تشخیص کیفیت انواع صندلی

تشخیص کیفیت انواع صندلی

تشخیص کیفیت انواع صندلی

تشخیص کیفیت انواع صندلی: مشتریان در هنگام مراجعه به بازار از فروشندگان مختلف اصطلاحاتی از قبیل فوم گرم، فوم سرد ، اسفنج یورتان ، تسمه کشی ، فنر لول ، فنر زیگزاگ و… می شنوند و هر فروشنده ای یک سری اطلاعات در اختیار مشتری قرار می دهد که ممکن است با توجه به دانش […]

نویسنده: manager
تاریخ: 1400/03/18
دسته بندی‌: آموزشی ، مقالات جدید
تشخیص کیفیت انواع صندلی: مشتریان در هنگام مراجعه به بازار از فروشندگان مختلف اصطلاحاتی از قبیل فوم گرم، فوم سرد ، اسفنج یورتان ، تسمه کشی ، فنر لول ، فنر زیگزاگ و... می شنوند و هر فروشنده ای یک سری اطلاعات در اختیار مشتری قرار می دهد که ممکن است با توجه به دانش فروشنده صحیح یا ناصحیح باشند، که در صورت ناصحیح بودن، ذهن مشتری را آشفته می سازد. اساسا تحقیق و تفحص کامل درباره نحوه ساخت و تولید یک صندلی استاندارد که طول عمر بسیار بالایی داشته باشد، کار دشواری است و صرفا با دیدن و شنیدن اخبار نمی توان به کیفیت صندلی مطلوب پی ببریم از این رو تصمیم گرفتیم تحقیق و توضیح مختصری درباره انواع فوم و اسفنج و زیرسازی های نشیمن در این بخش بیاوریم، تا شاید هم برای مشتریان عزیز و هم برای فروشندگان محترم بتوانیم اطلاعات مفیدی ارائه نماییم. اول تعریف هر کدام از انواع فوم و اسفنج ها را بیان کرده و سپس کاربرد آنها را در مبل های مختلف توضیح خواهیم داد:

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام خرید صندلی یا مبل این سوال به ذهنتان آمده باشد که برای مبلمان و صندلی من از چه متریالی استفاده شده و آیا خوب و باکیفیت هست یا خیر؟

اصلا فوم سرد خوب است یا فوم گرم؟ کدام برای مبل راحتی مناسب هست ، کدام برای صندلی اداری خوب هست؟ ...

برای تشخیص کیفیت انواع صندلی ، یکی از مهمترین سوالات این میتوان باشد: نوع فوم مصرفی این صندلی یا مبل چیست؟ سرد یا گرم؟ ...

فوم سرد چیست و چه کاربردی دارد؟

این نوع فوم، بهترین نوع فوم برای تهیه صندلی های باکیفیت و تا حدودی گران قیمت میباشد. فوم سرد، در تأثیرات مواد شیمیایی بر روی اسفنج ساخته میشود علت نامگذاری و دوام بالای این نوع فوم این است که در دمای پایین تری ساخته می شود و این امر‌ باعث می شود این‌ نوع فوم دوام طولانی مدت داشته باشد و در اثر نشستن و برخواستن زیاد از روی صندلی، اصطلاحا نشیمن صندلی نشست نکند. تشخیص کیفیت انواع صندلی نام فوم سرد ممکن فکر شما را  به هم بریزد و با این خیال فکر کنید که صندلی و مبلمان شما از لحاظ نشیمن دیگر تضمین شده و دیگر مشکلی ذهن شما را آزاد نمی دهد. فوم سرد محصولی با دوام و با کیفیت هست اما نباید تصور اسم این محصول شما را از بررسی نشیمن مبل بازدارد. بیشترین محل استفاده از فوم سرد در بخش نشیمن مبلمان استیل و سلطنتی هست که دارای قیمت و تولیدکننده های مختلفی دارد و مثل تمام مواد اولیه بازار دارای درجه کیفیتی پایین و بالا هست. نشیمن مبل در زمان استفاده از فوم سرد کمی خشک و سفت می شود که در مقابل مبلمان راحتی ، آن راحتی خاص مبلمان راحتی را ندارد. فوم سرد استفاده شده در مبل اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد سالیان سال برای شما بدون هیچ مشکلی ماندگار خواهد بود.

فوم گرم چیست و کجاها کاربرد دارد؟

علت نامگداری فوم گرم به این دلیل است که در دمای بالا پخته می شود. فوم گرم نوعی فوم نعطاف پذیر پلی یورتان (پلی اورتان) می باشد.   موارد مصرف فوم گرم عبارتند از : صندلی های اداری و خانگی، نشیمن مبلمان اداری و خانگی ارزان قیمت.   بد نیست در اینجا با انواع فوم هم آشنا شوید:  

فوم های مورد استفاده در نشیمن و پشتی مبلمان و انواع صندلی

فوم ها انواع گوناگون دارند که در بخش های مختلف مبل ها استفاده می شوند.
  • فوم پنبه ای
  • فوم نمدی
  • فوم چسبی
  • فوم فنری
  • فوم لایه ای
  • فوم گرم
  • فوم سرد
  • فوم ویژه
  • لایکو
  • و…
 

نتیجه گیری 

با این توضیحات سوال اینجاست که کدام یک از این مواد اولیه (فوم سرد یا فوم گرم ) برای نشیمن مبل ما مناسب است؟ و باید از کدام استفاده کنیم؟ استفاده از هر دوی این مواد اولیه در صندلی و مبل شما می تواند عمر و دوام بسیار بالا و خوبی را رقم بزند اما هر یک از این دو مواد اولیه دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند و نمی توان انکار نمود که به یکدیگر برتری دارند اما آنچه می توان گفت و به آن اشاره داشت این است که 99 درصد مبلمان سلطنتی و استیل در نشیمن از فوم سرد و 80 درصد از مبلمان راحتی در نشیمن خود از اسفنج پرتراکم سی یا سی و پنج کیلویی بهربرداری کرده اند.