکنید.

مبل اداری در مشهد

مبل اداری چرم مصنوعی

مبلمان اداری در مشهد بیشتر از جنس چرم مصنوعی ساخته و عرضه می‌شوند. این مبل‌ها علاوه بر ظاهر شیک و جذاب، مقاومت و عمر بیشتری دارند و با قیمت کمتری قابل تهیه هستند. مدل‌های زیادی از مبل اداری در مشهد با استفاده از چرم مصنوعی تولید می‌شوند. ترکیب چرم مصنوعی با فلز و چوب پراستفاده‌ترین طراحی در مبلمان اداری است.

مبل اداری در مشهد

مبل اداری چوبی

چوب محبوبترین متریال مورد استفاده در صنعت مبلمان است. مبلمان اداری چوبی هم مدلی پرطرفدار است. چوب بیشتر در چارچوب مبل‌های ادرای استفاده می‌شود و در قسمت نشیمن از پارچه‌های مخمل یا چرم مصنوعی استفاده می‌شود. چوب بیشتر در مبلمان مجلل اداری استفاده می‌شود. در صورت خرید مبل اداری چوبی باید مراقبت کافی از آن‌ها داشته باشید تا در قسمت پایه و دسته دچار خوردگی و خط و خش نشوند.

مبل اداری در مشهد

مبل اداری استیل

استیل به دلیل ظاهر براق و زیبا، ضد خش بودن، مقاوم بودن و ضد زنگ بودن یکی از بهترین مواد برای ساخت مبلمان اداری است. مبل‌مان اداری استیل، چارچوب از جنس استیل دارند و در قسمت نشیمن و تکیه‌گاه با چرم مصنوعی پوشیده شده‌اند. اکثر این مبل‌ها در قسمت نشیمن فوم سرد دارند. فوم سرد بهترین نوع فوم است چرا که با استفاده مداوم از شکل نمی‌افتد و حالت ارتجاعی خود را حفظ می‌کند. در نتیجه ترکیب استیل با فوم سرد و روکش چرم یا چرم مصنوعی مقاوم‌ترین نوع مبل اداری در مشهد است.

مبل اداری در مشهد

مبل اداری چستر

مبل‌های چستر در دسته مبلمان کلاسیک و مجلل قرار می‌گیرند. مبل اداری چستر با ظاهر بسیار شیکی که دارد مناسب دفترهای وکالت، فروش و بازرگانی است. طراحی خاص و پوشش چرمی این مدل باعث بالا رفتن قیمت آن شده است. مبل‌ اداری چستر ظاهر بسیار شیک و چشم‌گیری دارد و می‌تواند مرکز دفتر کاری باشد و توجه همه را به خود جلب کند.

مقاله پیشنهادی: ” خرید مبل اداری

بازار مبل اداری در مشهد

خرید مبلمان اداری در مشهد به دلیل وجود تولیدی‌ها و مراکز خرید متعدد کار مشکلی نیست. کافیست بعد از در نظر گرفتن بودجه‌ای که در اختیار دارید و انتخاب مدل مبل اداری بر اساس نیازتان، به مراکزی مانند مبل اداری ساناباد مشهد مراجعه کنید و از نزدیک مدل‌ها را ببینید و با هم مقایسه کنید. با جستجویی در اینترنت هم می‌توانید به فهرستی از فروشگاه‌های شهر مشهد دسترسی پیدا کنید.

نکات مهم در هنگام خرید مبل اداری

بهتر است قبل از اقدام به خرید مبلمان اداری در مشهد نکات زیر را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن چنین نکاتی خریدی مطمئن خواهید داشت که نیازهای دفتر کاری‌تان را برطرف می‌کند و برایتان مشکل‌ساز نخواهد بود.

فضایی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین مسائل در هنگام خرید مبلمان اداری، در نظر گرفتن فضایی است که در دفتر کار دارید. اگر جای کافی برای قرار دادن چند مبل دارید بهتر است یک ست کامل بخرید که زیبایی خاصی به محیط خواهد بخشید. اگر جای کمی دارید باید تعدادی مبل یک‌نفره بخرید و آن‌ها را با چیدمان بقیه دفتر هماهنگ کنید. بهتر است فضا را متر کنید و با ابعاد مبل‌مان اداری مقایسه کنید تا فضای دفتر را بیش از اندازه اشغال نکنید.

زمینه فعالیت دفتر کاری را مشخص کنید

زمینه فعالیت شرکتی که دارید و می‌خواهید برایش مبلمان اداری بخرید هم مهم است. اگر آموزشگاه و شرکتی پر رفت و آمد دارید بهتر است مبلمانی بخرید که در عین زیبایی استحکام و مقاومت بالایی داشته باشند. اگر دفتری دارید که مشتریان خاص خودش را دارد بهتر است سراغ مبلمان رسمی‌تر و مجلل‌تر بروید. طراحی و رنگ مبلمانی که انتخاب می‌کنید هم رابطه مستقیم با فعالیت شرکت‌تان دارد. هرچه کسب و کارتان مدرن‌تر باشد می‌توانید از مدل‌های خلاقانه‌تر استفاده کنید. مبلمان کلاسیک هم برای دفترهایی با شغل‌های کلاسیک مناسب‌تر هستند.

بودجه را مشخص کنید

با مشخص کردن بودجه‌ای که برای خرید مبل اداری در اختیار دارید، خود به خود انتخاب‌هایتان از میان مدل‌های بازار مشخص می‌شوند. می‌توانید با توجه به بودجه در سایت‌های اینترنتی هم جستجو کنید تا مدل مناسب مبل اداری برای خودتان را پیدا کنید. با دانستن میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید، در هنگام مراجعه به مراکزی مانند مبلمان اداری سناباد مشهد هم می‌توانید بهتر از فروشندگان راهنمایی بخواهید و سریع‌تر مدلی‌ که می‌خواهید را پیدا کنید.

ارگونومی و راحتی مبلمان اداری را در نظر بگیرید

راحتی در همه مبل‌ها مسئله مهمی است. مبلمان اداری هم از این قاعده مستثنی نیستند. طراحی مبلمان اداری باید به صورتی باشد که نشستن را برای مراجعه کنندگان سخت نکند. برای مثال مبل اداری نباید بیش از اندازه نرم باشد و یا عمق زیادی داشته باشد. افراد باید بتوانند صاف و راحت روی مبل بنشینند و به راحتی از روی آن بلند شوند.

کیفیت چارچوب مبلمان را بسنجید

چارچوب مبلمان در عمر و استحکام مبل تاثیر زیادی دارد. قبل از خرید سعی کنید در مورد چارچوب مدل‌های مختلف اطلاعاتی کسب کنید. معمولا مبلمان اداری با چارچوب فلزی یا چوبی ساخته می‌شوند. در هر دو صورت کیفیت برش و اتصال قطعه‌ها به هم مهم است و در کیفیت و طول عمر مبل تاثیر می‌گذارد. مبل‌هایی با چارچوب استیل یا آلمینیوم بیشترین استحکام را در میان مبلمان اداری دارند.

کیفیت رویی و نشیمن صندلی را بسنجید

پارچه‌ای که برای پوشاندن نشیمن  تکیه‌گاه صندلی فلزی استفاده شده نباید بیش از حد در برابر ضربه آسیب‌پذیر باشد. مبلمان اداری پراستفاده هستند در نتیجه نباید به سادگی دچار پوسیدگی و خط و خش شوند. ظاهر مبلمان اداری روی ظاهر کل دفتر تاثیر مستقیم و زیادی دارد. در نتیجه هزینه کردن برای مبلمانی با پارچه یا چرم مصنوعی با کیفیت تصمیم درستی است.

وزن مبل‌ها را فراموش نکنید

فضای اداری مرتبا نیاز به نظافت و جارو شدن دارد. پس مبل‌هایی که برای این فضا انتخاب می‌کنید نباید وزن بالایی داشته باشند تا به سادگی قابل جابجایی و نظافت باشند. مبل‌های استیل کمترین وزن در میان مبلمان اداری را دارند و مبلمان چوبی از همه سنگین‌تر هستند. در اینجا هم با توجه به فضا و شکل دفتر و میزان نظافتی که نیاز دارد می‌توانید از میان مدل‌های مختلف دست به انتخاب بزنید.

هماهنگی چیدمان دفتر را حفظ کنید

مدل و رنگی را انتخاب کنید که با سایر قسمت‌های چیدمان هماهنگی کافی داشته باشد. حفظ هماهنگی در دفتر کار باعث حفظ نظم و آرامش می‌شود. کارایی افراد حاضر در دفتر هم با داشتن محیطی آرام و زیبا افزایش پیدا می‌کند.

محصولاتی با گارانتی بخرید

مبل اداری از جمله وسایلی است که آسیب‌پذیری زیادی دارد. در نتیجه بهتر است از برندهایی خرید کنید که خدمات پس از فروش و گارانتی هم ارائه می‌کنند. هزینه کردن برای گارانتی یکی از راه‌های جبران خسارت است و در مورد مبلمان اداری ضروری است. با این کار در صورت آسیب دیدن مبل‌ها راهی آسان برای جبران خواهید داشت.

عوامل موثر بر قیمت مبل اداری

قیمت مبل اداری هم مانند محصولات دیگر با عوامل مختلفی کنترل می‌شود. در ادامه نگاهی به مهمترین عوامل تعیین قیمت مبل اداری می‌اندازیم.

کیفیت تولید

اگر محصول در کارگاه‌های تولیدی باکیفیت تولید شده باشد و طراحی و ساخت تخصصی داشته باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت. طراحی خاص و تخصصی و استفاده از نیروهای متخصص برای ساخت مبل اداری باعث افزایش هزینه خرید آن می‌شود.

کیفیت متریال

متریال یا موادی که در ساخت مبل اداری به کار رفته تاثیر مستقیم روی قیمت محصول دارند. نوع چوب به کار رفته در مبلمان چوبی یا کیفیت استیل به کار رفته در مبلمان استیل، در کنار جنس پارچه و فوم، قیمت مبل را تعیین می‌کند.

برند و خدمات پس از فروش

برندها محصولاتی با کیفیت بالا و خدمات پس از فروش ارائه می‌کنند. درنتیجه هزینه خرید از بعضی برندهای مطرح بیشتر از خرید از کارگاه‌های تولیدی است.

تعداد و ابعاد مبلمان

هرچه ابعاد و تعداد مبلمان بیشتر باشد قیمت تمام شده هم بیشتر می‌شود. البته در این مورد باید محصولات را با هم مقایسه کنید. ممکن است خرید چند مبل تک‌نفره از یک برند خاص گران‌تر از خرید ست کاملی از برند دیگر باشد.

ارسال پیام