10 مدل صندلی نماز پرفروش بازار

مدل صندلی نماز، انواع صندلی نماز

10 مدل صندلی نماز پرفروش بازار

صندلی نماز صندلی است که افرادی که دارای مشکل جسمانی و کهولت سن هستند؛ مجبورند برای ادای نماز خود از آن استفاده کنند. این صندلی‌ها مدل‌های مختلفی مثل تاشو، چوبی، دسته‌دار، با میز متحرک و سایر مدل‌های جدید است؛ که می‌توانید بسته به نیاز و سلیقه خود از آن‌ها استفاده کنید. بعضی از مدل‌های این […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/10/18
دسته بندی‌: مقالات جدید ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

صندلی نماز صندلی است که افرادی که دارای مشکل جسمانی و کهولت سن هستند؛ مجبورند برای ادای نماز خود از آن استفاده کنند. این صندلی‌ها مدل‌های مختلفی مثل تاشو، چوبی، دسته‌دار، با میز متحرک و سایر مدل‌های جدید است؛ که می‌توانید بسته به نیاز و سلیقه خود از آن‌ها استفاده کنید. بعضی از مدل‌های این نوع از میز و صندلی را می‌توان غیر از نماز، برای کارهای دیگری نیز استفاده کرد. در این مطلب ما به معرفی مدل صندلی نماز می پردازیم.

صندلی نماز تاشو

صندلی و میز تاشونده نماز، یکی از بهترین انواع صندلی نماز است که وقتی به آن نیاز ندارید می‌توانید آن را جمع کنید. این صندلی موقع تا شدن بسیار خوش دست است و به دلیل وزن کم راحت حمل می‌شود. چنین ویژگی باعث شده که جای کمی را اشغال کند. استفاده از این صندلی به هنگام نماز باید از میزی با ارتفاع مناسب در کنار آن استفاده کنید که پیشنهاد می‌کنیم میزهای نگه‌دارنده را امتحان کنید. این صندلی پرکاربرد را تمامی سنین می‌توانند برای انجام کارهای خود استفاده کنند.  اگر میخواهید برای خرید صندلی فضای باز اقدام کنید، این نوع صندلی برای این کاربرد نیز مناسب باشد.

مدل صندلی نماز،انواع صندلی نماز

صندلی نماز چوبی

میز و صندلی نماز چوبی یکی از شیک‌ترین و زیباترین صندلی‌های نماز است. ابعاد این میز 45 در 64 سانتی‌متر است و ارتفاع محل سجده تا زمین 75 سانتی‌متر همچنین ابعاد صندلی آن 94 در 45 در 45 است و ارتفاع نشیمنگاه تا زمین 42 سانتی‌متر است. نوع چوب این میز و صندلی نماز، چوب درجه یک روسی است. از ویژگی دیگر این میز و صندلی کاملاً دستساز بودن آن است. این صندلی نماز چوبی رنگ گردویی تیره دارد و می‌توان از آن به صورت چند منظوره استفاده کرد. دقت شود که این صندلی نسبت به انواع دیگر قیمت بالایی دارد.

مدل صندلی نماز،انواع صندلی نماز

صندلی نماز تاشو مسافرتی

این این مدل صندلی نماز مثل صندلی تاشو معمولی است با این تفاوت که وزن کمتری دارد و به راحتی جمع می‌شود و جای زیادی را اشغال نمی‌کند. از این رو این صندلی را نه تنها در هنگام نماز بلکه در هر موقعیت و هر جایی می‌توان استفاده کرد. همچنین در بعضی از مدل‌ها صندلی به همراه میز کوچک تاشو که به آن متصل است عرضه می‌شود که جنس آن از چوب یا ام‌دی‌اف است. روکش صندلی نیز از چرم مصنوعی و فوم ساخته شده است.

مدل صندلی نماز، انواع صندلی نماز

صندلی نماز پلاستیکی

صندلی و میز نماز پلاستیکی به شکل‌های مختلف دایره‌ای شکل یا مربعی ساخته می‌شود. اندازه چنین میزهایی استاندارد است و ضخامت آن به شکلی است که می‌تواند هر وزنی را تحمل کند. این مدل صندلی نماز نیز هم به شکل تاشو و هم به شکل معمولی در بازار وجود دارند. این مدل صندلی‌ها را می‌توانید به راحتی جابه‌جا کنید. این میز و صندلی پلاستیکی را می‌توان هم در مساجد و نمازخانه‌ها و هم در خانه برای افراد سالمند مورد استفاده قرار داد.

مدل صندلی نماز، انواع صندلی نماز

صندلی نماز فلزی

صندلی نماز فلزی یکی دیگر از مدل صندلی نمازی است که بدنه و میز آن همه از فلز ساخته شده‌اند. فلز به کار رفته برای این مدل میز و صندلی‌ها بسیار مقاوم است و روکشی دارد که از زنگ زدن فلز و آسیب رسیدن به آن جلوگیری می‌کند. همچنین این مدل میز و صندلی قسمت‌های تیز ندارد و پارچه لباس را در زمان استفاده نخ‌کش نمی‌کند. از میز فلزی همراه صندلی می‌توان برای مصارف دیگر مثل مطالعه، کار با لپ‌تاپ و غذا خوردن نیز استفاده کرد.

مدل صندلی نماز، انواع صندلی نماز

صندلی نماز ام دی اف

یکی دیگر از انواع صندلی نماز، صندلی از جنس ام‌دی‌اف یکی دیگر از مدل صندلی‌های نماز است که بسیار شیک بوده و می‌توان از آن در فضاهای معنوی استفاده کرد. این مدل میز و صندلی به صورت بهم متصل یا از هم جدا ساخته می‌شود. صندلی نماز ام‌دی‌اف معمولاً به صورت چهارپایه‌ای است و تکیه‌گاه ندارد. همچنین بعضی از مدل‌های آن در قسمت نشیمن بالشتکی نرم دارند و بعضی دیگر فاقد این ویژگی هستند. این صندلی برای افرادی که پا درد، کمر درد، زانو درد دارند یا دچار کهولت سن هستند مناسب است. در ادامه عکس صندلی نماز را مشاهده می‌کنید.

مدل صندلی نماز، انواع صندلی نماز

صندلی نماز با میز چرخ دار

صندلی نماز با میز چرخ دار، در یکی از پایه‌ها چرخی برای باز شدن ورودی به منظور تسهیل در جهت نشستن پشت میز و استفاده از میز دارد. همچنین بعضی از مدل‌های این نوع صندلی، در زیر میز قسمتی برای قرار دادن، کتب ادعیه و جا نماز یا سایر وسایل همراه دارند. این نوع میز و صندلی‌های جدید نماز معمولاً از فلز ساخته شده‌اند و روکش صندلی آن از فوم و چرم مصنوعی تهیه می‌شود. افرادی که نیازی به صندلی ندارن می توانند انواع میز نماز را تهیه کنند و با صندلی های معمولی از آن استفاده کنند.

مدل صندلی نماز،انواع صندلی نماز

صندلی نماز با میز متحرک

صندلی نماز با میز متحرک یکی دیگر از انواع صندلی نماز و میزهای مخصوص نماز است. فرد هنگام قرار گرفتن پشت چنین میزی می‌تواند فاصله آن با خود را به راحتی تنظیم کند و آن را به طرف خود بکشد. ابعاد چنین میز و صندلی استاندارد است و فرد با هر قد و وزنی پشت آن احساس راحتی دارد و می‌تواند به آسانی از آن برای انجام اعمالش استفاده کند. چنین میز و صندلی را افراد مسن غیر از نماز نیز می‌توانند برای مصارف متعدد استفاده کنند. شما می توانید قبل از خرید برای داشتن پیش ضمینه عکس صندلی نماز را مشاهده کنید.

مدل صندلی نماز، انواع صندلی نماز

صندلی نماز برای سالمندان

صندلی نماز برای سالمندان یکی دیگر از انواع صندلی نماز است که باعث ایجاد درد و خستگی در بدن سالمندان نمی‌شود و متناسب با نیاز آن‌ها ساخته شده است. این نوع صندلی را می‌توان به صورت ایستاده یا نشسته مورد استفاده قرار داد. میز این نوع صندلی نیز شیب مناسبی دارد و به صورتی است که مهر از روی آن سر نمی‌خورد. این صندلی بر اساس اصول ارگونومیک طراحی شده و دسته‌ها و ارتفاع میز آن قابل تغییر است.

 

صندلی نماز باکس دار

صندلی نماز باکس دار صندلی است در قسمت زیر نشیمن یا زیر صفحه میز، محلی برای نگه‌داری وسایل دارد که می‌توان از آن برای قرار دادن کتاب‌های ادعیه و جانماز استفاده کرد. صندلی باکس دار وزن زیادی ندارد و این صندلی نیز همانند صندلی‌های دیگر قابل حمل است. عکس صندلی نماز باکس دار را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید. همچنین این میز و صندلی را می‌توان به صورت جداگانه سفارش داد. جنس صندلی نیز از لوله آهنی با مقاومت بسیار بالا است.

ممدل صندلی نماز، انواع میز نماز

یکی از صندلی‌هایی که افراد در هنگام کهولت سن بهتر است از آن استفاده کنند صندلی نماز است. مدل صندلی نماز متنوع است و فرد بسته به نیاز و سلیقه خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. همچنین انواع میز نماز را می توانید برای افراد مسن تهیه کنید. صندلی نماز برای سالمندان باید استاندارد باشد و تا هنگام استفاده آن‌ها را دچار درد نکند.

اگر قصد خرید صندلی نماز دارید، می توانید با مراجعه به صفحه محصولات آلپر، با تنوع بی نظیری از این محصول روبرو شوید.

ارسال پیام