راهنمای خرید میز و صندلی فست فود

راهنمای خرید میز و صندلی فست فود

طراحی داخلی اماکنی مانند رستوران‌ها و فروشگاه‌های فست فود اهمیت زیادی در جلب رضایت مشتریان دارد.  میز و صندلی فست فود یکی از مهمترین قسمت‌های طراحی داخلی فست فود هستند. همه امکاناتی که در رستوران فست فود به مشتری عرضه می‌کنید راهی برای ارتباط برقرار کردن با او است و میز و صندلی هم از […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/11/13
دسته بندی‌: راهنمای خرید محصول ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

طراحی داخلی اماکنی مانند رستوران‌ها و فروشگاه‌های فست فود اهمیت زیادی در جلب رضایت مشتریان دارد.  میز و صندلی فست فود یکی از مهمترین قسمت‌های طراحی داخلی فست فود هستند. همه امکاناتی که در رستوران فست فود به مشتری عرضه می‌کنید راهی برای ارتباط برقرار کردن با او است و میز و صندلی هم از این قاعده مستثنی نیستند. انتخاب درست این محصولات باعث رضایت مشتریان و رونق کسب و کارتان می‌شود. در این مقاله ده نکته مهم در خرید میز و صندلی فست فود، عوامل موثر بر قیمت و ویژگی‌های خاص این محصولات را بررسی خواهیم کرد.

10 نکته مهم در خرید میز و صندلی فست فود

برای خرید میز و صندلی فست فود و خرید میز رستوران باید کمی وقت بگذارید و عوامل متعددی را در نظر بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید. قبل از خرید به ده نکته‌ای که در ادامه می‌آیند توجه داشته باشید.

  1. بودجه و اولویت‌هایتان را مشخص کنید

بهترین کار قبل از شروع جستجو میان مدل‌های متنوع میز و صندلی تعیین کردن بودجه‌ای است که در اختیار دارید. سپس باید مشخص کنید اولویت‌های شما برای تجهیز رستوران و خرید صندلی کافی شاپ و فست فود کدام است. آیا راحتی مشتریان برایتان مهم‌تر است یا تهیه تعداد میز و صندلی بیشتر؟ شاید حاضرید برای کیفیت بالاتر هزینه بیشتری بپردازید یا شاید شکل ظاهری و طراحی خاص میز و صندلی فست فود برایتان اهمیت بیشتری داشته باشد. با تعیین میزان بودجه و اولویت‌های شخصی‌تان انتخاب راحت‌تری خواهید داشت.

  1. ابعاد رستوران را اندازه‌گیری کنید و تعداد مشتریان را تخمین بزنید

قبل از اقدام به خرید باید آگاهی دقیقی از ابعاد رستوران‌تان داشته باشید تا بتوانید با توجه به این ابعاد، تعداد محصولات مورد نظر را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. مسئله مهم دیگر تخمین تعداد مشتریان است. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید اما احساس می‌کنید پر کردن تمام فضا با میز و صندلی بیشتر از نیاز واقعی رستوران‌تان است، بهتر است این هزینه را در قسمت دیگر صرف کنید و بعد از بیشتر شدن مشتریان اقدام به خرید مجدد میز و صندلی کنید.

  1. لحن رستوران فست فودتان را مشخص کنید

رنگ‌ها، شکل چیدمان، میز رستوران و سالن غذاخوری و صندلی‌ها، اشیا دکوراتیو و حتی لباس‌های کارکنان در تعیین لحن خاص رستوران فست فود شما نقش دارند. هماهنگی در محیط رستوران به افراد آرامش می‌دهد و باعث می‌شود از وقتی که در رستوران می‌گذرانند لذت ببرند. در هنگام خرید میز و صندلی حتماً باید لحن خاص رستوران‌تان را در نظر بگیرید و با توجه به آن جنس، رنگ و طراحی میز و صندلی فست فود را انتخاب کنید.

  1. نیم‌نگاهی به منو داشته باشید

سرو کردن غذاها و نوشیدنی‌های مختلف نیاز به مبلمان خاص خودش را دارد. برای انتخاب مدل میز و صندلی به منو و غذاهایی که در رستوران سرو می‌کنید توجه داشته باشید. برای مثال اگر دسر، نوشیدنی و اسنک‌های خنک سرو نمی‌کنید بهتر است از میزهای پایه بلند استفاده نکنید زیرا غذا خوردن روی این میزها برای مشتریان کمی دشوار است.

  1. تنوع را در نظر داشته باشید

از طرفی می‌توانید دست به انتخاب‌های خلاقانه بزنید و تنوع را در میز و صندلی فست فود حفظ کنید. نیازی نیست به رنگ یا مدل خاصی بسنده کنید و تمام رستوران را با آن پر کنید. می‌توانید از مدل‌های مختلف میز و صندلی، مبل و حتی نیمکت استفاده کنید. فضای رستورانی که در عین هماهنگی تنوع هم دارد، انرژی‌بخش و چشم‌نواز می‌شود.

  1. به نیازهای کودکان توجه داشته باشید

در هنگام انتخاب میز و صندلی کافی شاپ توجه داشته باشید که فست فودها رستوران‌های محبوبی برای خانواده‌ها هستند. کودکان خانواده نیاز به صندلی‌های خاص خودشان دارند و تهیه صندلی کودک یکی از راه‌های نشان دادن اهمیت به نیازهای مشتری است.

  1. میز و صندلی را هماهنگ با چیدمان، کفپوش و دیوارپوش‌ها انتخاب کنید

بهتر است رنگ و طرح میز و صندلی با رنگ و طرح کفپوش و دیوارپوش در تضاد نباشد. هرچه بتوانید این محصولات را به عنوان مکمل هم انتخاب کنید،‌ چیدمانی چشم‌نوازتر و خاص‌تر خواهید داشت. رنگ‌ها تاثیرات عمیقی روی تجربه انسان‌ها می‌گذارند. استفاده از رنگ‌های گرم و شاد در باز شدن اشتهای افراد و بهتر شدن خلق و خو تاثیر دارد. سعی کنید تا جای ممکن از شلوغی و آشفتگی در چیدمان جلوگیری کنید.

  1. فضای باز را از یاد نبرید

اگر رستوران‌تان فضای بازی مانند حیاط، بالکن یا پیاده‌رو دارد می‌توانید امکان نشستن و صرف غذا در فضای باز را برای مشتریان فراهم کنید. میز و صندلی‌های تاشو و پلیمری انتخاب خوبی برای این مورد هستند. این محصولات در برابر آفتاب و رطوبت مقام هستند و به خاطر وزن سبکی که دارند به آسانی جابجا می‌شوند. صرف غذا در فضای باز تجربه‌ای لذت‌بخش است و اگر امکانش را دارید حتما از این گزینه استفاده کنید.

  1. راحتی مشتریان را مدنظر قرار دهید

میز و صندلی فست فود را با توجه خاص به راحتی مشتریان انتخاب کنید. ارتفاع میز و صندلی، عمق صندلی‌ها، مساحت میز، راحتی نشیمن و تکیه‌گاه صندلی از مهمترین عوامل تعیین کننده راحتی هستند. میزهای رستورانی گرد باعث می‌شوند افراد احساس صمیمیت بیشتری را تجربه کنند. میزهای گرد به دلیل نداشتن گوشه‌های تیز احتمال برخورد و ضربه در هنگام جابجایی را کمتر می‌کنند و حس امنیت بیشتری به کارکنان و مشتریان می‌دهند.

  1. جنس میز و صندلی را با توجه به میزان نیازشان به مراقبت و نگهداری انتخاب کنید

میز و صندلی فست فود مانند همه میز و صندلی‌های رستورانی نیاز به مراقبت، نظافت و نگهداری دارد. برخی میز و صندلی‌ها مانند محصولات چوبی نیاز به مراقبت بیشتری دارند و آسیب‌پذیری بالاتری دارند. در هنگام خرید میز و صندلی به این مسئله دقت کنید تا بتوانید از خریدتان به خوبی نگهدار کنید و متحمل خسارت نشوید.

عوامل موثر بر قیمت میز و صندلی فست فود

قیمت میز و صندلی فست فود به عوامل متعددی مانند کیفیت و تولید و پخش محصول دارد. در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

کیفیت مواد اولیه

موادی که برای ساخت محصول به کار رفته است به طور مستقیم بر قیمت میز و صندلی فست فود تاثیر می‌گذارند. هرچه محصولات باکیفیت‌تر باشند، قیمت تمام شده محصول هم بالاتر می‌رود.

کیفیت طراحی

طراحی خاص و چشمگیر زمان بیشتری برای ساخت می‌برد و درنتیجه هزینه خرید را هم بالاتر می‌برد. محصولاتی که طراحی خاص دارند و کمتر در بازار یافت می‌شوند قیمت بالاتری خواهند داشت.

کیفیت ساخت

زمان و تخصصی که تولید کننده میز و صندلی فست فود برای تولید محصولات گذاشته است تعیین کننده کیفیت محصول است. کیفیت بیشتر نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتر دارد و درنتیجه قیمت نهایی محصول را هم بالاتر می‌برد.

برند تولید کننده

اگر محصول برند تولید کننده میز و صندلی فست فود با مواد با کیفیت ساخته شده باشد، خدمات پس از فروش داشته باشد و محصولی خاص باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. محصولات تهیه شده در برندها اغلب کیفیت و قیمت بالاتری دارند. در نتیجه برای خرید میز و صندلی رستوران یا فست فود بهتر است که از برندها و تولید کنندگان برتر مانند آلپر و پاندا خرید کنید.

صندلی فست فود کیست؟

صندلی‌های فست فودی نوعی صندلی رستورانی هستند. این صندلی‌ها طراحی مجلل و پرجزئیاتی ندارند و بیشتر در سبک مینیمال طراحی می‌شوند. صندلی‌های فست فود ارتفاعی مانند دیگر صندلی‌های رستورانی دارند اما معمولاً ابعادی کوچکتر از صندلی رستوران یا تالار دارند.

صندلی‌های فست‌فودی به تعداد دو، چهار یا شش دور میزها قرار می‌گیرند. این صندلی‌ها طراحی‌های متوعی دارند و در سبک‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند.

صندلی فست‌ فود باید دوام و استحکام بالایی داشته باشد و در برابر ضربه و رطوبت مقاوم باشد. این صندلی‌ها از جنس‌های مختلفی مانند پلاستیک، چوب، فلز، فایبرگلاس، پلیمر یا ترکیب این مواد ساخته می‌شوند.

به طور کلی صندلی‌های فست فود برای فضاهای غیررسمی و صمیمی طراحی می‌شوند در نتیجه ظاهر مجللی ندارند. در طراحی این صندلی‌ها بر استفاده از خطوط منحنی و رنگ‌های گرم تمرکز می‌شود تا حس صمیمیت و راحتی را در مصرف‌کنندگان القا کنند.

جمع بندی

میز و صندلی فست فود یکی از امکانات ضروری رستوران‌های فست فود است. خرید این محصول باید با توجه به چیدمان و لحن خاص رستوان انجام شود. راحتی مشتریان و سهولت جابجایی و نظافت این محصولات هم اهمیت بالایی دارد. در این مطلب راجع به نکاتی که در هنگام خرید این محصول باید رعایت شود و همچنین عوامل موثر بر قیمت میز و صندلی فست فود صحبت کردیم.

ارسال پیام