بهترین چوب برای میز ناهارخوری چیست؟

بهترین چوب برای میز ناهارخوری

بهترین چوب برای میز ناهارخوری چیست؟

میز ناهارخوری یکی از میزهای پر کاربرد در هر خانه هستند و علاوه بر سه وعده اصلی غذا برای انجام کارهای آشپزخانه نیز استفاده می‌شوند. میزهای ناهار خوری در اشکال، سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند و اکثر آن‌ها از چوب ساخته می‌شوند، در این مطلب به بررسی انواع چوب‌های مختلف و بهترین چوب برای […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1402/01/20
دسته بندی‌: عمومی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

میز ناهارخوری یکی از میزهای پر کاربرد در هر خانه هستند و علاوه بر سه وعده اصلی غذا برای انجام کارهای آشپزخانه نیز استفاده می‌شوند. میزهای ناهار خوری در اشکال، سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند و اکثر آن‌ها از چوب ساخته می‌شوند، در این مطلب به بررسی انواع چوب‌های مختلف و بهترین چوب برای میز ناهارخوری می‌پردازیم.

معرفی انواع چوب برای میز ناهارخوری

در زیر انواع چوب محبوب را که معمولاً برای رویه میزهای چوبی استفاده می‌شود، معرفی کرده‌ایم. هر یک از این گونه‌های چوبی می‌تواند یک میز زیبا ایجاد کند. هر یک را بررسی می‌کنیم تا چوب مورد علاقه و مورد نظر خود را بتوانید پیدا کنید:

چوب بلوط

یکی از بهترین چوب برای میز ناهارخوری بلوز است. چوب بلوط سبکی کلاسیک برای تولید میز ناهارخوری است. سخت است و قادر به استفاده طولانی مدت است. مزیت دیگر، طرح‌بندی بلوط است، یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن در تولید میز است که اجازه می‌دهد دانه‌های زیبای چوب با شکوه تمام دیده شود. این چوب در برابر فرورفتگی‌های کوچک به اندازه کافی مقاوم است.

چوب سنجد

سنجد یکی دیگر از چوب‌های فوق العاده قوی و بادوام است که برای میزهای ناهارخوری عالی است. با رنگ‌آمیزی و طرح‌بندی عالی عرضه می‌شود که به این معنی است که کاملاً به قطعات مبلمان تزئینی می‌آید. سنجد در درجه دوم بعد از بلوط قرار می‌گیرد و دانه‌های در هم تنیده آن و مقاومت در برابر شکافتگی ایجاد می‌کند و آن را انتخابی عالی برای میز، صندلی و کابینت و غیره می‌کند. می توانیم بگویم بهترین چوب برای میز ناهارخوری چوب سنجد است.

چوب راش

چوب راش نوعی رنگ ماهی قزل آلا دارد و منافذ دارد. در صنایع تولیدی مبلمان چوبی بسیار محبوب است؛ زیرا بو ندارد. چوب راش به طور طبیعی جاذب است، بنابراین در مناطق مرطوب یا در تولید مبلمان در فضای باز خیلی خوب عمل نمی‌کند. چوب راش بسیار گران بوده و جزء بهترین چوب برای میز ناهارخوری محصوب می شود.

چوب گردو

گردو یکی از سخت‌ترین چوب‌ها است، اما نه به سختی بلوط. این مدل دارای نقش و نگارهای زیبا است و می‌تواند دارای سایه‌های چوبی زیادی باشد به ویژه در تولید مبلمان با حس شهری، مانند میز ناهارخوری صنعتی، با طراحی مستقیم با خطوط باریک، براق و تمیز، محبوبیت خاصی دارد. چوب گردو بهترین انتخاب برای بسیاری از خریداران (و سازندگان) است که به دنبال چوبی متناسب با سبک مدرن و امروزی هستند. گردو مورد علاقه بسیاری از افراد است. گردو ترکیبی نادر از دوام، حس و درخشش طلایی دارد که از سطح تیره چوب می‌آید. گردو همچنین در برابر فرورفتگی، خراشیدگی و سایر آسیب‌های تصادفی که در اثر استفاده به وجود می‌آیند مقاومت می‌کند.

بهترین چوب برای میز ناهارخوری

چوب کاج

کاج یک چوب نرم است و به راحتی در دسترس است. از آن جایی که به راحتی پیدا می‌شود و مقرون به صرفه است، یک انتخاب بسیار محبوب برای تولید مبلمان است. به طور کلی، درختانی که برای اولین عملکرد آن به عنوان بخشی از ساختمان استفاده می‌شوند بالغ‌تر از درختان کاج جدیدی هستند که به سرعت برای تولید مبلمان رشد می‌کنند. مراقبت از میز از جنس کاج آسان است.

چوب گیلاس

چوب گیلاس یک انتخاب عالی برای میزهای سنتی و رسمی است. گیلاس یک ماده دوست داشتنی برای میزهای آشپزخانه و میز ناهارخوری است و گزینه مناسبی برای ست‌های غذاخوری سنتی و رسمی است. رنگ کاملاً گرم و غنی با بافت ابریشمی صاف و الگوی دانه‌ای است. میزهای چوب گیلاس وقتی ساخته می‌شوند خوب به نظر می‌رسند و معمولاً با گذشت زمان بهتر به نظر می‌رسند. گیلاس از نظر فنی یک چوب سخت است اما مانند بلوط، افرا و گردو، انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خراش و فرورفتگی را ندارد.

چوب افرا

میزهای افرا مقرون به صرفه و بادوام هستند. مواد چوب افرا دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است؛ که آن‌ها را در هنگام ساخت میز آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری گزینه‌های بسیار با کیفیتی می‌سازد. سختی و ماندگاری سخت‌ترین انواع افرا مشابه بلوط است و بافت و توانایی آن در جذب لکه به راحتی و کاملاً یکنواخت است. افرا نرم یا افرا قهوه‌ای دوام کمتری دارد (افرا قهوه‌ای از قسمت متفاوتی از درخت افرا گرفته می‌شود نه گونه‌ای متفاوت).
چوب احیا شده
به طور کلی، ما بیشتر به خریدهای سازگار با محیط زیست در تمام زمینه‌های زندگی خود تمایل داریم و این فقط در خرید مبلمان صادق است. چوب بازیافت شده گرما، تاریخ و فردیت را به اتاق غذاخوری شما می‌آورد که چوب جدید نمی‌تواند. چوبی که در ابتدا مورد استفاده قرار گرفت به احتمال زیاد از درختان بالغ است نه درختانی که به طور خاص برای تولید مبلمان به سرعت رشد می‌کنند.

بهترین چوب برای میز ناهارخوری

 

انتخاب بهترین چوب برای میز ناهار خوری

انتخاب بهترین چوب برای میز یک مرحله حیاتی در خرید میز ناهارخوری یا ساخت میز است. متریالی که انتخاب می‌کنید نه تنها بر ظاهر میز شما و نحوه ارتباط آن با دکوراسیون و طراحی موجود شما بلکه بر دوام و نگهداری آن نیز تأثیر می‌گذارد. انتخاب درست چوب آشپزخانه یا اتاق غذاخوری شما را زنده می‌کند. در ادامه ما به سه عامل مهمی که باید در نظر بگیرید را آورده ایم و چوب نرم در مقابل چوب سخت، سنتی در مقابل امروزی را بررسی کرده‌ایم.

1- آیا باید چوب نرم انتخاب کنید یا چوب سخت؟

چه در حال خرید یا ساخت میز آشپزخانه، میز ناهار خوری یا حتی میزهای رستوران هستید، اولین فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید این است که کدام نوع چوب را می‌خواهید: چوب نرم یا چوب سخت.
گونه‌های چوب سخت مانند بلوط، گردو یا چوب ماهون، انتخاب بهتری برای رومیزی نسبت به چوب نرم هستند. آن‌ها ساختار دانه سفت‌تری دارند و انعطاف پذیرتر هستند که به آن‌ها کمک می‌کند تا از استفاده و سوء استفاده‌هایی که میزهای آشپزخانه و ناهارخوری در معرض آن هستند در امان بمانند.

بهترین چوب برای میز ناهارخوری

2- آیا به دنبال میز سنتی هستید یا معاصر؟

یکی دیگر از عوامل مهم سبکی است که به دنبال آن هستید. بیشتر چوب‌ها را می‌توان برای میز و صندلی فضای باز در ظاهر و طرح‌های مختلف استفاده کرد اما برخی از آنها خود را برای سبک‌های خاص مناسب است.
به عنوان مثال، گردو در طرح‌های مدرن یا نیمه مدرن، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد اما واقعاً با ظاهر سنتی مناسب نیست. از سوی دیگر، افرا یا بلوط سخت می‌تواند هم برای میزهای سبک جنگلی و هم برای طرح‌های مدرن‌تر مناسب باشد.
به دقت در مورد زیبایی‌شناسی طبیعی گونه‌های چوبی که استفاده می‌کنید فکر کنید و در نظر بگیرید که آن ماده برای کدام سبک مناسب‌تر است. در واقع همه چیز به نحوه استفاده از چوب و نحوه تکمیل آن بستگی دارد.

3- میزهای ساخته شده از چوب‌های سخت و بادوام بیشتر عمر می‌کنند (و نیاز به نگهداری کمتری دارند)

به عنوان یک قانون کلی، شما می‌خواهید میز ناهارخوری تا حد امکان بادوام و انعطاف پذیر باشد. شما لزوماً به یک میز رستورانی نیاز ندارید که بتواند صدها نفر را به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته، پشت آن بنشیند؛ اما چیزی می‌خواهید که در برابر استفاده روزمره مقاومت کند.
همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، نوع چوبی که برای میز چوبی انتخاب می‌کنید، در مورد سختی و انعطاف پذیری این قطعه مبلمان، دنیای متفاوتی ایجاد می‌کند. یک الگوی دانه سفت، میز رومیزی انعطاف‌پذیرتر و بادوام‌تر را تضمین می‌کند، در حالی که گونه‌های چوبی با دانه‌های بازتر مستعد فرورفتگی، فرورفتگی و خراش هستند.

ارسال پیام