صندلی تابوره چیست؟ | قبل از خرید این نکات را یادداشت کنید!

صندلی تابوره چیست، عکس صندلی تابوره

صندلی تابوره چیست؟ | قبل از خرید این نکات را یادداشت کنید!

ما اینجاییم که به کاربران بگوییم صندلی تابوره چیست و چرا نباید در خرید این نوع صندلی تردید داشته باشیم. صندلی تابوره نوعی صندلی شبیه چهارپایه است که اغلب تکیه‌گاه و دسته ندارد. این صندلی که برای اولین بار در قرن هفدهم ساخته شده است، ویژگی‌ها و کاربردهای زیادی دارد. این نوع صندلی بیشتر در […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/01/29
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

ما اینجاییم که به کاربران بگوییم صندلی تابوره چیست و چرا نباید در خرید این نوع صندلی تردید داشته باشیم. صندلی تابوره نوعی صندلی شبیه چهارپایه است که اغلب تکیه‌گاه و دسته ندارد. این صندلی که برای اولین بار در قرن هفدهم ساخته شده است، ویژگی‌ها و کاربردهای زیادی دارد. این نوع صندلی بیشتر در مراکز پزشکی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از این صندلی وجود دارد که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. برای مثال بعضی از انواع این صندلی دسته و تکیه‌گاه دارند و در برخی از آن‌ها روکش و جنس‌های متفاوتی به کار رفته است. برای انتخاب چنین صندلی نیاز است که اطلاعات جانبی راجع به شکل و اجزای آن داشته باشید.

صندلی تابوره چیست و چه کاربردی دارد؟

صندلی تابوره نوعی چهارپایه یا صندلی چرخدار یا بدون چرخ است که در دسته صندلی‌های آزمایشگاهی و پزشکی می‌گیرد. این صندلی‌ها در مدل اصلی دسته یا تکیه‌گاه ندارند ولی در بعضی از مدل‌ها، این دو مورد اضافه شده است. امروزه می‌توانید این صندلی را با امکانات مختلف مثل قابلیت تنظیم ارتفاع، سینی، پشتی و محل قرار دادن پا در بازار مشاهده کنید.

عکس صندلی تابوره را نیز در این محتوا به شما نشان خواهیم داد.

تاریخچه صندلی تابوره

صندلی تابوره صندلی یا صندلی کوتاه است که اغلب بدون تکیه‌گاه یا دسته ساخته می‌شود. این نام از شباهت آن به طبل گرفته شده است (تابور کلمه‌ای قدیمی در فرانسوی است).

صندلی تابوره در فرانسه قرن هفدهم در دربار لویی چهاردهم در کاخ ورسای معنای تخصصی‌تری پیدا کرد. نشستن در حضور خاندان سلطنتی افتخاری بسیار ارزنده بود و صندلی تابوره راهی برای انجام آن بود. صندلی تابوره دربار، صندلی‌ای زیبا و روکش‌دار با پایه‌ها و تزئینات چوبی خمیده بود که توسط خدمتکار حمل می‌شد. دوشس‌ها با استفاده از آن‌ها افتخار نشستن در مقابل ملکه را داشتند. در واقع، این صندلی به چنان نمادی از امتیاز تبدیل شد که وقتی مادر لویی چهاردهم، نایب السلطنه اتریش، این صندلی را به فردی غیر دوشس اعطا کرد، چنان طوفانی از اعتراض به پا شد که او مجبور شد این دستور را لغو کند.

ویژگی‌های صندلی تابوره چیست؟

این صندلی طرح‌های متفاوتی دارد. از مدل‌های قابل تنظیم ارتفاع گرفته تا مدل‌هایی با ارتفاع صندلی ثابت، برخی نیز بدون تکیه‌گاه و برخی دسته‌دار هستند. همچنین پایه‌های این صندلی اغلب فلزی، فولادی و مقاوم در برابر آتش است. این صندلی‌ها روی صفحه خود بالشتک‌های نرم دارند تا برای استفاده طولانی مدت در محل کار مناسب باشند. چرخش 360 درجه و جک زیر صندلی برای تنظیم ارتفاع نیز از دیگر ویژگی‌های این نوع صندلی‌ها هستند.

صندلی تابوره به منظور راحتی در تحرک بیشتر حین انجام کار ساخته شده تا فرد بتواند روی صندلی از همه جهت بچرخد، به اطراف حرکت کند و در عین حال راحت و آسوده با خستگی کم به کار خود بپردازد.

بهترین فضا برای استفاده از صندلی تابوره چیست؟

صندلی تابوره در اداره‌ها، آرایشگاه ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز پزشکی، فضای منزل مثل آشپزخانه و مکان‌های کاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالاً این صندلی را در دندانپزشکی، اتاق عمل جراحی و حتی در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها و هتل‌ها دیده‌اید. مهندسین معمار و عمران از آن به عنوان صندلی میز طراحی و نقشه کشی نیز ممکن است استفاده کنند.

انواع مدل‌های صندلی تابوره چیست؟

در ادامه انواع این مدل صندلی را برای شما لیست کرده و برای خرید صندلی تابوره، عکس صندلی تابوره هر کدام را نیز برایتان گذاشته ایم.

صندلی تابوره آزمایشگاهی زین اسبی

صندلی تابوره چیست، عکس صندلی تابوره، صندلی تابوره آزمایشگاهی زین اسبی

صندلی تابوره پایه سینی آزمایشگاهی

صندلی تابوره چیست، عکس صندلی تابوره، صندلی تابوره گردان آزمایشگاهی

صندلی تابوره گردان آزمایشگاهی

صندلی تابوره چیست، عکس صندلی تابوره، صندلی تابوره پزشکی و آزمایشگاهی ساده

صندلی تابوره صفحه استیل آزمایشگاهی

صندلی تابوره چیست، عکس صندلی تابوره، صندلی تابوره صفحه استیل آزمایشگاهی

 

اندازه اجزای صندلی تابوره چیست؟

عرض زیرپایی

عرض زیرپایی در طرح‌های این صندلی متفاوت است. به طور کلی، زیرپایی‌های دایره‌ای حدود 36 تا 38 سانتی‌متر هستند که متناسب با پایه طراحی شده‌اند. مدل‌های گران‌تر اغلب دارای زیرپایی‌های پیچیده‌تر هستند. آن‌ها معمولاً از فولاد ضخیم‌تر ساخته می‌شوند و اغلب بزرگ‌تر هستند.

قطر پایه

قطر پایه‌ها نیز متفاوت است و از 38 سانتی متر تا 50 سانتی‌متر متغیر است. اکثریت قریب به اتفاق، قطر 38 تا 42 سانتی‌متر دارند. مدل‌هایی که صفحه بزرگ‌تر دارند، معمولاً دارای پایه وسیع‌تری برای افزایش پایداری هستند که متناسب با اندازه صندلی طراحی شده‌اند.

ارتفاع صندلی تابوره

ارتفاع احتمالاً یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب صندلی است. برای این که راحت باشید، باید فضای کافی برای پاهایتان وجود داشته باشد تا زیر پیشخوان یا میز کار قرار بگیرند، به طوری که وضعیت شما شبیه به نشستن پشت میز باشد. بسیاری از طرح‌های صندلی تابوره دارای مکانیزم بالابر هستند که به شما امکان می‌دهد ارتفاع را متناسب با خود تنظیم کنید.

جنس، طرح

هنگام خرید یک صندلی تابوره، به احتمال زیاد انتخاب شما در درجه اول طرح صندلی را بررسی می‌کنید. بسیاری از آن‌ها حول یک ستون بالابر با ارتفاع قابل تنظیم، همراه با چرخش 360 درجه و پایه‌های گرد یا مربع همراه با جک برای تنظیم ارتفاع ساخته شده‌اند. برخی دارای نشیمن‌گاه‌هایی هستند که از پلاستیک ABS ساخته شده‌اند و حس یکپارچگی بیشتری به صندلی می‌بخشند. طرح‌های دارای عنصر چوب مانند صندلی با چوب گردویی نیز محبوبیت زیادی دارند. برای داشتن ظاهری کمی نرم‌تر، مدل‌هایی با صندلی‌های چرمی یا صندلی‌های پارچه‌ای انتخابی ایده‌آل هستند. اگر صندلی‌های سنتی‌تری را ترجیح می‌دهید، طرح‌هایی با پایه‌های چوبی یا فلزی، در بازار وجود دارند.

صندلی تابوره چیست، عکس صندلی تابوره

ارتفاع تکیه‌گاه

وقتی صحبت از راحتی به میان می‌آید، پشتیبانی از تکیه‌گاه یک ویژگی بسیار مهم است. ارتفاع آن متفاوت است، اما همیشه از بالای پد صندلی تا بالای پشتی اندازه گیری می‌شود. ارتفاع یک تکیه‌گاه می‌تواند تا 43 سانتی‌متر باشد و از ارتفاع کمتر بین 20 تا 25 سانتی‌متر، شروع شود.

ارتفاع ایده‌آل پشتی به هدف صندلی بستگی دارد، زیرا صندلی‌های تابوره با تکیه‌گاه کوتاه و بدون تکیه‌گاه برای نشستن ایده‌آل هستند، در حالی که تکیه‌گاه‌های بلند راحتی بیشتری را برای مدت طولانی‌تر در طول کار و معاشرت فراهم می‌کنند. مدل‌هایی که لبه‌ای کوچک دارند حس اطمینان خاطر را می‌دهند و در عین حال به اندازه کافی جمع و جور هستند که زیر میز قرار بگیرد. مدل‌هایی با تکیه‌گاه‌‌هایی با ارتفاع متوسط ​​مانند هلال پددار، پشتیبانی خوبی از محل اتصال کمر به قفسه سینه می‌کنند.

ارتفاع دسته صندلی

صندلی‌های تابوره دسته دار همیشه انتخابی راحت با طرح‌های مختلف هستند. ارتفاع دسته بین 8 تا 21 سانتی متر است، نشان می‌دهد که چگونه به راحتی از آرنج با ارتفاع 19 سانتی‌متر پشتیبانی می‌کند.

حال که بخوبی متوجه شدید صندلی تابوره چیست و با اجزای آن آشنا شدید، بیایید با هم نکاتی را برای خرید این محصول بررسی کنیم.

راهنمای خرید صندلی تابوره

برای خرید صندلی تابوره باید ابتدا در نظر بگیرید که در چه فضایی از آن‌ها می‌خواهید استفاده کنید. مکانی که در نظر دارید روی طرحی که انتخاب می‌کنید تأثیر می‌گذارد. به دنبال طرحی باشید که متناسب با سبک مکان باشد، برای مثال صندلی‌های چوبی سنتی برای آشپزخانه سنتی مناسب هستند. اگر آشپزخانه مدرن است، بهتر است آن‌ را با صندلی‌های فولادی پر کنید. همچنین باید طرح رنگ را در نظر بگیرید که می‌توانید آن را به سه روش انتخاب کنید. در روش اول، می‌توانید رنگ صندلی را با میز کار مطابقت دهید. در روش دوم، رنگی را انتخاب کنید که با کابینت شما مطابقت داشته باشد یا به عنوان روش سوم صندلی‌هایی با رنگ جدید و متضاد به فضا اضافه کنید.

ارتفاع پیشخوان

صندلی‌های پیشخوان با ارتفاع بین 58 تا 72 سانتی‌متر، محبوب‌ترین صندلی‌های تابوره در آشپزخانه‌های خانه یا آزمایشگاه هستند. از طرف دیگر، صندلی بار معمولاً کمی بلندتر است و ارتفاع صندلی آن از 74 تا 82 سانتی‌متر متغیر است. اکثر میز کار آشپزخانه و پیشخوان‌ها 90 سانتی‌متر از کف تا سطح زیرین ارتفاع دارند. صندلی‌ تابوره دارای ارتفاع 65 تا 70 سانتی‌متری است که ارتفاع مناسبی برای استفاده پشت این میزهای بلند است. میز تجاری بلندتر از سطوح خانگی است و معمولاً حدود 110 سانتی‌متر ارتفاع دارند. در بازار طیف وسیعی از صندلی‌های تابوره تجاری با ابعاد بین 75 تا 80 سانتی متر داریم. این صندلی‌ها معمولاً دارای پایه‌های سنگین‌تر برای بهبود پایداری با افزایش ارتفاع هستند.

اگر به یک صندلی برای فضایی تجاری مانند کافی شاپ یا رستوران نیاز دارید، معمولاً یک مدل بلند را باید انتخاب کنید که بین 84 تا 92 سانتی‌متر هستند. هنگامی که بدانید پیشخوانتان چقدر ارتفاع دارد، می‌توانید تشخیص دهید که به چه صندلی و با چه ارتفاعی نیاز دارید. همچنین می‌توانید از صندلی‌هایی استفاده کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند.

فضای پا

اکثر افراد وقتی روی صندلی بدون تکیه‌گاه و بلند می‌نشینند، نیاز دارند که پای خود را به مکانی تکیه دهند. بدون این که به این موضوع توجه کرده باشیم، برای راحتی این کار را انجام می‌دهیم. هیچ چیز بدتر از زمانی نیست که شما بنشینید و جایی در زیر میز نداشته باشید که پاهای خود را روی هم قرار دهید یا آزادانه آن‌ها را حرکت دهید. از زیر پیشخوان تا زمین را اندازه بگیرید، سپس بین 23 تا 28 سانتی‌متر کم کنید، این فضای توصیه شده برای قرار دادن فضای پا است.

صندلی کوتاه برای میز

صندلی تابوره به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند در زیر میز ناهار خوری یا آشپزخانه قرار بگیرد. این میزها در ارتفاع 75 سانتی‌متری قرار دارند. ارتفاع 45 تا 48 سانتی‌متر، برای کسانی که می‌خواهند از مزایای صندلی‌های آشپزخانه در ارتفاع پایین‌تر لذت ببرند، مناسب است. برخی از مدل‌ها چند منظوره هستند و می‌توان ارتفاع آن‌ها را برای استفاده در یک میز پایین آورد یا برای استفاده در پیشخوان و آزمایشگاه آن را افزایش داد.

کسانی که می دانند صندلی تابوره چیست، همچنین می دانند که این صندلی یکی از صندلی‌هایی می باشد که به دلیل شکل خاصش در مکان‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. این صندلی مدل‌های مختلفی دارد. بعضی از مدل‌های آن شبیه چهارپایه هستند و بعضی یک پایه دارند. شکل مدل اصلی آن شامل بدون دسته و بدون تکیه‌گاه است ولی امروزه این موارد به بعضی از مدل‌های آن اضافه شده‌اند. برای خرید این صندلی باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و اهمیت آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

در ادامه می توانید صندلی تابوره مدنظر خود را از فروشگاه آنلاین خرید میز و صندلی در مشهد خریداری کنید.

 

ارسال پیام