نکات بسیار مهم در اصول چیدمان میز و صندلی رستوران

نکات بسیار مهم در اصول چیدمان میز و صندلی رستوران

وقتی که دست به راه اندازی یک رستوران یا کافی‌شاپ می‌زنید لازم است که قبل از خرید مبلمان مناسب برای آن اصول چیدمان میز و صندلی رستوران را برای رستوران خود پیاده کنید و ابعاد مهم آن را در نظر بگیرید. برای مثال شما باید بدانید که بهترین محل برای سرو غذا و قرار دادن […]

نویسنده: حسام شیخی
تاریخ: 1401/08/16
دسته بندی‌: دکوراسیون داخلی ،
نظرات: دیدگاهی وجود ندارد

وقتی که دست به راه اندازی یک رستوران یا کافی‌شاپ می‌زنید لازم است که قبل از خرید مبلمان مناسب برای آن اصول چیدمان میز و صندلی رستوران را برای رستوران خود پیاده کنید و ابعاد مهم آن را در نظر بگیرید. برای مثال شما باید بدانید که بهترین محل برای سرو غذا و قرار دادن میز پذیرایی در کافه یا رستوران در کجای رستوران قرار دارد. همچنین باید به تفاوت‌های مهمی که بین سبک مبلمان کافی شاپ و رستوران هست پی ببرید و اگر مایل بودید این دو سبک را به صورت هوشمندانه با هم ترکیب کنید.

اصول چیدمان میز و صندلی،بخش ناهارخوری رستوران

بهترین محل برای سرور غذا در رستوران کجا است؟

قلب هر رستورانی بخش ناهار خوری رستوران است. سالن ناهارخوری چیزی بیش از چند میز و صندلی است. این سالن، فضای رستوران شما را تعیین می‌کند. نور، سر و صدا و منظره همه مواردی هستند که هنگام برنامه ریزی طراحی سالن غذاخوری رستوران باید در نظر گرفته شوند. مبلمانی که انتخاب می‌کنید نیز مهم است. باید به اندازه کافی محکم باشد تا در برابر سختی‌های یک رستوران شلوغ مقاومت کند و در عین حال جذاب به نظر برسد. انعطاف پذیری هنگام برنامه ریزی برای سالن غذاخوری رستوران نیز مهم است.  در تهیه تجهیزات میز و صندلی رستوران به این نکته توجه کنید.

فضای کافی بین میزها بگذارید

مراقب قرار دادن میزها در بخش ناهار خوری رستوران خود باشید. هنگام طراحی پلان رستوران خود بر روی کاغذ، ممکن است فکر کنید که می‌توانید تعداد معینی میز را در بخش ناهار خوری رستوران قرار دهید. با این حال، ممکن است متوجه شوید که آن چه روی کاغذ است در واقعیت کار نمی‌کند. بله، شما می‌خواهید صندلی‌های زیادی برای پذیرایی از مشتریان داشته باشید (و پول بیشتری کسب کنید) اما همچنین می‌خواهید مردم راحت باشند. یک قانون کلی خوب برای قرار دادن میزهای رستوران این است که حداقل 24 اینچ بین گوشه‌های میزها باقی بماند.

روی هر صندلی بنشینید

یکی از راه‌های تشخیص نواحی مشکل‌دار قبل از روز افتتاحیه، نشستن روی تک تک صندلی‌های بخش ناهار خوری رستوران است. نمای هر صندلی را مطالعه کنید. ممکن است متوجه شوید که یکی از آنها دید مستقیمی به آشپزخانه دارد، در حالی که دیگری به سمت درب ورودی هست. اولین تجربه هر صندلی به شما امکان می‌دهد قبل از شکایت مشتریان تغییراتی ایجاد کنید.  قبل از امتحان اصول چیدمان میز و صندلی رستوران را مطاله کنید تا در روز افتتاحیه دچار مشکل نشوید.

مبلمان مناسبی را انتخاب کنید

هنگام خرید میز رستوران، به دنبال طرح‌هایی باشید که به راحتی تمیز شوند. از سبک‌هایی با حکاکی‌ها و شکاف‌های پیچیده پرهیز کنید. پاک کردن آنها سخت‌تر خواهد بود. اگر صندلی با روکش پارچه ای خریداری می‌کنید، حتماً پارچه را با یک لکه گیر تمیز کنید. و حداقل یک بار، ترجیحاً دو بار در سال، برای یک نظافت حرفه ای برنامه ریزی کنید. صندلی‌های غرفهای رستوران مزایای زیادی نسبت به صندلی‌های استاندارد رستوران دارند. آن‌ها برای صرفه جویی در فضا عالی هستند. برای چیدمان رستوران کوچک و برای به حداکثر رساندن ظرفیت صندلی، ردیف‌هایی از این صندلی‌ها را نصب کنید. درست مانند صندلی‌های رستوران، آن‌ها در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند. آن‌ها را می‌توان برای هر طراحی رستورانی سفارشی کرد.

سبک میز و صندلی‌های رستوران چه فرقی با کافی شاپ‌ها دارد؟

اگر هم یکی از صاحبان رستوران هستید که به تجربه غذاخوری اهمیت می‌دهند، بهتر است کمی بیشتر به اصول چیدمان میز و صندلی رستوران خود فکر کنید. اگر یک کافه یا رستوران دارید، یا در حال راه اندازی آن هستید، یکی از اولین چیزهایی که باید به آن فکر کنید مبلمان است اما تفاوت مبلمان کافه و رستوران چیست؟ در اصل، این در مورد نوع تجربه‌ای است که شما به مشتریان خود ارائه می‌دهید: یک کافه معمولی‌تر خواهد بود، در حالی که یک رستوران چیزی رسمی‌تر ارائه می‌دهد و مبلمان شما باید این نکته را به خوبی منعکس کند.

 

اصول چیدمان میز و صندلی،بخش ناهارخوری رستوران

مبلمان کافه

مشتریان کافه‌ها معمولاً برای مدت طولانی نمی‌مانند. معمولاً آن‌ها برای نوشیدنی، میان وعده یا یک وعده غذایی سبک به آن جا می‌آیند. بنابراین آن‌ها انتظار نخواهند داشت که در یک صندلی روکش دار بنشینند یا میزی بزرگ داشته باشند. بنابراین، مبلمان کافه‌ها سبک‌تر، اغلب رنگ‌های روشن‌تر و طراحی مدرن‌تری دارند. ممکن است بگویید که مبلمان کافه‌ها «دوستانه» هستند: صندلی‌ها از موادی مانند ملامینه با روکش‌های چوب روشن یا چرم مصنوعی ساخته می‌شوند. در این میان میزهای کافه‌ها معمولاً کوچک‌تر از میزهای رستوران خواهند بود. این میزها باید سخت و مقاوم باشند با پایه‌های فلزی و روکش‌های چوبی. اگر کافه شما کوچک است باید چیدمان رستوران کوچک را بیاموزید تا بتوانید محیطی اصولی داشته باشید.

در همین حال، چهارپایه‌ها را می‌توان برای مشتریانی که پشت پیشخوان نشسته‌اند یا دور میزهای بلند قرار دارند، استفاده کرد. همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از مشتریان شما تنها خواهند بود، بنابراین باید به اندازه کافی میز کوچک برای آن‌ها ارائه دهید. همچنین در سال‌های اخیر شاهد رشد «میز مشترک» بوده‌ایم، جایی که مردم از به اشتراک گذاشتن فضا خوشحال هستند. این میز می‌تواند یک میز بزرگ باشد، یا چند میز در کنار هم. اگر رستوران شما سنتی است باید میز و صندلی ها را مطابق با دکوراسیون رستوران سنتی باید تهیه کنید.

مبلمان رستوران

بازدید از یک رستوران به معنای یک مناسبت یا یک پذیرایی است. مطمئناً آن‌ها می‌خواهند احساس راحتی کنند؛ اما صندلی‌ها و میزهای رستوران نیز باید یک پیام بصری را منتقل کنند: این فقط یک وعده غذایی نیست، این یک رویداد است. صندلی‌های پشت بلند که با پارچه‌های جذاب یا چرم روکش شده‌اند، ظاهری رسمی دارند و همچنین مشتریان را در یک دوره زمانی راحت نگه می‌دارند.

بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک محیط دوستانه و انعطاف پذیر مشابه هستید، ممکن است بخواهید با ارائه ترکیبی از سبک‌ها در مبلمان خود پیش قدم شوید. اگر کافه‌ دارید، می‌توانید صندلی‌های رسمی‌تر، روکش‌دار یا چرمی‌تر را با صندلی‌های معمولی‌تر و مدرن‌تر ترکیب کنید. در همین حال، یک رستوران ممکن است صندلی‌های ساده را با صندلی‌های پذیرایی و مجلل ترکیب کند و به جای دکوراسیون رستوران سنتی ردیف‌های میز، ممکن است بخواهید رویکرد ترکیبی‌تری را با استفاده از میزهای مربعی و گرد در نظر بگیرید که اگر گروه‌های بزرگ‌تر وارد شوند، می‌توان آن‌ها را تغییر شکل داد. تمام این موارد به اصول چیدمان میز و صندلی رستوران مربوط است.

اصول چیدمان میز و صندلی،بخش ناهارخوری رستوران

راه اندازی یک رستوران یا کافی شاپ معمولاً کار زمان بر و پر چالشی است. این کار نیاز به تخصص کافی دارد به خصوص برای ایجاد یک سبک مناسب با ابعاد بالا باید حتماً اصول چیدمان میز و صندلی رستوران را بلد باشید تا بتوانید هنگام خرید مبلمان حتی آن‌ها را در نظر بگیرید و خریدی مناسب انجام دهید. دانستن محل‌های مناسب قرار دادن میز و صندلی در رستوران و همچنین کسب اطلاع از تفاوت‌های مبلمان رستوارن و کافی‌شاپ کمک می‌کند تا این اصول را یادبگیرید.

ارسال پیام