11 ایده جذاب برای تزیین انواع صندلی عروسی

ایده های جذاب برای تزیین انواع صندلی عروسی

11 ایده جذاب برای تزیین انواع صندلی عروسی

تزیین انواع صندلی عروسی در نگاه اول و موقع برنامه ریزی برای مراسم ممکن است به ذهنتان خطور نکند اما در واقع مهم ترین بخش از دیزاین فضای عروسی و میزبانی از مهمانان است. دکوراسیون و تزیین صندلی عروسی اگر به صورت دقیق صورت بگیرد باعث می‌شود نمای کلی باغ، تالار و یا خانه شما […]

نویسنده: فاطمه کیانی
تاریخ: 1403/02/11
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

تزیین انواع صندلی عروسی در نگاه اول و موقع برنامه ریزی برای مراسم ممکن است به ذهنتان خطور نکند اما در واقع مهم ترین بخش از دیزاین فضای عروسی و میزبانی از مهمانان است. دکوراسیون و تزیین صندلی عروسی اگر به صورت دقیق صورت بگیرد باعث می‌شود نمای کلی باغ، تالار و یا خانه شما زیبا و فکر شده به نظر برسد.

در ادامه ایده‌ های تزیین صندلی عروسی در قالب گل آرایی صندلی عروسی و تم‌های جذاب تزیین صندلی عروسی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید برای این مراسم مهم برنامه ریزی کنید. به علاوه این مطلب برای تالار‌ها و باغ تالار‌هایی که مراسم‌های مختلف در آنها برگزار شده و به دنبال ایده‌ های جدید هستند، کاربردی است.

تصویر تزیین انواع صندلی عروسی با گل‌

چرا تزیین انواع صندلی عروسی اهمیت دارد؟

برای اینکه اهمیت و تاثیر تزیین انواع صندلی عروسی را درک کنید بهتر است اینگونه به آن فکر کنید: «صندلی‌ ها بخش مهمی از فضای عروسی شما را اشغال می‌کنند.» این صندلی‌ ها در عکس‌های یادگاری و فیلم عروسی شما می‌افتند. ظاهر ناخوشایند صندلی‌ های عروسی می‌تواند باعث به هم ریختن فضا و کلیه برنامه‌ های رویایی‌تان شود. همچنین تاثیر غیر مثبتی روی مهمانان‌تان خواهند گذاشت. به هیچ وجه دیزاین صندلی‌ ها را نادیده نگیرید و برای تک تک اجزای مرتبط با مراسم‌تان وسواس به خرج دهید.

منظور از ایده‌ های تزیین صندلی عروسی چیست؟

11 ایده‌ای که در ادامه معرفی می‌شوند جزء ایده‌ های تزیین صندلی عروسی ترند در ایران و جهان هستند.

تزیین انواع صندلی عروسی با گل صد تومانی و روبان چگونه است؟

تزیین انواع صندلی عروسی با گل همیشه و در هر مجلسی ایده‌ی بسیار خوبی به حساب می‌آید. چیدمان گل‌ها صندلی‌ های عروسی را زیباتر می‌کنند. تنها با یک یا دو شاخه گل می‌توان ظاهر عادی یک صندلی را صد برابر زیباتر کرد. اگر می‌توانید بودجه‌ی بیشتری برای این کار کنار بگذارید، می‌توانید به تعداد شاخه گل‌ها بیفزایید.

گل‌ها باعث عاشقانه تر جلوه دادن محفل شما می‌شوند و نوعی تزیین مدرن به حساب می‌آیند. بهتر است رنگ گل‌ها و روبان‌ها را متناسب با رنگ صندلی‌ ها انتخاب کنید، می‌توانید به آن گل صورتی، زرد، و یاسی با روبان‌های سفید، یاسی، کرمی، بژ و نباتی رنگ متصل کنید.

تصویر تزیین انواع صندلی عروسی با گل صد تومانی و روبان

چگونه از استند گل در کنار صندلی‌ ها استفاده کنیم؟

برای تزیین انواع صندلی عروسی می‌توانید گل‌ها را کنار صندلی‌ ها قرار دهید. با انجام این کار خیالِ شما از بابت احتمال افتادن گل‌ها یا برخورد مهمان‌ها به صندلی‌ ها راحت است. این گل‌ها را به راحتی می‌توانید کنار صندلی‌ ها قرار دهید.

گل آرایی صندلی عروسی به این شکل، باعث زیباتر شدن عکس‌های یادگاری تان می‌شود. شما می‌توانید برای مقرون به صرفه تر شدن خرج عروسی این گل‌ها را روی میزها قرار دهید و کنارشان چند عدد شمع بگذارید.  انتخاب رنگ گل‌ها باید براساس تم و رنگ‌های از پیش تعیین شده‌ای باشند که موقع برنامه ریزی عروسی آنها را انتخاب کرده اید. تماشای عکس‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا در این مورد بهتر تصمیم گیری کنید.

آیا می‌توان اسم عروس و داماد را روی صندلی‌ ها قرار داد؟

برای اینکه تزیین انواع صندلی عروسی در مراسم منحصر بفرد باشد می‌توانید در کنار روبان و تور، نام عروس و داماد را قرار دهید. همچنین می‌توانید دور صندلی‌ ها از ریسه‌ های رنگی استفاده کنید تا فضای مراسم تان حالت افسانه ای به خود بگیرد. روشن کردنِ این ریسه‌ ها شب هنگام و در زمان غروب خورشید زیبایی مراسم شما را چند برابر خواهند کرد. بهتر است برای تزیین صندلی‌ ها به این سبک، حتما از گل‌های کوچک که گلبرگ‌های پهن دارند استفاده کنید.

چگونه از پارچه برای تزیین انواع صندلی عروسی استفاده کنیم؟

یکی از راه‌ های تزیین انواع صندلی عروسی بستن صندلی‌ ها با پارچه است. صندلی‌ ها را می‌توان به راحتی با یک رنگ پارچه و گره‌ های مختلف پیچید تا جذابیت بیشتری پیدا کنند. همانطور که می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید یک گره ساده و ظریف در پشتی صندلی قرار گرفته است و مابقی پارچه به صورت آزادانه رها شده است.

این نوع گره زدن برای تزیین انواع صندلی عروسی باعث می‌شود تا پای مهمان‌ها به صندلی‌ ها گیر نکند. استفاده از پارچه روی صندلی جذابیت بصری مراسم را افزایش می‌دهد. این روش نه تنها زیبا بوده بلکه کاربردی است. اگر این ظاهر نسبتا ساده را دوست ندارید می‌توانید یک شاخه گل در کنار پارچه قرار دهید تا صندلی‌ ها مجلل و لوکس تر به نظر برسند. بهتر است رنگ پارچه را سفید انتخاب کنید، زیرا با لباس عروس و پیراهن داماد هماهنگ خواهد شد.

نحوه تزئین صندلی عروس و داماد با پارچه:

به جای اینکه برای تزیین انواع صندلی عروس دسته یا شاخه گل‌ها را جدا از پارچه‌ ها قرار دهید می‌توانید بعد از بستن پارچه‌ ها به صندلی (براساس مدلی که دوست دارید)، دسته یا شاخه‌ های گل را در وسط گره‌ی پارچه بگذارید. گره زدن با پارچه و تزیین آن با گل‌ها ایده‌ی کلاسیکی است که در هر مجلسی می‌توان آن را اجرا کرد.

برای اینکه گره‌ی پارچه‌ ها باز نشود یا گل‌ها از داخل گره‌ ها بیرون نیفتند، می‌توانید آنها را با سیم یا روبان محکم کنید. حتما رنگ پارچه و رنگ گل‌هایی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با یکدیگر باشند.

اگر فضای آزاد کافی دارید می‌توانید جلوی هر صندلی مقداری گلبرگ بریزید. همچنین می‌توانید در کنار هر صندلی (یا روی میزها) شمع استوانه ای قرار دهید. برای درک بهتر این سبک از تزیین، تصویر زیر را نگاه کنید.

آیا می‌توان از تور و دسته گل برای ساخت تم‌ های تزیین صندلی عروسی استفاده کرد؟

برای تزیین انواع صندلی عروسی به شکل کاملا افسانه‌ای می‌توانید روش تزیین با تور و گل را انتخاب کنید. در این روش می‌توانید تور را به شکل پاپیون ببندید و یک گل صورتی به همراه گلبرگ روی آن بچسبانید. همچنین می‌توانید گل را در وسط روبان قرار دهید و تور را دور آن بپیچید. سپس آن را روی شانه صندلی (مانند تصویر زیر) قرار دهید. تور‌های سفید و ساده همیشه زیبا و کاربردی هستند. آنها نمادی از جشن و شادی بوده و بهترین انتخاب برای تزیین صندلی عروس به شمار می‌آیند.

تصویر تزیین صندلی عروسی با تور

چگونه با ظرف‌های شیشه‌ای برای تزیین صندلی عروسی اقدام کنیم؟

یکی از ترند ترین راهکار‌های تزیین انواع صندلی عروسی که از مزرعه‌ های خارجی الهام گرفته شده است و عروس خانم‌ها عاشق آن هستند، قرار دادن یکی دو عدد گل داخل یک ظرف شیشه ای و سپس اتصال آن به صندلی است. این سبک از طراحی صندلی عروس برای صندلی‌ های شیواری کارخانه پاندا که بلورین هستند بسیار مناسب است. همچنین این نوع طراحی بیشتر مخصوص فضاهای باز مانند باغ یا باغ تالار است. شیشه‌ ها می‌توانند بلورین و شفاف یا کاملا رنگی باشند. شما می‌توانید آنها را با کناف‌ها به صندلی وصل کنید. اگر به فکر برگزاری یک عروسی با تم قدیمی و ساده‌تر هستید می‌توانید به جای گل درون شیشه‌ ها شاخ هایی از گیاهان مختلف مانند پتوس، کاج و سرو را قرار دهید.

تصویر طراحی و دیزاین صندلی عقد با شیشه و گل

برای گل آرایی صندلی عروسی می‌توان از گل مصنوعی استفاده کرد؟

برای اینکه هزینه گل آرایی صندلی عروسی مقرون به صرفه شود می‌توانید به جای گل‌های طبیعی از گل‌های مصنوعی استفاده کنید. گل‌های مصنوعی شاخه ای (همانطور که در تصویر زیر مشخص است) برای تزیین صندلی عروس مناسب هستند. شما میتوانید هر کدام از آنها را با در نظر گرفتن رنگ بندی یا تم عروسی تان به پشت صندلی‌ ها وصل کنید. این گل‌ها نمادی از سرزندگی و پیشرفت هستند. فقط اضافه کردن گل به پشت صندلی‌ ها کافی نیست و می‌توانید از گلبرگ‌ها و غنچه‌ های مصنوعی نیز استفاده کنید.

برای اینکه هزینه کمتری برای تزیین صندلی‌ ها پرداخت کنید می‌توانید تعداد گل‌ها را کاهش داده و به جای آن از گلبرگ و ساقه‌ ها استفاده کنید. گل‌ها و غنچه‌ های مصنوعی به همراه گلبرگ‌هایشان در ابعاد و سایز‌های مختلف در دسترس هستند. برای این نوع تزیین نیازی به کمک گرفتن از شخص دیگری نیست و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید. تنها لوازمی که احتیاج دارید خرید صندلی تالار، چسب، سیم مسی (مخصوص گل سازی) و گل مصنوعی است.

تصویر تزیین صندلی با گل مصنوعی

برای تزیین انواع صندلی عروسی می‌توان از مروارید استفاده کرد؟

یکی از سنگ‌های قیمتی که نوع مصنوعی آن در مجالس عروسی و برای تزیین انواع صندلی عروسی کاربرد دارد «مروارید» است. این گوهر گرانبها ظاهری کلاسیک به عروسی شما می‌دهد. شما می‌توانید دور صندلی‌ های خود را با رشته‌ های مروارید و روبان سفید تزیین کنید.

انتخاب سایز مروارید‌ها به ترجیح شما بستگی دارد اما بهتر است اندازه متوسط آنها را انتخاب کنید تا نمایی زیبا و چشم نواز به مجلس شما بدهند. همچنین ترکیب مروارید‌ها با صندلی سفید رنگ یا بلورین شیواری نیز عالی می‌شود. برای ایده گرفتن می‌توانید به تصاویر زیر نگاه کنید.

برای تزیین صندلی عروسی می‌توان از تاج گل استفاده کرد؟

شما می‌توانید با استفاده از گل‌های مختلف مانند گل سرخ یا گل صد تومانی صندلی‌ های عروسی مجلس خود را تزیین کنید. اگر به فکر برگزاری عروسی لوکس تر هستید و هزینه گل‌ها برایتان چندان مهم نیست، به جای دسته گل می‌توانید از تاج گل استفاده کنید. این نوع تزیین برای محیط‌های باز مانند باغ عالی است.

استفاده از صندلی های شیواری; مناسب جشن های عروسی

صندلی شیواری یکی از محبوب‌ترین صندلی‌ها برای مراسم عروسی و تالارها است. این صندلی به دلیل زیبایی، ظرافت و تنوع در رنگ و جنس، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. صندلی شیواری علاوه بر مراسم عروسی، در تالارها، رستوران‌ها، کافه‌ها و حتی منازل نیز کاربرد دارد. جهت آشنایی بیشتر مقاله درباره صندلی شیواری بیشتر بدانیم را مطالعه نمائید.

چرا صندلی شیواری تمام پلاستیکی PND-122 فروشگاه پاندا؟

صندلی شیواری تمام پلاستیکی PND-122 توسط شرکت تولیدی مبلمان پاندا ساخته شده است. از این صندلی برای انواع مراسمات عروسی مانند جشن عروسی و عقد در تالارها و مکان های دیگر استفاده می شود. همچینین این صندلی به علت داشتن وزن کم و حمل آسان برای فضاهای باز مانند باغ و تالار مناسب است. شرکت پاندا بیش از 20 سال در زمینه تولید انواع میز و صندلی در داخل و خارج از کشور تجربه دارد. جنس صندلی تمام پلاستیک پلی پروپیلن بوده و از استحکام خوبی برخوردار است. این صندلی در رنگبندی‌های مختلف بر حسب تیراژ در دسترس است. تحمل وزن این صندلی تا نهایتا 150 کیلوگرم است و می‌توان آن را به راحتی با آب تمیز کرد.

تصویر صندلی شیواری تمام پلاستیکی PND-122 فروشگاه پاندا

چرا صندلی شیواری پلی کربنات PND-124 فروشگاه پاندا؟

صندلی شیواری بلورین PND-124 توسط شرکت تولیدی مبلمان پاندا ساخته شده است. این صندلی نیز مانند صندلی ای که بالاتر بررسی کردیم یکی از محبوب ترین صندلی ها جهت برگذاری انواع مراسمات و جشن های عروسی و … می باشد. جنس این صندلی از پلاستیک پلی کربنات شیشه ای رنگ (PC) بوده و کاملا مستحکم است. این صندلی همراه با کفی یا بدون کفی بسته به نیاز مشتری ارائه می‌شود. تحمل وزن این صندلی تا نهایتا 150 کیلوگرم است و می‌توان آن را به راحتی با آب تمیز کرد. این صندلی به علت داشتن وزن کم و حمل آسان برای فضاهای باز مانند باغ و تالار مناسب است. همچنین به راحتی می‌توان آن را تزیین نمود.

تصویر صندلی شیواری پلی کربنات PND-124 فروشگاه پاندا

طراحی و تزیین صندلی مخصوص عروس و داماد باید چگونه باشد؟

تزیین انواع صندلی عروسی فقط به محل نشستن مهمانان محدود نمی‌شود. صندلی‌ های عروس و داماد باید از بقیه صندلی‌ های مجلس عروسی متمایز باشند. ایده‌ های مختلفی که برای تزیین صندلی عروس و داماد می‌توانید اجرا کنید به شرح زیر هستند:

  • استفاده از گل و گیاه: می‌توانید از تمامی گل‌ها یا گیاهانی که برای دیزاین صندلی‌ های مجلس عروسی استفاده کردید برای تزیین صندلی مخصوص عروس و داماد نیز استفاده کنید. فراموش نکنید که همیشه می‌توانید از اکلیل‌ ها، روبان‌های پهن، تور و غیره برای نشانه گذاری صندلی‌ ها استفاده کنید.
  • سبک صندلی: شما باید سبک صندلی که انتخاب میکنید متفاوت از صندلی مهمانان باشد. برای این منظور می‌توانید صندلی عروس و داماد را بلورین و صندلی مهمان را سفید رنگ انتخاب کنید.
  • استفاده از نوشته: شما می‌توانید علاوه بر تزیین صندلی عروس و داماد با پارچه و گل (به تصویر زیر نگاه کنید)، نام آنها را روی صندلی‌ هایشان قرار دهید. همچنین می‌توانید از ریسه‌ های نورانی برای تزیین و جلوه دادن هرچه بیشتر محل ِنشستن ِآنها استفاده کنید.
    تزیین محل نشستن عروس و داماد
  • طراحی صندلی عشق: شما می‌توانید به جای قرار دادن دو صندلی مجزا از یکدیگر از یک صندلی بزرگ برای جایگاه عروس و داماد استفاده کنید.
  • دسته گل‌ های بزرگ: استفاده از دسته گل‌های بسیار بزرگ و متمایز با دیزاین سایر صندلی‌ های عروسی در کنار صندلی عروس و داماد ایده بسیار مناسبی است. به این واسطه می‌توان تمایز جایگاه آنها را از سایر مهمانان نشان داد.

جمع بندی نهایی

برای تزیین انواع صندلی عروسی می‌توانید از استند یا دسته گل، گیاهان، مروارید، تور و پارچه استفاده کنید. نوع، رنگ و مدل صندلی در زیباتر شدن دیزاین نهایی بسیار تاثیر گذار است. جهت خرید صندلی تالار یا خرید صندلی شیواری پلی کربنات و تمام پلاستیکی از طریق فروشگاه پاندا اقدام نمایید. قیمت صندلی‌ های مخصوص تالار و مراسم‌های بزرگ فروشگاه پاندا کاملا مناسب بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این صندلی‌ ها به طور خاص برای مراسم‌های بزرگ و مهم طراحی شده‌اند.

ارسال پیام