معرفی میز و صندلی بنکوئیت

میز و صندلی بنکوئیت - صندلی بنکوییت - میز بنکوییت - میز و صندلی بنکوییت

معرفی میز و صندلی بنکوئیت

اگر به دنبال میز و صندلی‌هایی راحت و در عین حال سبک و جمع‌وجور برای مجالس و مهمانی‌های خود می باشید، میز و صندلی بنکوئیت یا هتلی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. میز و صندلی بنکوئیت، در طرح‌ها، ابعاد و شکل‌های مختلفی موجود هستند. در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد، با میز و صندلی‌ […]

نویسنده: مدیر سایت
تاریخ: 1401/01/30
دسته بندی‌: آموزشی ، دکوراسیون داخلی عمومی مقالات جدید
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

اگر به دنبال میز و صندلی‌هایی راحت و در عین حال سبک و جمع‌وجور برای مجالس و مهمانی‌های خود می باشید، میز و صندلی بنکوئیت یا هتلی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. میز و صندلی بنکوئیت، در طرح‌ها، ابعاد و شکل‌های مختلفی موجود هستند. در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد، با میز و صندلی‌ بنکوئیت به خوبی آشنا شده تا بتوانید تصمیم مناسبی برای مبلمان مجالس و مراسم‌ خود بگیرید. در ابتدا صندلی بنکوئیت را تعریف می‌کنیم، نحوه استفاده از این صندلی و مکان‌های مناسب برای استفاده از این صندلی را بررسی می‌کنیم.

انواع صندلی بنکوئیت از موارد مهمی است که به آشنایی با این نوع صندلی بیشتر کمک می‌کند. تاریخچه‌ای کوتاه درباره نحوه اختراع صندلی بنکوئیت و فرد سازنده آن مطلب جالبی است که با آن می‌توان به اهمیت وجود این نوع صندلی در زمان حال پی برد.

در ادامه راجع به ابعاد صندلی بنکوئیت صحبت می‌کنیم. دانستن ابعاد صندلی بنکوئیت می‌تواند به شما در داشتن خریدی مناسب بسیار کمک کند. همین طور ابعاد متناسب و هماهنگ میز با صندلی بنکوئیت، راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.  در آخر نیز به طور خلاصه صندلی هتلی که جز صندلی‌های بنکوئیت است را معرفی کرده‌ایم.

صندلی بنکوئیت چیست؟

صندلی بنکوئیت (Banquet chair)، صندلی سبک، دارای چهارپایه، با قابلیت جمع شدن یا تاشدن و بدون دسته است که برای استفاده در مدت زمان کوتاه در نظر گرفته می‌شود. در صورت عدم استفاده، برای سهولت در ذخیره‌سازی، می‌توان آن‌ها را روی هم قرار داد. از دیگر ویژگی‌های این صندلی، تولید راحت و ارزان‌قیمت آن است. این صندلی‌ها معمولاً از مواد اولیه سبک و در عین حال مقاوم و بادوام ساخته شده‌اند.

مکان و نحوه استفاده از صندلی‌ بنکوئیت

 • از صندلی‌های بنکوئیت بیشتر در مکان‌هایی مانند مجالس مختلف رسمی و غیر رسمی، ضیافت‌ها، جلسات، تالارهای شهر استفاده می‌شود.
 • این رویدادها خیلی طولانی نیستند و می‌توانند در بسیاری از مکان‌ها برگزار شوند.
 • صندلی‌ بنکوئیت به عنوان انتخابی ایده‌آل برای این مناسبت‌ها در نظر گرفته می‌شود، زیرا می‌توان آن‌ را تقریباً در هر مکان و در زمان کم جابه‌جا نمود.
 • این صندلی‌ها برای استفاده در ساعت‌های طولانی و مداوم اصلاً مناسب نیستند.
 • نمی‌توان میز بنکوئیت را برای میز کار در نظر گرفت زیرا بنا به ساختار شکل و نحوه طراحی آن‌ها دچار کمر درد خواهید شد.
 • می‌توانید صندلی‌های بنکوئیت استاندارد و قابل انعطاف را به میز ناهار خوری خود اضافه کنید تا نمای متضادی در اتاق غذاخوری یا آشپزخانه شما ایجاد شود.

انواع صندلی بنکوئیت

از آنجا که صندلی‌های بنکوییت فقط برای استفاده به صورت گاه‌به‌گاه و کوتاه مدت طراحی شده‌اند، یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی آن‌ها، سهولت در جمع کردن و ذخیره‌سازی صندلی است.

به همین منظور، صندلی بنکوییت را به دو نوع عمده تقسیم کرده‌اند:

 • صندلی‌ بنکوییت تاشو
 • صندلی بنکوییت روی هم قرارگیرنده

به این ترتیب ده‌ها یا حتی صدها صندلی ضیافت را می‌توان در صورت استفاده نکردن در فضای نسبتاً کمی ذخیره کرد و در صورت لزوم سریعاً بیرون آورده و در فضای مورد نظر چیدمان کرد.

به همین دلیل است که این صندلی‌ها بدون دسته طراحی شده‌اند تا بتوان پس از اتمام مراسم یا به منظور نظافت سالن و برنامه های دیگر، آن‌ها را جمع‌آوری نموده و یا روی هم قرار داد.

هر دو نوع این صندلی‌ها نیز انواع مختلفی دارند. برای مثال صندلی‌های روی هم قرارگیرنده بنکوییت به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند:

 • بالشتک‌دار
 • با تکیه‌گاه اشک مانند
 • با تکیه‌گاه قله‌ مانند و گرد
 • با تکیه‌گاه تاجی شکل

صندلی‌های تاشونده بنکوییت نیز معمولاً در سه جنس چوبی، پلاستیکی و فلزی ساخته می‌شوند.

 

صندلی بنکوئیت ویژه

برای خرید محصول صندلی تالاری VIP بنکوئیت فلزی مدل: PND-102 کلیک کنید.

 

صندلی بنکوییت از کجا آمده است؟

صندلی بنکوییت تکامل یافته صندلی کیاواری (Chiavari chair) است که اولین بار در سال 1807 توسط مردی کابینت‌ساز اهل شهرستان کیاواری ایتالیا، به نام دسکالزی (Descalzi) ساخته شد.

روزی یکی از دوستان او به نام ماركیز استفانو ریوارولا (Marquis Stefano Rivarola) با ایجاد چالشی برای دسکالزی، جرقه ساخت صندلی کیاواری را در ذهن او زد. مارکیز، صندلی سلطنتی عجیب و غریبی را در پاریس خریده بود و حالا نسخه سبک‌تر و ساده‌تر از همین صندلی را که با مواد ارزان‌تر ساخته شده و تزئینات کمتر داشته باشد می‌خواست تا بتواند گاهی اوقات از آن استفاده کند. به عبارت دیگر او یک صندلی‌ ساده و کاربردی می‌خواست.

 • دسکالزی شروع به کار کرد و در همان سال طرح صندلی کیاواری را ارائه داد.
 • این صندلی به سرعت محبوب و فراگیر شد و طی سال‌های متمادی، با تولید انبوه، نوع جدیدی از صندلی را به بازار عرضه کرد.
 • این صندلی در دادگاه‌های سراسر اروپا مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1982، یک جفت صندلی کیاواری به پاپ لئو سیزدهم اهدا شد.
 • در ابتدا، این صندلی‌ها کاملاً از چوب (بیشتر گیلاس وحشی، راش و نارون) ساخته می‌شدند،
 • با شروع انقلاب صنعتی و توسعه و مدرن شدن مواد اولیه، این صندلی، تغییرات زیادی کرد و در طول زمان به صندلی بنکوییت تبدیل شد.

چند سالی است در ایران از میز و صندلی تالار بنکوئیت برای تالار خود استفاده می کنند.

ابعاد صندلی بنکوییت

ابعاد صندلی بنکوییت می‌تواند روی تناسب دیگر وسایل در فضا تأثیر بگذارد. اطمینان از اندازه‌های مناسب صندلی بنکوییت، راحتی همه مهمان‌های شما را تضمین می‌کند.

عرض صندلی بنکوییت

یکی از موارد مهمی که در اندازه صندلی باید دقت کنید انتخاب عرض متناسب با میز مورد نظر شما است. البته علاوه بر صندلی بنکوییت، میز بنکوییت هم موجود است که هماهنگ با صندلی ساخته شده است. با این حال ابعاد متناسب این صندلی بین 40 تا 46 سانتی‌متر خواهد بود.

در قاعده کلی باید روی میز به اندازه 60 سانتی‌متر فضا وجود داشته باشد. برای مثال اگر میزی به مساحت 250 سانتی‌متر دارید می‌توانید آن را برای 4 نفر در نظر بگیرید.

با صندلی‌های بنکوییت با عرض کم و کوچک، تعداد افراد بیشتری را می‌توان دور یک میز جا داد که طبیعتاً، این صندلی‌ها فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. میز و صندلی‌های بنکوییت با عرض بیشتر، برای افراد بزرگ جثه مناسب‌تر هستند و در کل صندلی‌های راحت‌تری برای مهمانان خواهند بود.

عرض صندلی بر اساس مخاطب و نوع رویداد

یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب ابعاد صندلی بنکوییت، مخاطب‌های شما هستند.

اگر ضیافتی را برای دانش‌آموزان دبستانی برگزار می‌کنید و مطمئن هستید که فقط کودکان و نوجوانان در این میهمانی شرکت می‌کنند، صندلی‌های کم‌عرض می‌توانند به اندازه کافی برای افراد راحتی ایجاد کند، در حالی که بیشتر مهمانان بزرگسال ترجیح می‌دهند صندلی بزرگ‌تری داشته باشند.

هدف از رویدادها نیز مهم است. اگر افراد مانند مراسم اهدای جوایز، تمام شب را روی صندلی نشسته باشند، مطمئناً صندلی‌های بزرگ‌تر، راحت‌تر خواهند بود.

اگر مهمانان مثلاً در فضایی مثل عروسی قرار دارند که مدام جابجا می‌شوند، صندلی‌های کوچک‌تر کافی است و باعث می‌شود شما، فضای بیشتری برای چینش میز و صندلی ها و دعوت مهمانان بیشتر داشته باشید.

عمق صندلی بنکوئیت

با این که عرض صندلی بنکوئیت مهم است اما ممکن است هیچ اندازه‌گیری برای موفقیت در تهیه بنکوئیت از عمق صندلی حیاتی‌تر نباشد.

حتماً پیش آمده در رویدادهایی شرکت کنید که مجبورید در مقابل دیگران بنشینید. در حالی که ممکن است گاهی اوقات برای بیرون آمدن از صندلی خود تلاش کنید زیرا نفر کناری خیلی به شما نزدیک شده است اما سخت‌تر از این موقعیت زمانی است که پشت سرتان فردی نشسته است. برای این که مهمانان کم‌تر به یکدیگر برخورد کنند، باید دست کم میزهای بزرگ یا تعداد صندلی کمتری را در نظر بگیرید.

اگر صندلی‌های شما عمق زیادی داشته باشند، کامل زیر میز نخواهند رفت و مشکل ایجاد می‌کنند. این امر باعث می‌شود صندلی‌ها بیشتر از حد معمول خارج از محوطه میز باشند و موقع نشست و برخواست با صندلی‌های اطراف برخورد کنند. همچنین صندلی‌های عمیق، فضای رفت و آمد را اشغال خواهند کرد و اجازه هر گونه فعالیتی را می‌گیرند. صندلی ها هرچه عمیق‌تر باشند، به فضای بیشتری نیز بین میزها نیاز خواهید داشت.

ارتفاع تکیه‌گاه صندلی بنکوئیت

عرض و عمق صندلی، مهم‌ترین ویژگی‌هایی بود که باید در نظر گرفته می‌شد. با این حال شاخصه دیگری وجود دارد که بیشتر به زیبایی صندلی مربوط است.

ارتفاع تکیه‌گاه صندلی بنکوئیت نیز متفاوت است و ظاهر متفاوتی برای رویداد شما ایجاد می‌کند. صندلی‌های با ارتفاع تکیه‌گاه کمتر، معمولی به نظر می‌رسند. صندلی‌های بنکوییت با تکیه‌گاه بلند، زیبایی بیشتر و جلوه باشکوه‌تری به مجلس شما خواهند بخشید؛ هر چند ابعاد و ارتفاع تکیه‌گاه برای مهمانان امری ضروری نبوده و فقط به زیبایی، شکوه و خاص بودن مجلس شما کمک خواهد کرد.

میز بنکوییت

 • میزهای بنکوئیت در دو نوع تاشو و معمولی وجود دارد.
 • اصطلاح میز بنکوییت می‌تواند برای افراد مختلف، معنای مختلفی داشته باشد.
 • از نظر برخی، میز بنکوییت هر میزی است که برای رویدادهای خاص استفاده می‌شود.
 • همینطور از نظر برخی دیگر، میز ضیافت به طور خاص میزی مستطیل شکل است که معمولاً بین 180 تا 250 سانتی‌متر طول دارد.

تطبیق عمق صندلی بنکوئیت با عرض میز بنکوئیت

به طور کلی افراد به صندلی حدوداً با عمق 45 سانتی‌متر نیاز دارند.

میز بنکوئیت با عرض 76 سانتی‌متر، می‌تواند عمق مناسبی داشته باشد که صندلی به راحتی زیر میز قرار گیرد و از طرفی پای افراد به یکدیگر برخورد نکند و محیط خوبی اطراف میز برای نشست و برخواست مهمانان فراهم ‌کند. این عرض به دلیل استاندارد بودن، فضایی صمیمی را اطراف  میز ایجاد نموده و افراد می‌توانند راحت‌تر به میوه، شیرینی و غذایی که روی میز قرار خواهند گرفت، دسترسی پیدا کنند.

البته میزهایی با طول و عرض بزرگ‌تر در سایز و شکل‌های مختلف وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای پذیرایی و صرف غذا استفاده کنید.  همچنین بعضی میز‌های بنکوییت را می‌توان تا کرد یا ارتفاع آن‌ها را تغییر داد.

صندلی هتلی

 • صندلی هتلی، نوعی صندلی بنکوئیت و یکی از رایج‌ترین مبلمان‌ برای اتاق غذاخوری هتل، سالن کنفرانس و رستوران است.
 • از مشخصه‌های بارز این نوع صندلی‌ها، قاب فلزی یا آلومینیومی است که دور تا دور صندلی دیده می‌شود.
 • صندلی بنکوئیت هتل، برای مراسمی که در هتل‌ها و رستوران‌ها برگزار می‌شوند مناسب هستند.
 • روکش صندلی‌های هتلی معمولاً از چرم یا پارچه است.
 • میز و صندلی بنکوئیت یکی دیگر از مبلمان‌های با کاربرد مخصوص است.
 • این نوع میز و صندلی بیشتر در مهمانی‌ها و مراسم‌ها استفاده می‌شود.

صندلی های بنکوئیت پاندا

 

 

صندلی-بنکوئیت-مبلمان-پاندا

میز بنکوئیت پاندا

 

 

میز-بنکوئیت-مبلمان-پاندا

 

منبع محتوا: راهنمای خرید میز و صندلی بنکوئیت

ارسال پیام