راهنمای خرید میز و صندلی باغی

میز و صندلی باغی، مبل برای باغ

راهنمای خرید میز و صندلی باغی

امروزه با توجه به افزایش زندگی آپارتمان نشینی، استفاده از فضاهای بالکن و تراس بسیار مرسوم و پرکاربرد شده است. از طرفی اشتیاق افراد به استفاده از فضاهای روباز جهت برگزاری مجالس همچون باغ تالارها، رستوران های د ارای فضای روباز و باعث افزایش تقاضا در تولید و عرضه محصولات مبلمانی مناسب گردیده است. از […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/09/22
دسته بندی‌: عمومی ، مقالات جدید
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

امروزه با توجه به افزایش زندگی آپارتمان نشینی، استفاده از فضاهای بالکن و تراس بسیار مرسوم و پرکاربرد شده است. از طرفی اشتیاق افراد به استفاده از فضاهای روباز جهت برگزاری مجالس همچون باغ تالارها، رستوران های د ارای فضای روباز و باعث افزایش تقاضا در تولید و عرضه محصولات مبلمانی مناسب گردیده است. از جاییکه چیدمان این نوع فضا با محیط های داخلی و مسقف متفاوت بوده و شرایط آب و هوایی متغیر و متنوعی در این فضا در جریان می باشد، انتخاب میز، صندلی و بطور کل مبلمان مناسب، از اهمیت خاصی برخوردار است. به عبارتی میز و صندلی باغی با توجه به شرایط فضای مورد استفاده، از نظر تکنیک، ساخت و مواد به کار رفته، کاملا متفاوت از مبلمان داخلی می باشد.

متریال های مناسب مبل برای باغ

متریال های قابل استفاده در مبل برای باغ، باید در برابر رطوبت، باران، برف و نیز تابش آفتاب و شرایط جوی متغیر مقاوم بوده و دارای ماندگاری بالایی باشند.
با توجه به شرایط گفته شده، یکی از بهترین گزینه ها، انتخاب میز و صندلی باغی با متریال های آلومینیوم، آهن آبکاری شده، استیل و چوب حرارت دیده ترموود است. در واقع آلومینیوم فلزی مقاوم در برابر زنگ زدگی و تغییرات آب و هوایی بوده، رطوبت را جذب نمی کند، متورم نمی شود، ترک نمی خورد و در مقابل اشعه ماوراء بنفش به هیچ گونه پوششی نیاز ندارد.

از طرفی آهن آبکاری شده و استیل هم با توجه به خواصشان گزینه های مناسبی به حساب می آیند. ترموود هم همچون آلومینیوم دارای مقاومت و دوام بالا در برابر شرایط متغیر جوی بوده و بسیار با استحکام می باشد. لذا مناسب ترین انتخاب برای فضاهای باز، صندلی، میز و مبلمان تولید شده از آلومینیوم و ترموود و دیگر متریال های ذکرشده می باشد. سایر متریال های دیگری که در ساخت این نوع مبلمان می توانند مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از: اسفنج، رنگ، پارچه، شیشه، چوب و … .

در ادامه با توجه به توضیحات بالا بهترین متریال مناسب برای تولید میز و صندلی فضای باز موارد زیر است:

  1. میز و صندلی فضای باز آلومینیومی
  2. میز و صندلی فضای باز آهن آبکاری شده
  3. میز و صندلی فضای باز چوبی

در ادامه هر کدام را با توجه به ویژگی هایی دارند برای شما بررسی می کنیم:

1- میز و صندلی فضای باز آلومینیومی

همان طور که می دانید آلومینیوم در برابر تغییر و تحولات هوایی و دمایی، مقاومت بیشتری نسبت به مواد سازنده صندلی باغی دارد. از این جهت مهندسین و طراحان کالاهایی آلومینیومی مناسب برای استفاده در فضای باز طراحی و ارائه کردند که هر کدام دارای ویژگی ها و ساختارهای ظاهری جذابی هستند. آلومینیوم در برابر رطوبت هوا عملکرد خوبی از خود نشان داده و می تواند مقاوت خوبی داشته باشد.

همچنین از لحاظ رنگ بندی خرید میز و صندلی باغی فضای باز آلومینیومی تنوع بسیاری دارد. در نتیجه از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.

2- میز و صندلی فضای باز آخن آبکاری شده

میز و صندلی باغی از جنس آهن آبکاری شده، نوع دیگر از میز و صندلی باغی است. این سبک شباهت‌های زیادی به آلومینیوم دارد؛ اما از جهاتی بسیار متفاوت است.  این صندلی بدنه قوی‌تر و دارای مقاومت بالای در برابر آب و نور خورشید دارد. قیمت بالای این سبک سبب شده است که تعداد افراد کمتری آن را در لیست خرید خود قرار دهند.

3- میز و صندلی فضای باز چوبی

میز و صندلی چوبی یکی پر فروش‌ترین‌ها است. سبک های متفاوتی از صندلی چوبی باغی را در بازار مشاهده خواهید کرد. از مزایای میز و صندلی چوبی می‌توان به تنوع بالا آن اشاره‌کنیم. میز و صندلی فضا باز چوبی در سه سبک مدرن، کلاسیک و سنتی در بازار موجود است و سبک مدرن ساده‌ترین نوع است بعدازآن به سبک سنتی می‌رسیم که دارای منبت‌کاری‌ها بسیار زیاد است. زیرمجموعه صندلی‌های سنتی تخت‌های سنتی هستند این تخت‌ها حس حال نوستالژی به همه القا می‌کنند و انتخاب هوشمندانه‌ای برای پایین آمد هزینه‌های است.

میز و صندلی باغی، مبل برای باغ

مدل های متفاوت میز و صندلی باغی

میز و صندلی باغی SNI-1003iT و فضای باز در طرح ها، شکل ها و مدل های مختلف تولید و به بازار عرضه شده و استفاده می شوند. این نوع از مبلمان که نسبت به انواع دیگر صندلی جدیدتر می باشند معمولاً دارای ست های دو نفره، چهار نفره و یا شش نفره به همراه میز هستند. افرادی که قصد خرید این نوع از مبلمان را دارند بنا بر سلیقه خود، یکی از این مدل ها را انتخاب و در فضای باز مورد نظر خود، مورد استفاده قرار می دهند. از انواع مبلمان فضای باز می توان به تاب های ریلکسی، مبلمان باغی آلومینیومی، مبلمان باغی فلزی، مبلمان ویلایی حصیری و … اشاره کرد.

محصولات مختص فضای باز و باغی – مبلمان پاندا

با توجه به تقاضای موجود، شرکت مبلمان پاندا، اقدام به تولید محصولات متناسب فضای باز و باغی در دو دسته مبلمان آلومینیومی و دسته میز و صندلی فضای باز ترموود با کیفیتی قابل توجه و در طرح های متنوع نموده است. شما می توانید با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود، میز و صندلی باغ مناسب فضای خود را تهیه کنید.

 

 

 

میز و صندلی باغی، مبل برای باغ

 

نکات مهم در خرید مبل باغی

توجه به نکات مهم در هنگام خرید میز و صندلی باغی می تواند به شما کمک کند که انتخاب خوبی را داشته باشید. صندلی های باغی باید مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته باشند؛ زیرا به طور دائم زیر نور خورشید و باران قرار دارند. ادامه 3 نکته بسیار مهم در ارتباط با بهترین انتخاب به شما گفته ایم.

  • توجه به کیفیت
  • توجه به کیفیت رنگ
  • توجه به قیمت

میز و صندلی باغی، مبل برای باغ

توجه به کیفیت :

باید به استاندارد و کیفیت آن توجه لازم را بکنید. منظور استاندار اندازه و طراحی درست صندلی باغی است. مبلمان های بی کیفیت برای فضای باز مناسب نیستند؛ زیرا باعث آسیب رساند زود هنگام می شود. در گذشته  از مبلمان ها باغی وادراتی استفاده می شد؛ اما امروز گروه های تولیدی زیادی در ساخت این صندلی ها تخصص پیدا کرده‌اند و نمونه بهتری از وارداتی تولید می کنند.

توجه به کیفیت رنگ :

کیفیت بالای رنگ موضوع خیلی مهمی در میز  صندلی های باغی است. دلیل آن قرارگیری این میز و صندلی ها در فضای باز است. در زمستان برف و باران و در تابستان نور خورشید باعث نابودی رنگ آن ها می شود.

میز و صندلی های که از  رنگ های درجه یک استفاده می کنند، علاوه بر زیبایی ظاهری آن کیفیت رنگی آن بهبود می بخشد و در برابر سرما و گرما رطوبت  مقاومت بوده است

توجه به قیمت :

قیمت بالا همیشه به معنی جنس با کیفیت نخواهد بود. در چند سال گذشته با به وجود آمدن شبکه های احتماعی و گشترش تبلیغات  افراد اجناس بی‌کیفیت خود را با قیمت بالا بفروش می رسانند. در این بین افرادی که احناس با کیفیت دارند و قیمت مناسب قربانی این افراد می شوند. به همین دلیل در هنگام خرید جنس مورد نظر خود توجه زیادی به خرج دهید و حتما به کیفیت آن توجه لازم را داشته باشید. قیمت میز و صندلی باغی با توجه به متریال استفاده شده تغییر می‌کند.

میز و صندلی باغی، مبل برای باغ

در هنگام خرید میز و صندلی باغی باید به چه ویژگی‌های دقت کنیم؟

میز و صندلی باغی مانند هر وسیله‌ای دیگر باید مقاومت بالای داشته باشد. این سری از مدل‌ها به دلیل این‌که در فضای باز هستند و امکان آسیب رسیدن به آن‌ها شدید است باید کیفیت بهتری داشته باشند. بنابراین در این بخش از محتوا به ویژگی میز و صندلی باغی می‌پردازیم.

مقاومت و دوام زیاد

هر فصل از سال دارای مزیت و معایبی است. زمانی که شما صندلی خود را در بیرون قرار می‌دهید، امکان دارد در برابر تابش نور خورشید، باران، برف قرار بگیرد بنابراین بهتر است در هنگام خرید میز و صندلی باغی تمام مواردی مانند جنس بدنه صندلی، جنس تشک نشیمن، جنس پارچه تشک و … را در نظر بگیرید.

سبک بودن وزن

به دلیل جابه‌جایی زیادی که دارند بهتر است وزنی سبک را در نظر بگیرد. یکی از مهم‌ترین ویِژگی میز و صندلی باغی دارند جابه‌جای سریع و تغییر دادن دکوراسیون محوطه بیرون ویلا و یا باغ است. اگر وزن این صندلی ها زیاد باشد کمردرد به سراغ فرد می‌آید و باعث آسیب رسیدن ستون فقرات شما می‌شود.

در هنگام خرید به وزن میز و صندلی دقت لازم را داشته باشید.

داشتن تنوع و طرح‌های بیشمار

تنوع و گوناگونی یک جنس باید به گونه ای باشد که مشتری را هیجان زده کند. مبل های فضای باز از این ویژگی برخوردار هستند. اگر از آن دسته افرادی هستید که در هنگام وجود تنوع زیاد گیج می‌شوید می‌توانید هزینه‌ای که می‌خواهید انجام دهید را در نظر بگیرید و سپس مستقیم به سراغ میز و صندلی باغی موردنظر خود بروید. تنوع در طرح ممکن است در قیمت میز و صندلی باغی تاثیر زیادی داشته باشد.

رنگ‌بندی متنوع

رنگ‌بندی می‌تواند به میز و صندلی شما زیبایی ببخشد. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم رنگ‌بندی میز و صندلی‌ها است. شایان‌ذکر است که به‌طور عمده بدنه میز و صندلی‌های در طیف رنگی خاکستری، سفید و مشکی است. این جنس تشک‌ها می‌تواند تغییر کند. از آن جای که معمولاً این نشیمن و پشتی صندلی برداشته می‌شود می‌توانید رنگ‌های مختلفی را در درازمدت تست کنید.

انواع میز و صندلی باغی

در این بخش می خواهیم از انواع میز و صندلی باغی صحبت کنیم. برای فضای باز و یا ویلا انواع مختلفی از میز و صندلی تولید شده است. از این رو باید با توجه به نیاز خود هر دام از آن ها را خریداری کنید. در این نوشته قصد داردیم چند تا از پرکاربرد ترین آن ها را برای شما شرح دهیم تا انتخاب برای شما راحت تر باشد.

میز و صندلی باغی فلزی

این صندلی ها معمولا از جنس فلز و یا استیل است. که با رنگ های الکترواستاتیک پوشیده می شود که این مورد دوام بسیار بالایی در برابر هرگونه آسیب را دارد. این مبل ها به طور معمولا در ست های شیش تایی در بازار موجود است که شما می تواند بر اساس نیاز خود آن را خریداری کنید.

صندلی گهواره ای

به این صندلی ها صندلی ریلکسی نیز گفته می شود، اما بیشتر با صندلی گهواره ای و تاب شناخته می شود. این صندلی ها تحمل وزن بالایی دارند و هر وزنی می تواند بر روی آن قرار بگیرد. این صندلی ها به طور معمول از یک پایه و در بعضی موارد از دو پایه تشکیل شده است.

میزو صندلی حصیری

میز و صندلی باغی حصیری مقاومت بالایی در برابر نور آفتاب باران و رطوب دارد. یکی از پر طرفدار ترین انتخاب ها در بین مردم است. این  میز و صندلی باغی رنگ بندی محدودی دارد و بیشتر افراد از رنگ قهوه ای آن استفاده می کنند.

چتر و سایه بان باغی

برای روز های تابستانی وجود چتر و سایبان باغی می تواند بسیار مفید واقع شود. در تابستان نور خروشید بسیار شدت می گیرد و اگر سایبان در بالای سر آدم نباشد ممکن است گرماش شدیدی را تجربه کنید.  همچنین آسیب های پوستی به شما وارد می شود. چتر های باغی انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به ست میز و صندلی باغی آن را انتخاب کنید.

چه عواملی در قیمت‌گذاری صندلی باغ تأثیر دارد؟

قیمت میز و صندلی باغی با توجه به نوع قابلیتی که دارد مشخص می‌شود. وجود مشخصه‌های مانند رعایت ارگونومیک، متریال با کیفیت آن موجب افزایش قیمت صندلی باغی می‌شود. در زمان خرید صندلی باغی باید به این نکات توجه لازم داشته باشید. حال در این بخش از مقاله می‌خواهیم به این موضوع مهم بپردازیم که چه عوامل دیگری باعث می‌شود قیمت صندلی باغی افزایش و یا کاهش پیدا کند.

مواد اولیه صندلی باغی

متریال و مواد اولیه در ساخت به طور شگفت‌انگیز در بالا رفتن قیمت تأثیر دارد. پرواضح است محصولی از متریال بهتری ساخته شده است، قیمت بالاتری دارد. در بین مواد اولیه جنس روکش و چوب جایگاه بسیار مهمی دارد. صندلی های باغی به دلیل اینکه در فضای باز قرار می گیرند بهتر از از جنس چوب نباشد؛ زیرا در برابر آفتاب و باران باید مقاوم باشد. روکش های صندلی باغی متفات است. صندلی های باغی وجود دارند به اسم حصیری که این صندلی ها مخصوص فضای باز و باغ هستند؛ در برابر باران و آفتاب مقاومت از خود نشان می دهند. در زمان خرید میز فضای باز به این مورد توجه کنید.

ابعاد و اندازه صندلی اداری

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در قیمت صندلی باغی موثر است. ابعاد و اندازه صندلی است. به طور واضح هرچقدر ابعاد و اندازه و تعداد ست بیشتر و بزرگتر باشد قیمت بالاتر می ورد زیرا متریال استفاده شده در آن ها بیشتر می شود.

خلاقیت در طراحی صندلی باغی

صندلی های باغی را می توانید در طرح های مختلف خریداری کنید. بسیاری از صندلی ها باغی متنوع هستند و هرچقدر در ساخت دقت بیشتری کرده باشند و طرح های منحصر به فرد به کاربرده باشند قیمت آن نیز به مراتب بالا می رود. شرکت های مختلفی هستند که طرح های مخصوصی دارند که باعث می‌شود بتوانید بهترین طرح و مدل را برای ویلا خود داشته باشید.

علت با دوام بودن میز و صندلی باغی

اگر برای خرید میز و صندلی باغی به بازار رفته باشید، تنوع زیاد همراه با سبک‌های متفاوت را مشاهده خواهید کرد. همین امر باعث سردرگمی در خرید می‌شود که کدام جنس بهتری دارند. بهتر است محصول دلخواه خود را از قبل در نظر گرفته باشید، تا در زمان خرید انتخاب درست را انجام دهید. در این بخش از مقاله می‌خواهیم علت با دوام بودن میز و صندلی‌های باغی را توضیح دهیم. تولیدکنندگان باید چند نکته اساسی را در زمان ساخت در نظر بگیرند که عبارت‌اند از:

انتخاب مواد اولیه مناسب

استفاده از بهترین متریال می‌تواند، عمر میز و صندلی را افزایش دهد. فریم مبلمان باید ویژگی‌های منحصربه‌فرد زیادی داشته باشد و در ساخت آن بهترین مواد را استفاده کرد. این مورد تعیین می‌کند این مبل و میز فضای باز که خریداری کردید چقدر قرار است عمر کند. بهترین و قوی‌ترین فریم‌ها در بازار عبارت‌اند از آلومینیوم که آن به حالت مختلف مثل فرفورژه تبدیل‌شده است. چوب، فولاد ضدزنگ، حصیری و آهن از مهم‌ترین قالب‌های مبلمان به‌حساب می‌آیند.

سبک‌های میز و صندلی باغی

در زمان خرید به سبک‌های متفاوت برخورد می‌کنید، هرکدام به‌نوبه خود زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند. بهتر است بدانید این سبک‌ها هرکدام چه ویژگی‌های دارند. گاهی دوام یک مبلمان را می‌توانیم از نوع سبک آن تشخیص دهید.

ست میز و صندلی چوبی

ست چوبی مقاومت بالایی در برای عوامل طبیعی دارد؛ اما بهتر است برای حفظ ماندگاری آن روکش را هر دو سال یک‌بار تعویض کنید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

ست میز و صندلی از جنس حصیری

این مورد یکی از بهترین و بادوام‌ترین مدل‌ها برای فضای باز است؛ زیرا مقاومت بالا در برابر نور خورشید، سرما، باران و برف را دارد. برای اینکه عمر طولانی داشته باشد زمانی که از آن مصرف نمی‌کنید، میز و صندلی باغی خود را در محوطه‌ای سرپوشیده بگذارید تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

ست میز از جنس فولاد

این میزها به‌طورمعمول ضدزنگ هستند، در برابر بارش، باران تغییر رنگ نمی‌دهند و ظاهری کلاسیک دارند. این میز و صندلی از مواد اولیه عالی ساخته‌شده است و بهترین گزینه برای فضای باز به شمار می‌رود.

ارسال پیام