دکوراسیون کافی شاپ با چوب | ایده‌ها و پیشنهادات

دکوراسیون کافی شاپ با چوب، کافی شاپ با دکور چوبی

دکوراسیون کافی شاپ با چوب | ایده‌ها و پیشنهادات

بدون شک چوب یکی از محبوب‌ترین ساختارها برای طراحی داخلی فضاها است زیرا یک ماده بادوام و ظریف است که برای کافی شاپ با دکور چوبی مناسب است. چوب ماده‌ای است که در بسیاری از فضاهای مدرن و خانه‌های روستایی دیده می‌شود. علاوه بر این، چوب می‌تواند احساس گرمای طبیعی را ایجاد کند، که عامل […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/02/13
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

بدون شک چوب یکی از محبوب‌ترین ساختارها برای طراحی داخلی فضاها است زیرا یک ماده بادوام و ظریف است که برای کافی شاپ با دکور چوبی مناسب است. چوب ماده‌ای است که در بسیاری از فضاهای مدرن و خانه‌های روستایی دیده می‌شود. علاوه بر این، چوب می‌تواند احساس گرمای طبیعی را ایجاد کند، که عامل منحصر به فردی برای یک ماده است. با این حال، قبل از این که بخواهید از آن در دکوراسیون کافی شاپ با چوب استفاده کنید، بهتر است با موارد استفاده از این ماده در طراحی داخلی آشنا شوید.

سبک‌های مختلف دکوراسیون کافی شاپ با چوب

چوب در چند سبک معروف و مختلف در برای ایجاد کافی شاپ با دکور چوبی استفاده می‌شود. این سبک‌ها عبارتند از سبک سنتی، مدرن و نیمه مدرن. در ادامه با هر یک از این سبک‌ها آشنا می‌شویم:

روستایی و سنتی

سفید و بژ رنگ‌های اصلی این سبک هستند. چوب با بافت طبیعی‌تر و مقداری ساییدگی روی سطوح ظاهر روستایی‌تری به کافی شاپ با دکور چوبی می‌بخشد. این سبک تمایل دارد از رنگ‌های روشن‌تر به جای سایه‌های تیره و روغنی استفاده کند.

شهری و مدرن

این سبک اغلب در خانه‌های سطح بالای شهری دیده می‌شود. تاکید اصلی این سبک بر رعایت اصول مینیمالیسم است و ​​دکوراسیونی شیک با ظاهری زیبا را به ارمغان می‌آورد. سبک شهری و مدرن، حال و هوای غنی و فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد و در عین حال فضای کافی برای افزودن حس شخصی بیشتری به فضا دارد.

نیمه مدرن

این سبک از ظاهری کلاسیک و صیقلی استفاده می‌کند که عمدتاً بر عملکرد تمرکز دارد. خطوط براق و ترکیبی از اشکال طبیعی و هندسی را نیز در خود جای داده است.

دکوراسیون کافی شاپ با چوب، کافی شاپ با دکور چوبی

انتخاب رنگ مناسب برای کافی شاپ با دکور چوبی

فاکتور بعدی که باید در نظر گرفت، طرح رنگ دکوراسیون کافی شاپ با چوب است. اگر یک طرح رنگی در فضای داخلی وجود دارد، باید مبلمان، روکش یا کف پوش چوبی مناسب را انتخاب کنید تا با آن مطابقت داشته باشد. اگر تم کلی رنگ خیلی تیره باشد، به طور بالقوه می‌تواند بر بقیه اتاق تسلط داشته باشد و در ظاهر فضا عدم تعادل ایجاد کند. از طرف دیگر، اگر رنگ چوب خیلی روشن باشد، این احتمال وجود دارد که ظاهر جسورانه اتاق را تضعیف کند.

به عنوان پیشنهاد و راه حلی مناسب، اگر می‌خواهید فضایی جادار، مطبوع و دنج داشته باشید، بهتر است چوب طبیعی با رنگ‌آمیزی ملایم را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید عمق و وزن بیشتری به دکوراسیون اضافه کنید، بهتر است از چوب‌های با رنگ تیره‌تر استفاده کنید.

 

موارد استفاده از چوب در دکوراسیون کافی شاپ با چوب

چوب به اشکال مختلف وجود دارد و بسته به سلیقه می‌توان هر نوع از آن را برای کافی شاپ با دکور چوبی استفاده کرد. در ادامه با چند مورد از این اشکال چوبی آشنا می‌شویم:

دیوارپوش چوبی

چوبی که به خوبی رنگ آمیزی شده است، دارای جذابیت بصری است که برای چشم خوشایند است و وجود تخته‌های عمودی حس مرتفع بودن و بودن در فضایی بزرگ‌تر را به اتاق اضافه می‌کند. از سوی دیگر، استفاده از دیوارپوش چوبی مینیمال است و زیبایی و حال و هوای شرقی بیشتری به کافی شاپ شما می‌دهد. چوب به همان اندازه که برای فضای داخلی مناسب است برای نمای بیرونی نیز جالب است و به ضریب انعطاف پذیری آن می‌افزاید. اگر فضای داخلی کافی شاپ شما خیلی سرد یا بی‌روح به نظر می‌رسد برای پوشاندن دیوارها حتماً از دیوارپوش‌های چوبی استفاده کنید.

دکوراسیون کافی شاپ با چوب، کافی شاپ با دکور چوبی

کفپوش‌های چوبی

چوب در فضای داخلی اغلب به معنای کفپوش یا پارکت است. یک کفپوش یا پارکت گرمای اضافی را در خانه شما فراهم می‌کند. تخته‌های بلوط که با لاک یا روغن کار شده اند معمولاً برای پارکت استفاده می‌شوند. تخته‌ها در ضخامت‌ها، طول‌ها و عرض‌ها و اشکال مختلف وجود دارند. یک کفپوش پارکت ایزوله است و ظاهر عالی و کاربردی دارد زیرا چوب ماده‌ای بادوام است.

دیوار جداکننده چوبی

چوب برای ایجاد دیوار جدا کننده ایده آل است. می‌توانید از تخته‌های عمودی در فاصله چند سانتی‌متری از یکدیگر برای جداسازی فضاهای کافی شاپ خود استفاده کنید. با این کار می‌توانید اتاقکهای خصوصی را ایجاد کنید و در عین حال ایجاد ارتباط بین هر فضا را حفظ کنید.

سقف‌های چوبی

در خانه‌های قدیمی، طبقه اول توسط تیرهای چوبی و سنگین نگه داشته می‌شد. بازسازی‌کنندگان اغلب انتخاب می‌کنند که این تیرها را بازسازی کنند و سپس آنها را در فضای داخلی برجسته کنند اما سقف چوبی فقط در فضای داخلی کلاسیک استفاده نمی‌شود و می‌توان آن را در فضاهای مدرن نیز به شکلی متفاوت ایجاد کرد.

دکوراسیون کافی شاپ با چوب، کافی شاپ با دکور چوبی

درها و پله‌ها

درها معمولاً از چوب ساخته می‌شوند مگر این که بخواهید از شیشه استفاده کنید. برخی از دوست دارند که درهای چوبی را رنگ بزنند اما برخی نیز بسته به نوع دکوراسیون خود آن‌ها را بدون رنگ و طبیعی باقی می‌گذارند. این امر در مورد پله‌ها نیز صدق می‌کند. یک راه پله چوبی بسیار زیبا است و به تعمیر کمی نیاز دارد. اگر مایل به استفاده از رنگ هستید، بهتر است رنگ کفپوش خود را با رنگ درهای خود هماهنگ کنید.

 

خريد صندلی تالار”  بهترین مدل و قیمت در بازار ایران

 

مبلمان

بهترین متریال برای مبل، چوب می باشد. شما می‌توانید از آن برای مبل، تخت، صندلی، اتاق غذاخوری، کمد، بوفه، کابینت نوشیدنی، بار، صندلی بار و غیره استفاده کنید. واقعیت این است که چوب در اشکال، رنگ‌ها و تزئینات متنوعی وجود دارد.

دکوراسیون کافی شاپ با چوب، کافی شاپ با دکور چوبی

نورپردازی

انواع اتصالات نور چوبی وجود دارد که گاهی اوقات از مواد دیگری نیز استفاده می‌کنند. اتصالات نور چوبی جایگزین خوبی برای مواد کلاسیک مانند فلز و پلاستیک هستند. از چوب می‌توان برای ایجاد چراغ‌های کف و لوسترها استفاده کرد.

تزیینات

در نهایت، هزاران، شاید میلیون‌ها، شی تزئینی چوبی برای انتخاب وجود دارد. از کاسه‌ها و سینی و لیوان چوبی گرفته تا مجسمه و قاب عکس همه بسته به سلیقه و سبک کافه شما برای استفاده در فضا مناسب هستند و زیبایی آن را دو چندان می‌کنند.

دکوراسیون کافی شاپ با چوب، کافی شاپ با دکور چوبی

از زمان پیدایش مسکن، چوب بیشترین استفاده را برای ساخت و ساز دارد. قدیمی‌ترین خانه چوبی که هنوز در حال استفاده است به قرن یازدهم باز می‌گردد. این امر نشان می‌دهد که چوب بادوام‌ترین ماده طبیعی است که می‌توانید برای طراحی داخلی از آن استفاده کنید. چوب علاوه بر استحکام، دوام، ظاهر طبیعی، که دارد می‌توان از آن در ترکیب با سایر مواد مانند شیشه، بتن و فولاد نیز به آسانی استفاده کرد. همچنین، انواع مختلف چوب (مانند گردوی اروپایی، گردوی آمریکایی، ایروکو، زبان گنجشک، بلوط، چوب ماهون …) را می‌توان به طرق مختلف مورد استفاده قرار داد که به شما در ایجاد فضای داخلی عالی کمک می‌کند.

ارسال پیام