بررسی و مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک

بررسی و مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک

بررسی و مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک

مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک میزهای اداری یکی از آیتم‌های کاملاْ ضروری مبلمان اداری هستند. همه فضاهای کاری، چه در خانه و چه در محیطی اداری، نیاز به میز کاری دارند. این میزها جایی برای کار، نوشتن، کار با کامپیوتر و سازمان‌دهی وسایل و اسناد شخصی فراهم می‌کنند. با این حال همه میزهای اداری […]

نویسنده: فاطمه کیانی
تاریخ: 1402/09/16
دسته بندی‌: راهنمای خرید محصول ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک

میزهای اداری یکی از آیتم‌های کاملاْ ضروری مبلمان اداری هستند. همه فضاهای کاری، چه در خانه و چه در محیطی اداری، نیاز به میز کاری دارند. این میزها جایی برای کار، نوشتن، کار با کامپیوتر و سازمان‌دهی وسایل و اسناد شخصی فراهم می‌کنند. با این حال همه میزهای اداری با هم یکسان نیستند. سبک‌، طرح، مواد و ویژگی‌های متفاوتی وجود دارد که برای ترجیحات، نیازها، سلیقه‌ها و بودجه‌های متفاوت ساخته شده‌اند. میزهای اداری کلاسیک و میزهای اداری مدرن دو مورد از محبوب‌ترین مدل‌های میز اداری هستند که تفاوت‌های زیادی با هم دارند. برای انتخاب یکی از این مدل‌ها برای فضای کاری خود باید به عوامل متعددی توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. هدف ما در این مقاله مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک است. با دانستن تفاوت میزهای اداری مدرن و کلاسیک و توجه به نیازهای شخصی‌ خودتان می‌توانید میزی انتخاب کنید که بیشتر مناسب شماست و برایتان کارآمدتر است.

تفاوت میزهای اداری مدرن و کلاسیک

سبک مدرن به صورت کلی به آیتم‌هایی اشاره دارد که طراحی شیک، ساده، تمیز و پیراسته‌ای دارند. آیتم‌هایی که طراحی مدرن دارند بر سادگی، راحتی و کارآمد بودن تاکید دارند. میزهای اداری مدرن هم از این قاعده مستثنی نیستند. میزهای مدرن معمولا با رنگ‌های خنثی پوشیده شده‌اند یا تک رنگند. برای ایجاد تضاد و جذابیت از رنگ‌های روشن یا تیره‌تر در این میزها استفاده می‌شود. میزهای اداری مدرن اشکال هندسی منظمی دارند، با خطوط واضح و تمیز طراحی شده‌اند، مینیمالیستی‌اند و گاهی با عناصر فلزی، شیشه‌ای یا چوبی تکمیل می‌شوند. میزهای مدرن ظاهری ساده و شیک دارند و خبری از زرق و برق ظاهری در آن‌ها نیست. میزهای اداری مدرن در مقابل میزهای اداری کلاسیک، بدون به خطر انداختن ظاهر حرفه‌ای دفتر کار می‌توانند ظاهری صمیمی‌تر و غیررسمی‌تر به فضا بدهند.

تفاوت میزهای اداری مدرن و کلاسیک

از طرف دیگر میزهای اداری کلاسیک میزهایی با طراحی ظریف و معمولا پر از جزئیاتی هستند که از چوب‌های گران‌قیمت و مرغوب ساخته می‌شوند. میزهای اداری کلاسیک معمولاْ با رنگ‌های گرم و رنگ‌های چوب طبیعی عرضه می‌شوند. این میزها گاهی تزئیات منبت‌کاری دارند و با طرح‌های سنتی پوشانده شده‌اند. میزهای اداری کلاسیک با آیتم‌هایی مانند مبلمان کلاسیک، کمدهای چوبی و کتابخانه تکمیل می‌شوند. لوازم قدیمی و کلاسیک دیگر مانند لوستر یا ساعت‌های وینتج هم با ظاهر کلاسیک این میزها هماهنگ هستند. این میزها ظاهری بسیار رسمی به محیط کار می‌دهند.

میزهای اداری مدرن در مقابل میزهای اداری کلاسیک

میزهای اداری مدرن و میزهای اداری کلاسیک بسته به هدف، عملکرد و سبک‌ فضای کاری ویژگی‌ها و همینطور مزایا و معایت خاص خودشان را دارند. در ادامه برخی از این مزایا و معایب هر مدل را بررسی می‌کنیم تا شناخت شما از هر مدل کامل‌تر شود.

مزایای میزهای اداری مدرن

مزیت‌های خاص میزهای مدرن باعث شده آن‌ها محصولاتی بسیار کارآمد، بادوام و زیبا باشند که هر دفتر کاری را به مکانی حرفه‌ای و کارا تبدیل کنند. مزایای این میزها را در ادامه می‌بینیم.

 • خرید میز اداری مدرن می‌تواند ظاهری تمیز و آرامش‌بخش فراهم کند و به علت مینیمال بودن حس دلباز بودن به محیط بدهد.
 • نگهداری از میزهای مدرن آسان‌تر است.
 • میزهای مدرن سازماندهی اسناد و وسایل را ساده‌تر می‌کنند.
 • میزهای اداری مدرن برای هر فضایی به هر اندازه قابل استفاده‌اند و نیاز به فضای بزرگ ندارند.
 • این میزها می‌توانند به یک اندازه برای دفاتر کار رسمی یا شاخصی مناسب باشند.
 • میزهای اداری مدرن به آسانی با همه سبک‌های چیدمان هماهنگ می‌شوند.
 • میزهای مدرن کارآمدند و با بدن انسان و شرایط کاری تطبیق‌پذیرند. ویژگی‌هایی مانند قابلیت تنظیم ارتفاع، کشوهای زیاد برای ذخیره‌سازی، سینی‌های جابجا شونده برای کیبورد یا جا برای قرار دادن کابل‌های کامپیوتر آن‌ها محصولاتی ایده‌آل برای استفاده در محیط کاری کرده است.
 • میزهای مدرن می‌توانند شخصیت کاربر را منعکس کنند و لحن بصری مخصوص او ایجاد کنند. با رنگ‌، مواد، شکل‌ها و چیدمان مختلف می‌توان آن‌ها را سفارشی‌سازی کرد.

میزهای اداری مدرن در مقابل میزهای اداری کلاسیک

معایب میزهای اداری مدرن

با وجود همه خوبی‌های میزهای اداری مدرن آن‌ها برای همه مناسب نیستند و ممکن است برای برخی معایب بیشتری نسبت به مزایا داشته باشند. در ادامه برخی از معایب این میزها را بررسی می‌کنیم.

 • میزهای اداری مدرن گاهی گران‌تر از میزهای کلاسیک هستند. گاهی برای ساخت آن‌ها به متریال، تخصص و فناوری بیشتری نیاز است که قیمت‌شان را بالاتر می‌برند.
 • برخی از میزهای اداری مدرن بیشتر از میزهای کلاسیک در معرض خراش، فرورفتگی یا لکه افتادن هستند و درنتیجه دوام کمتری دارند.
 • میزهای اداری مدرن گاهی راحتی کمتری از میزهای کلاسیک دارند.
 • میزهای اداری مدرن ظاهر مینیمال‌ دارند و به همین دلیل برای کسانی که سلیقه متفاوتی دارند جذاب نیستند.
 • میزهای مدرن برای دفاتری که نیاز به دکور کلاسیک، رسمی و جدی دارند مناسب نیستند.

مزایای میزهای اداری کلاسیک

خرید میز اداری کلاسیک دکوراسیون کلاسیک دفتر کار شما را تکمیل می‌کند و آیتمی زیبا، با دوام و بسیار شیک به دفتر کارتان اضافه می‌کند. میزهای کلاسیک به دلیل مزایایی که دارند طرفداران خاص خودشان را دارند. در ادامه برخی از این مزایا را می‌بینیم.

 • میزهای اداری کلاسیک به فضا گرما می‌بخشند و با ظرافت و طراحی خاص‌شان باعث جذاب شدن فضا می‌شوند.
 • میزهای کلاسیک را می‌توان با سبک‌های مختلف چیدمان هماهنگ کرد.
 • رسمی بودن مدل‌های مختلف میز اداری کلاسیک متغیر است و قابلیت هماهنگی با فضای کار را دارد.
 • میزهای کلاسیکی که از چوب مرغوب، چرم یا فلز ساخته می‌شوند دوام بسیار بالایی دارند.
 • میز فلزی در مقابل سایش مقاومت بالایی دارند.
 • طراحی کلاسیک این میزها می‌تواند از دوره‌های مختلف الهام گرفته شود و روحیات کاربر را منعکس کند.

مزایای میزهای اداری کلاسیک

معایب میزهای اداری کلاسیک

میزهای کلاسیک در کنار همه خوبی‌هایی که ارائه می‌کنند ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را برای برخی از کاربران نامناسب می‌کند. برخی از معایب این محصول را در ادامه می‌بینیم.

 • میزهای کلاسیک اندازه‌ای بزرگ‌تر از میزهای مدرن دارند. این میزها نیاز به فضای زیادی دارند و در دفاتر کوچک باعث انتقال حس تنگی و شلوغی می‌شوند.
 • میزهای کلاسیک معمولا اجزای ثابتی دارند. کاربران به همین دلیل نمی‌توانند ارتفاع یا اندازه آن‌ها را با نیاز خودشان هماهنگ کنند.
 • اکثر میزهای کلاسیک طراحی ارگونومیک ندارند و به همین دلیل کارایی کاربر را ساعت‌های طولانی کار کردن کم می‌کنند.
 • این میزها کمتر سراغ گنجاندن فناوری در خودشان می‌روند. برای مثال جای کابل یا مکانی برای قرار دادن مانیتور ندارند.
 • میزهای کلاسیک مطابق مد روز نیستند. این میزها برای طرفداران سبک‌های جدید قدیمی و خسته‌کننده هستند.
 • میزهای کلاسیک ظاهری رسمی دارند و برای دفاتر کار امروزی که به دنبال انتقال حس صمیمیت و انرژی هستند مناسب نیستند.

معایب میزهای اداری کلاسیک

میز اداری مدرن مناسب چه کسانی است؟

میز اداری مدرن برای همه افرادی که طرفدار سادگی و کارایی طراحی مدرن هستند مناسب است. همچنین کسانی که خلاقیت، نوآوری و استفاده از فناوری در وسایل روزمره را دوست دارند هم این میزها را دوست دارند. میز اداری مدرن فضای کاری تمیز، جادار و مدرنی خلق می‌کند که برای افرادی با مشغله زیاد آرامش بخش است. برخی از افرادی که می‌توانند از این میزها نهایت استفاده را ببرند عبارتند از:

 • طراحان، معماران یا هنرمندانی که نیاز به فضای کاری خلاقانه و الهام‌بخش دارند. میزهای مدرن سطحی صاف و براق دارند که برای طراحی کردن مناسب است و جای ذخیره‌سازی کافی برای قرار دادن وسایل طراحی دارد. میزهای مدرن به دلیل داشتن اشکال هندسی واضح، خطوط تمیز و تزئینات کابردی می‌تواند الهام‌بخش هم باشد.
 • مهندسان، برنامه‌نویسان یا کارآفرینانی که به فضایی کاربردی و کارآمد نیاز دارند. میز اداری مدرن سطحی محکم و قابل اعتماد برای آن‌ها فراهم می‌کند که برای کار کردن با کامپیوتر بسیار مناسب است. فراهم بودن مکانی برای قرار دادن کابل‌ها، طراحی ارگونومیک و وجود فضای ذخیره‌سازی کافی همه و همه باعث نظم و بالا رفتن کارایی می‌شود.
 • دانشجویان و افراد دور کار. این افراد به انعطاف‌پذیری و نظم در محیط‌شان نیاز دارند. میز مدرن با طراحی ارگونومیک برای ساعت‌ها کار طولانی مناسب است و موجب خستگی و آسیب جسمی نمی‌شود. قابلیت ذخیره‌سازی میز مدرن در اینجا هم یکی از نکات قوت این محصول است. راحتی و قابلیت تنظیم ارتفاع این میزها آن‌ها را محصولی کاملا مناسب برای دانشجویان و افراد دورکار کرده است.

میز اداری کلاسیک مناسب چه کسانی است؟

کسانی که به تاریخ، فرهنگ و سبک‌های خاص دوره‌های مختلف علاقه‌ دارند طرفداران میزهای کلاسیک با ظاهر رسمی و جذابشان هستند. این میزها برای همه کسانی که به دنبال دوام و کیفیت هستند مناسبند. افرادی که می‌توانند از این میزها برای تجهیز دفتار کاریشان استفاده کنند عبارتند از:

 • نویسندگان، ویراستاران یا روزنامه‌نگاران. این افراد به فضایی الهام‌بخش برای خواندن و نوشتن نیاز دارند. میزهای کلاسیک سطح بزرگی برای نوشتن دارند و ظریف هستند و با طراحی خاصی که دارند می‌توانند خلاقیت را تقویت کنند. سطح بزرگ این میزها باعث می‌شوند قرار دادن کتاب‌ها، دفترها و کامپیوتر روی آن‌ها راحت باشد و باعث به هم ریختگی نشود.
 • وکلا، مدیران مالی یا مشاوران. این افراد عموما نیاز به فضایی دارند که رسمی بودن و جدیت کارشان را منعکس کند و برای ملاقات‌های زیاد مناسب باشد. میزهای کلاسیک محیطی رسمی، حرفه‌ای و قابل اعتماد برای این افراد فراهم می‌کنند. سطح جادار میزهای کلاسیک برای قرار دادن کامپیوتر، تلفن و سایر اسناد مناسب است. میز اداری کلاسیک می‌تواند شهرت و اعتبار این افراد را افزایش دهد زیرا فضایی جدی و رسمی و بسیار شیک به وجود می‌آورد.

جمع‌ بندی

میزهای اداری مدرن و کلاسیک دو نمونه از محبوب‌ترین مدل‌های میز اداری هستند. این میزها با هم تفاوت دارند و با اولویت‌ها، نیازها و سلیقه‌های مختلفی سازگارند. میزهای اداری مدرن شیک، ساده و پیراسته هستند و برای طرفداران سبک‌های مینیمال و مدرن مناسب‌ترند. میزهای کلاسیک اما طراحی زیبا، هنرمندانه و رسمی دارند که جذابیت دفاتر کار رسمی را بالاتر می‌برد.

در این مقاله هر دو نوع میز را بررسی کردیم. در مقایسه میزهای اداری مدرن و کلاسیک دیدیم که هر نوع میز برای معیارها، اهداف و نیازهای متفاوتی مناسب هستند. در هنگام انتخاب و خرید میز باید بیشتر از هر چیز به نیاز و سلیقه خودتان و حال و هوای خاص دفتر کارتان توجه کنید. برای خرید انواع میز میتوانید به صورت آنلاین از مبلمان پاندا خریداری کنید.

ارسال پیام